Рибки

  • 34 508
  • 219
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 095
решихме най- накрая да си вземем риби, държа да са 8 гупи и 1 молинезия Blush, ако има мама която е  купувала скоро и аквариуми и помпи и тн и има ориентация с цените ще съм благодарна Hug

# 1
  • Мнения: 1 630
Ние имаме гупи

За цени не мога да съм ти полезна, но ако се сещаш нещо друго питай

Гупите са лесни риби, въпреки това трябва да сте готови за загуби
Ние започнахме с 10тина
3-4 месеца по-късно бяха над 40, което за 20л аквариум е ужасно много
Изведнъж за два дена умряха ужасно много - бяха останали  под 10
Сега са се стабилизирали

# 2
  • Мнения: 9 095
аз навремето имах и ги подарявах честно да ти кажа и знам че наистина се гледат много лесно Peace

# 3
  • Мнения: 9 095
никоя мама ли не е купувала скоро риби  Rolling Eyes

# 4
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 150
Имаме отдавна и скоро не сме купували, затова се чудех дали да пиша Confused
Иначе мъжът ми ходи да купува всичките джаджи от пазара до театър София.

Виж тук, тук и един форум. Надявам се да са ти от полза, не е толкова лесно да гледаш рибки Sunglasses

Имаше преди не много време тема за рибките, ще я потърся и ще я пусна. Намерих тази:
http://archives.bg-mamma.com/archive/000/116/126/116126/116126.html

Последна редакция: вт, 30 яну 2007, 08:40 от ЕлиТ

# 5
  • Мнения: 3 360
Рибки не съм купувала скоро,но относно филтрите препоръчвам този без гъбата/ох,как да го обясня.../Струва около 20 лв.,но няма да сменяш и чистиш гъба,не бръмчи и пречиства чудесно водата...

# 6
  • Мнения: 1 630
Нашия е с 2 гъби и анктивен въглен
Определено шуми

# 7
  • Мнения: 9 095
е, момичета, много ви благодаря, страшни сте, аз съм имала преди години риби, както казах но помпичката ми беше с гъба, тези безгъбните не съм ги виждала Laughing, но щом са 20лв, не е кой знае каква разлика ами за аквариуми знаете ли как са? Peace

# 8
  • Мнения: 389
Не разбрах какви са тези помпички "безгъбни"  newsm78

Външен филтър ли е или вътрешен? Защото за вътрешен не се сещам без гъба, а външните не са 20 лв  Thinking

Както и да е.

Аз имам 160 л. аквариум, капак с лампи и вътрешен филтър Атман с дебит 800 л/час. Филтъра има две отделения има с едра гъба, но едното съм го изпразнила и на негово място съм сложила сипоракс. Бръмчи леко. Не ми пречи да спя, но го гася нощем. По принцип големи филтри със ситна гъба не бива да се гасят. Гледам плати, скаларии и медни неони.
Цени

Аквариум 160 литра (не нов) - 120 лв. с капака
Вътрешен филтър - 18 лв.
Нагревател 200 W - 14.40 лв.
Декорации - дърво и камънак - 10.50 лв.
Допълнително водни растения - 11.50 лв.
+ химиите около 15 лв. итн.

Последна редакция: вт, 30 яну 2007, 18:17 от Рони Бонбони

# 9
  • Мнения: 9 095
ееее, ти ме уби ooooh!, аз искам 9 рибки, значи от най- малките аквариуми, искам помпичка, обаче ми беше интересно какви са тези безгъбни, друго засега не ми трябва, от преди години ми е останал навика да изварявам всичко, имам миди и камъни, ще си събера и пясък, не смятам че трябва да давам толкова пари newsm78, тогава ги нямаше тез химии и прищявки, така че само това ме интересува, помпичка растителност, риби де и аквариум, някоя мама ако продава такива работки отивам да пускам тема в обявите Peace

# 10
  • Мнения: 389
Разбира се, че ако имаш малко аквариумче и по-обикновени рибки, всичко това ти е излишно.

Ей, чак сега видях, че си от Варна ... Имам празен аквариум 40 литра. Има варовик по стъклата, но мога да ти обясня как да го почистиш. Подарявам го заедно с компресорчето за въздуха, с два изхода, гъбичка итн. Мога да ти извадя и растения от големия ми аквариум, че там е станала пълна джунгла.

Пиши ми бележка ако ги искаш.

# 11
  • Мнения: 9 095
писах, писах  Blush

# 12
  • Мнения: 1 608
мама която е  купувала скоро и аквариуми и помпи и тн и има ориентация с цените ще съм благодарна Hug
Скоро, преди няколко месеца купувахме аквариум 98литра - 50лв. Купихме го от пазара на Пподуяне, трябваше ни с точни размери и поръчките ни при разни майстори все неуспешни бяха. След това се мистихме обаче и сега за съжалиние не е пълен и релакса пред него много ми липсва. Помпа, нагреватил и останалите аксесоари си ги имаме отдавна ит прединия аквариум.

# 13
  • Мнения: 9 095
аз съм щастлива, Рони Бонбони ще ме сдобие с аквариум и много ще разказвам как му се радвам, въобще не съм предполагала, а толкова отдавна се притеснявам да търся, че все няма пари..., отивам да направя хубаво място до прозореца Blush

# 14
  • Мнения: 1 608
аз съм щастлива, Рони Бонбони ще ме сдобие с аквариум и много ще разказвам как му се радвам, въобще не съм предполагала, а толкова отдавна се притеснявам да търся, че все няма пари..., отивам да направя хубаво място до прозореца Blush
Ами, който чете по диагонал се черви сега. Embarassed
Отивай и освобождавай място и само да не ни разказваш всеки ден как върви рибогледството - мисли му. Naughty
Завиждам ти най-благородно, но ние нямаме място сега Cry.

Общи условия

Активация на акаунт