Остъкляване на балкон

  • 14 680
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 323
Здравейте!Може да е пускана подобна тема,но не можах да я открия... ooooh!Искам да питам тези,които са си слагали ПВЦ на балкона,да ми обясни подробно(ако може)цялата процедура по остъкляването.Ние имаме остъкление с винкел,но то е много старо,халчията се рони и искаме да го сменим.Но не сме запознати,къде,какво се слага,изолации,ламаринки над прозореца.и т.н.И за колко пари да се приготвим грубо,като намерението ние да остъклим цялата тераса,а не да оставим само 1 прозорец.Мерси предварително.  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 639
Зависи терасата за какво ще я ползвах  newsm78 , според мен това е от голямо значение

# 2
  • Мнения: 323
Ами става въпрос за терасата на кухнята,там готвя.

# 3
  • София
  • Мнения: 639
ами доколкото разбирам искаш да сложиш дограма отпред на цялата тераса и само отстрани да го иззидате в случая PVC дограмата ще ти излезе около 700-800 лв. в зависимост от това колко крила ще ти се отварят и как ще ти се отварят те. Ако терасата под теб не е усвоена май съвет е да си направиш подова изолация, а и под дограмата също задължително ти трябва добра изолация и това заедно с зидането ще ти е около 500 лв. Служи си и още 300 лв. за нещо непредвидени и ако плащаш на майстор и тях си сложи и това ще ти е според мен сметката.

# 4
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ето как е остъклен и присвоен към трапезарията нашия балкон:

# 5
tilieva,имш cтpaxотна тераca .Koлко метра е дължината на тераcата.

# 6
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
tilieva,имш cтpaxотна тераca .Koлко метра е дължината на тераcата.
Ще кажа на мъжа ми довечера да я премери и ще пиша.

# 7
Ще 4акам с нетърпение.Благодаря ти за вниманието.

# 8
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Терасата е дълга 3,50 метра.

# 9
Благодаря tilieva,направо ти се възxищавам на прекрасния дом.

# 10
  • Мнения: 482
Здравей Simple Smile
ако ще я присвояваш към стаята и е панелено жилището - изолации на всички външни стени, под, таван. Ако няма - не е необходимо. Ти си решаваш дали да зидаш нещо или да я остъкляваш цялата. Цената - измерваш си колко е пространството, което искаш да остъклиш, на колко прозореца ще го разделиш, колко ще се отварят, по какъв начин ще се отварят (вертикално, хоризонтално или и по двата начина), избираш си профил - турски, немски, български, колко камери да е, какво да е стъклото, какъв цвят да е профила (аз примерно държа отвън да е бяла, а вътре да е имитация на дърво) - и се обаждаш в някоя фирма за дограма и те ти казват цената, както и кое колко струва - та имаш възможност да си прецениш кое ти е важно или не ти е толкова важно в характеристиките на дограмата съотнесено към цената.

# 11
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Donka1, и аз си харесвам кухната с трапезарията, всичко ми е удобно, но заслугата за това не е само моя и на съпруга ми, но и на проектанта на мебелната фирма  Wink

Общи условия

Активация на акаунт