Температура от зъби?

  • 2 057
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 93
Синът ми е на почти 15 месеца и сега му растат кътниците. От 3 дни има температура около 38 градуса, но иначе е жизнен, весел, играе си. Не иска да яде (само каша и кисело мляко приема), тече му носа и кашля от време на време, сливиците му са май подути.

Как да разбера дали температурата е от зъбки или от вирус?Колко дълго е нормално да има температура от зъбки и каква температура?

# 1
  • София
  • Мнения: 797
 Най-добре да отидете на лекар. При всичките тези симптоми температурата едва ли е от зъби. По-скоро зъбоникненето понижава имунитета и детето по-лесно се разболява.

# 2
  • Мнения: 3 647
Най-добре да отидете на лекар. При всичките тези симптоми температурата едва ли е от зъби. По-скоро зъбоникненето понижава имунитета и детето по-лесно се разболява.
a  и щом и сливиците са подути
иди на лекър

# 3
  • Мнения: 2 700
Чувала съм за температура при никнене на зъби, но на нас подобно нещо не ни се е случвало. Теоретично, при никнене на зъби имунната система е разклатена и затова вирусите се хващат по-лесно. За мен температура + хрема + кашлица + зачервено гърло си е чисто заболяване.
Това, че е жизнен при 38о е нормално - при децата тази температура не се води висока.
Не се бави с консултацията и леко оздравяване.  bouquet

# 4
Някои деца наистина вдигат температура при пробив на забки - дори може и 38 ..но ако има зачервени сливици и хрема може би има насложено и възпаление на горните дихателни патища..нека го види специалист по уши нос гърло

# 5
  • Мнения: 705
Най-добре да отидете на лекар. При всичките тези симптоми температурата едва ли е от зъби. По-скоро зъбоникненето понижава имунитета и детето по-лесно се разболява.


newsm10
и аз така знам - зъбоникненето само по себе си не води до висока Т, просто имунитетът пада е се хващат вируси, които в друг случай организмът би преборил много по-лесно.
отидете на лекар  Hug

# 6
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
тази Т не е от никакви зъби.

# 7
  • Мнения: 4 392
тази Т не е от никакви зъби.

Liorena,ти да не си лекар, че твърдиш толкова категорично?

Същите симптоми дъщеря ми има почти всеки път при зъбоникнене. (Единствено за сливиците не знам, защото не съм и ги гледала, пък и авторката на темата пише "май са подути". Wink )
Оправяме се с хомеопатия всеки път!  Peace

# 8
  • Хасково
  • Мнения: 726
синът ми всдигаше температура почти на всеки зъб , но за няколко часа, обикновено през нощта в момента на прорязване на зъба.

# 9
  • Мнения: 351
Моето момиченце е на 1г. и 5м. и преди 3 месеца вдигна висока температура и въпреки лекарствата и свещичките, които давахме не можехме да я свалим. Длес като свършеше действието на лекарството тя пак се повишаваше. Взеха ни кръв и урина за иследвания - нищо. Така на 4-тия ден се оказа, че ни никнат 2 кътника на веднъж, т.е. на 4-тия ден се опитаха да пробият по едно връхче от двата кътника. Сега ни се показват и другите 2 (пак наведнъж), но е само раздразнителна. Така че може и от зъбките да е, но за ваше успокоение добре е да ви види и лекар.

# 10
  • Мнения: 93
Благодаря на мамите за отговорите, чак сега влизам отново в темата и видях последните реакции. Малкият се оправи на 4-я ден (в смисъл че температурата падна под 37) и нямаше смисъл да ходим на лекар (живеем в Холандия и тук лекарят приема чак след 3 дни температура от 38.5). Хремата понамаля и сливиците спаднаха (поне не се виждаха отвън, че са толкова подути). Така че не знаем дали е било само вирус (той се разболява много често, през 2 седмици носи някакъв вирус от детската градина) или зъби (едновременно му поникнаха 4 кътници и доста го измъчиха). Най вероятно и двете (или както казаха някои мами - зъбите намаляват имунната система и децата стават още по-уязвими към вируси).

За зъбките тук ми препоръчаха едно хомеопатично лекарвство - Хамомила, давах го няколко пъти, май ефект нямаше. Мъжът ми обаче видя, че в състава му има беладона и ми забрани да го давам -"да не съм го дрогирала от малък".



# 11
  • Мнения: 141
И при нас се получи същото, снощи вдигна температура само, че беше над 39 градуса, леко зачервени сливици и нишо друго.Днес я водих при педиатър.Най- вероятната причина била вирус.И точно това обясни лекарката, че при никнене на зъбки дечицата са по- уязвими и по лесно се поддават на вируси.И при нас венчетата са надути.Преди две седмици пробиха два кътника и пак бяха съпроводени с висока температура.

Общи условия

Активация на акаунт