Полезни съвети за ски-училище

  • 1 993
  • 35
  •   1
Отговори
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Предстои ни такова, организирано от детската градина,в която ходи дъщеря ми.И понеже ще ни е за първи път и ми се завъртяха в главата тежки мисли  Crazy.Дали ще се справи детенце,да не му измръзнат краченца  coldи т. н. Ще очаквам полезните ви съвети с удоволствие.

# 1
  • Мнения: 2 196
Записвам се да следя темата.
И Ани ще е за първи път на ски. Wink
Вълненията са ми същите ката твоите.

# 2
# 3
  • Мнения: 2 196
Мимоза,много ти благодаря,точно ровех за тази тема.  bouquet

# 4
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
bianka,заедно ли ще бъдат щерките?Най-много ме притесняват ботушите на Йоанна.Не съм виждала по магазините малки апрески или просто до сега не са ми трябвали. newsm78 Вие как сте с екипировката?

# 5
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Тъй като в другата тема се коментираше искам да ви кажа, че тънки, меки вълнени чорапогащници (май ги водят ангорска вълна) продават в магазините за дамски чорапогащи.

# 6
  • Мнения: 146
Благодаря за темата. Тъкмо се чудех къде да разбера за ски-училищата. Simple Smile

# 7
  • Мнения: 2 196
bianka,заедно ли ще бъдат щерките?Най-много ме притесняват ботушите на Йоанна.Не съм виждала по магазините малки апрески или просто до сега не са ми трябвали. newsm78 Вие как сте с екипировката?
Заедно са. Laughing
Утре ще обикалям за екипировка.Мисля да отида до SLS на бул.''Черни връх''.
Апрески има като за тях.Миналата година купих на Ани от магазина на Адидас ,а после видях,че и на Сандик има симпатични апрески.
 

# 8
  • София
  • Мнения: 2 079
ellytza,

Имам голям опит със ски-училищата и мога да ти дам и още няколко практични съвета, които не видях никъде до сега.

1. На крачетата, под грейката, обуй девойката с клинче и чорапки, или с вълнен чорапогащник без стъпала и пак с чорапки, като отгоре им сложиш и един панталон. (Това е защото крачетата на децата се изпотяват при карането и стъпалата стават влажни. По-лесно и по-бързо е на учителите да преобуят само крачетата, за да ти е сухо детето след като събуе ски-обувките. Иначе ще се върне с мокри крачета и ще стои така откакто събуе ски-обувките - докато го вземеш от градината и го преобуеш ти.)
2. Сложи задължително резервен кат дрехи в раничката на детето. Винаги е по-добре да има и да носи, отколкото да няма при нужда да се преобуе и/или преоблече. (Да не ти казвам колко чести са "авариите" и напишкванията на децата на ските! ooooh!)
3. Резервен чифт ръкавици са задължителни. Peace
4. Добре е шапката на главата й да се завързва добре или да има наушници. На Витоша почти винаги има вятър на пистата, където са децата.
5. Ако имаш възможност вземи грейка с качулка, (независимо дали е цяла или от две части), която качулка задължително има връзки за завързване (това е пак под  причина на вятъра и евентуалните снеговалежи!).
6. Обуй на дупето на момата един допълнителен чифт вълнени гащи (или по-дебелички да са!), защото в началото децата пребивават повече на земята, отколкото на краката си. А и скиор без падане по дупе няма! Party
7. Ако даваш водичка или чайче нека е в термусче, което се затваря добре. Ако е в пластмасово шише рискуваш детето да пие леден чай или вода, когато е затоплено.

Надявам се да съм ти била полезна с тези съвети. Питай патило!  Hug
Дано момата се чувства добре на ски-училището.

Успех!  bouquet

# 9
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
ellytza,

Имам голям опит със ски-училищата и мога да ти дам и още няколко практични съвета, които не видях никъде до сега.

1. На крачетата, под грейката, обуй девойката с клинче и чорапки, или с вълнен чорапогащник без стъпала и пак с чорапки, като отгоре им сложиш и един панталон. (Това е защото крачетата на децата се изпотяват при карането и стъпалата стават влажни. По-лесно и по-бързо е на учителите да преобуят само крачетата, за да ти е сухо детето след като събуе ски-обувките. Иначе ще се върне с мокри крачета и ще стои така откакто събуе ски-обувките - докато го вземеш от градината и го преобуеш ти.)
2. Сложи задължително резервен кат дрехи в раничката на детето. Винаги е по-добре да има и да носи, отколкото да няма при нужда да се преобуе и/или преоблече. (Да не ти казвам колко чести са "авариите" и напишкванията на децата на ските! ooooh!)
3. Резервен чифт ръкавици са задължителни. Peace
4. Добре е шапката на главата й да се завързва добре или да има наушници. На Витоша почти винаги има вятър на пистата, където са децата.
5. Ако имаш възможност вземи грейка с качулка, (независимо дали е цяла или от две части), която качулка задължително има връзки за завързване (това е пак под  причина на вятъра и евентуалните снеговалежи!).
6. Обуй на дупето на момата един допълнителен чифт вълнени гащи (или по-дебелички да са!), защото в началото децата пребивават повече на земята, отколкото на краката си. А и скиор без падане по дупе няма! Party
7. Ако даваш водичка или чайче нека е в термусче, което се затваря добре. Ако е в пластмасово шише рискуваш детето да пие леден чай или вода, когато е затоплено.

Надявам се да съм ти била полезна с тези съвети. Питай патило!  Hug
Дано момата се чувства добре на ски-училището.

Успех!  bouquet


Много благодаря за полезните съвети.  bouquet

Днес като питах в няколкото детски магазина около нас за вълнен чорапогащник ме изгледаха  Shocked
Абе пак трябва да се влиза в разходи. ooooh!

Бианка,сподели моля какво си намерила за вашата скиорка.

# 10
  • Мнения: 3 271
Много хубава тема Simple Smile

Миналата година ги бях пратила и двамата с обикновени чорапогащници и 3/4 обикновени чорапи над тях. Чудя се сега дали да взимам термо чорапогащи или ще им е прекалено топло?

И за ръквиците се колебя. Имат хубави на Росиньол, миналата година синът ми караше с такива, не се е връщал мокър, но може ли да се разчита на това? В един магазин за 1 лв до офиса има някакви шушлячни за по 2лв., вероятно са пълен боклук, но се чудя да им взема ли по 1 чифт просто, за да имат резервни  newsm78

# 11
  • Мнения: 809
Точно навреме ми идва тази тема. И Стефчо другата седмица ще ходи за първи път на ски.
Ще следя темата с интерес - има доста полезни съвети.

П.П. Миленка, кажи къде е този магазин за шушляковите ръкавици, че не съм виждала никъде, а ми се ще да взема на Стефанаки - нали е новобранец.

# 12
  • Мнения: 2 196
Взехме ето това:
http://images13.snimka.bg/002087167-big.jpg
 Това цикламено безумие е на Канц,от магазин ''Пакостник'' в ТЦ в Овча Купел.Цената му е 84лв.
 Каската е от магазина на ТСМ на ''Хр.Ботев'' - 39лв.
Остават апрески,ръкавици,шал и шапка,очила.
Утре обаче ще отида до магазина на Диел,някъде пак в Овча Купел бил и до SLS на ''Черни връх''.Само че утре отивам без мъжа ми,че ще вземе да получи удар тоя човек,като види цените. Twisted Evil

# 13
  • Мнения: 3 271
bianka, знам го магазина в Овча купел, да ти пратя карта, ако искаш? Много е добър, аз предимно от там пазарувам, нищо, че е малък. И щом знаеш  Пакостник (сега видях), Диел е в пазарчето точно срещу Търговският център. Има сладкарница Дайски отпред.

Julka, магазинът не ти е удобен, близо до Плиска е. Но ако искаш такива (както казах не ги знам какви китайски боклуци са!) мога още утре да ти взема и да ги пратя по Вики. Иначе другите ги взехме от разпродажбата на Росиньол в магазинът им в "Хладилника", но бяха по 23 лв. дори и намалени. Стефчо ще кара ли? Аз Катето ще я пусна само на разходка пак, както и миналата година.

# 14
  • Мнения: 3 835
Ох, аз не съм и купила очила и каска, ама имам известни притеснения, как ли ще се чувства, с тях. newsm78 Очилата, ако се запотят, няма да вижда нищо, а надали ще се сети да си ги свали. Rolling Eyes Mr. Green А тая каска, няма ли да й тежи на главата. ooooh! Аз карам ски, но тези скиорските очила, големите, не мога да ги търпя, каска не съм пробвала да си слагам. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт