Кърмене и още нещо

  • 582
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 447
Здравейте мами мили бъдещи и настоящи. Имам си едно сладко момченце на 2 месеца почти без 1-2 седмици. Разни въпроси ме тормозят и техните отговори са ми все още доста неясни и бих искала да знам при вас как е, за да направя сравнение и да се поуспокоя малко, че започвам да се филмирам....

1. Колко често акат кърмените бебета?
2. Нормално ли е да акат на 10-ина дни, защото кърмата нямала толкова "отпадъчен" материал и се усвоява цялата или пък вместо акане има повече пишкане? Ние не сме акали вече 7-ми ден, и нито термометри, нито мушката, нито нищо не помага,ако изобщо има за какво да се помага....
3. По колко трябва да яде бебето на всяко хранене при положение, че храненията са през 3 часа, а понякога почвА да реве и след 1,5-2-2,5 Rolling Eyes? Дръжа го по 20мин на едната и на следващото хранене е другата. Правя си експеримент като се изцедя преди яденето и понякога едвам събирам 80мл....
4. Как да разбера дали му стига кърмата освен по мокрите пеленки, защото седейки  по тях би трябвало да му е достатъчна, но той много плаче и имам чувството, че е вечно гладен,защото ако го сложа на гърда или му дам вда или чайче ок, махна ли - рев. След ядене или веднага реве, ако не му додам малко или след час час и нешо почва да реве пак, но не с рев на колики....незнам какво да правя....плачът стига до жестоко дране Cry
5. Как се справяхте с коликите?Какво ядете, за да се намалят газовете?И какво ядете, за да имате повече кърма?
6. КОга и как постгнахте рейима на хранене с пауза от опне 6 часа през ноща?

Благодаря ви, с нетърпение очаквам вашите отговори.
  bouquet

# 1
  • Мнения: 3 456
http://www.bg-mamma.com/index.php?board=8
Можеш да питаш тук. Аз лично не съм кърмила, но мисля, че не е нормално на 10 дни да ака, но да не те объркам питай в кърмаческия- там със сигурност ще получиш много отговори.  bouquet  bouquet  bouquet

# 2
  • Мнения: 154
Виж в другите форуми там има оговори  на всичките ти въпроси.Успех

# 3
  • Мнения: 150
Със сигурност е гладно. И при мен беше същото първия път, с тази разлика, че Алекси беше абсолютно спокоен и само спеше. Не ака 4-5 дни и го заведох при докторката, която констатира, че не е наддал. Така започнахме на смесено хранене и накрая на АМ.  Най-лесно се разбира, дали му стига кърмата ти по това колко е наддало, така че, обади се на докторката да го измери. 60 мл. не е малко, но не е и много, така че ако е по-голям гладник, със сигурност не му стига.
За коликите - не трябва да се ядат тежки храни - напр. бобови, а за увеличаване на кърмата - много течности, мляко, ядки, а има и специални чайове - напр. на Хип. Успех.

# 4
Здравеи,останах с впечатлението че си много притеснена.
Като за начало - спокойствието е `злато`
Според мен трябва да се консултирате с лекар щом не е акало цяла седмица.Вариантите са - или запичане
                                        - или не си дояжда
С каката имах проблеми с яденето ,по скоро аз бърках.Спазвах разни режими,държах да изяжда поне минималното за въраста си и т.н.
Но с второто : бях изключително спокойна
                         хранех го когато то реши ,незавесимо дали са минали минути или часове Щом реве и е здраво значи е гладно
Глупости от сорта че се разглезва ,че няма да си има режим  и всякакви    от този сорт са неверни Природата си знае най -добре
Нито стана злояда ,нито нощно време се буди, през деня си влезе в ритъм на часовете за хранене без моя намеса
Така че се остви на чувствата ти и помни само спокойствие даже и в трудности . Peace

# 5
  • Мнения: 2 381
Здравей!И заповядай в подфорум “Кърмене и захранване на бебетата”. Grinning

По първите 2 въпроса:да, нормално е кърмаче да се изхожда веднъж на 8 дни.Напоследък има доста подобни теми в кърмаческия форум.Но, всяко бебе е различно.Mоята дъщеря, напр. като малко бебе акаше в почти всеки памперс.Това с термометъра е вид клизма.Има вероятност бебето да привикне.Можеш да направиш масаж на коремчето около пъпчето по посока на часовниковата стрелка.
3.Ами според мен бебчето иска да усеща мама, да бъде гушкано, гърдата го успокоява.Можеш да пробваш да кърмиш на поискване.Така то само ще ти подскаже кога е гладно.Предполагам, че бебето наддава добре, щом мокри памперсите?Изцеденото количество кърма не е показател за количестовто, което бебето изсуква.На едно кърмене то може да изсуче напр. 70мл кърма, при следващото-140мл.До 6-ти месец се препоръчва бебето да е изцяло на кърма.Кърмачетата нямат нужда от вода.Кърмата съдържа 80%вода.
4.Ограничи млечните продукти, варивата, зеле, газирани напитки,  както и цитруси, шоколад, ядки и кафе, т.к. са силни алергени.За стимулиране на лактацията хапвай мюсли, овесени ядки, пий по 2,5 л течности.При нас колите бяха слабо изразени.
4.Ние все още се кърмим нощем.
Успех!  bouquet

# 6
  • Мнения: 4 447
http://www.bg-mamma.com/index.php?board=8
Можеш да питаш тук. Аз лично не съм кърмила, но мисля, че не е нормално на 10 дни да ака, но да не те объркам питай в кърмаческия- там със сигурност ще получиш много отговори.  bouquet  bouquet  bouquet

Ей, много ти благодаря за тоя линк! Успокох се много, защото мисля че на 99% съм разнищила въпросаите, които поставих! Супер, много се радвам! Мисля, че да се кърми е цяло изкуство и като прочетох толкова много неща виждам къде съм бъркала. Трябва да се организират кърсове по кърмене, за да може да е ясно всичко на майката! Толкова много неща незанех! От следващото кърмене всичко ще е различно!  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 7
  • Мнения: 4 447
Здравеи,останах с впечатлението че си много притеснена.
Като за начало - спокойствието е `злато`
Според мен трябва да се консултирате с лекар щом не е акало цяла седмица.Вариантите са - или запичане
                                        - или не си дояжда
С каката имах проблеми с яденето ,по скоро аз бърках.Спазвах разни режими,държах да изяжда поне минималното за въраста си и т.н.
Но с второто : бях изключително спокойна
                         хранех го когато то реши ,незавесимо дали са минали минути или часове Щом реве и е здраво значи е гладно
Глупости от сорта че се разглезва ,че няма да си има режим  и всякакви    от този сорт са неверни Природата си знае най -добре
Нито стана злояда ,нито нощно време се буди, през деня си влезе в ритъм на часовете за хранене без моя намеса
Така че се остви на чувствата ти и помни само спокойствие даже и в трудности . Peace

Благодаря ти, това, което си ми написала много съвпада с това, което изчетох откакто пуснах темата във форума и съм много по-спокойна! Както написах по-горе даже съм много ентусиазирана и нямам търпение да се събуди Калоян, за да яде, въпреки, че трябваше да го направи преди час. Аз се изцедих преди час и нешо и двете гърди. Сложила съм го в хладилника и сега незанам като се събуди да му дам да суче или да му дам изцеденото?Вече няма да му давам само от едната гЪрда, а както прочетох и от двете по няколко пъти и когато поиска. Виждайки, че имаш богат опит да те пипитам няколко неща свързани с храненето и спането. Някой казват да не се буди бебето да се храни и аз го спазвам, но пък как ще му се игради режима? Бих искала да спинка повече през ноща, защото много се уморявам гледам го почти сама, защото таткото много работи... Какво ще ме посъветваш? Някой казват, че ще  го ноарави сам, други казват да му се дава вода и аз почти от една седмица му давам вода.... няма ефект още... Това е последното неизвестно в уравнението със спането през ноща и ще се ардвам да ми помпгнеш да разбера кое е то:)  Hug  bouquet

# 8
  • Plovdiv
  • Мнения: 242
ние също сме само на кърма-вече сме на 4 месеца и половина, но в началото акаше по 7 пъти на ден.Сега вече по 3

# 9
  • София
  • Мнения: 277
до 5месеца и половина бяхме само на кърма, сега започнахме захранване, но пак основно си се кърмим. имахме абсолютно същия проблем с акането... както виждам той е много чест... много се притеснявах, но се радвам, че се доверих на мамите от кърмаческия, които ми казваха, че това е нормално... няма да изхвърля всичките полезнотии, които са в кърмичката, я... според мен можеш да чакаш 7-8 дни, ако след това не се изходи го заведи при педката... иначе не се притеснявай, всички кърмени бебчовци го правят... иначе за спането нощем ние имахме един период, в който спяхме непробудно по цяла нощ, но сега само я слагам между нас на спалнята и като се разбуди й бутам една цица и и двете продължаваме да спим...

# 10
  • Мнения: 2 784
Не се притеснявай за режима, скоро сам ще си го направи. Калина към 3 месец си изработи режим на два часа и половина. За нощното кърмене наистина е по удобно да спи при вас. Така кто се размърда и огладнее просто даваш гърдата и продължаваш да спиш. Не го буди под час, наслаждавай се на свободните си часове, защото скоро ще вземе да стои повече буден и ще ти липсват. Wink Не давай вода, няма смисъл, няма да ака повече от нея, само му се пълни коремчето излишно. Кърмените бебета нямат нужда от вода. Калина пропи вода след  6 месец и то в минимални количества.
Успех!!!

# 11
  • Мнения: 185
Скъпо майче! Поздравявам те от сърце за желанието да кърмиш!  bouquet
 И аз като теб преоткрих кърменето. Казвам "преоткрих", защото с по - голямата принцеса също имах желание, но така и не успях да я кърмя по - дълго от 2 месеца. След като родих малката бонбона, педиатрите в родилното ме посъветваха да я слагам "безразборно" на гърдата, но идвайки си вкъщи започнаха въпросите и притесненията. Слава Богу, открих този форум и отговори на всичките си въпроси.
Така че, скъпа, разбрах, че основното правило е: кърми постоянно! Забрави за режими и нощни паузи! Разбира се, ти сама решаваш, това е едно отдаване, има трудности, но постепенно става най - лесно от всичко останало, минутки почивка и наслада за двете  Heart Eyes
 Видя ли, има тема, наречена "библиотека", в която има много преведени статии, изключително интересни и полезни! Там можеш да прочетеш за всичко, свързано с кърменето - защо не се дава вода, сокчета, за кърменето и проблеми, за захранването и т.н. Желая ти успех! Насреща сме  Hug

# 12
  • Мнения: 75
Най-важно е да си спокойна и да си почиваш. Наблюдавай бебето си, то само си показва какво иска. Най-добре е да го оставиш то само да си изгради режим и всичко ще се нареди както трябва Simple Smile
УСПЕХ В КЪРМЕНЕТО  newsm10

# 13
  • Мнения: 4 447
Е, след като вчера кърмих няколко пъти на поискване той просто реши, че трябва да кукува през ноща и да мрънка и не съм спала Sad яде и връща, яде и връща...полудях.. #2gunfireДнес през деня пак сме на "до поискване" и ядем горе долу през 2-3 часа. Казаха ми, че за да спи през ноща не трябва да го оставям да спи повече от 2,5 часа и да го будя ... обаче тази вечер, ако сега заспи след храненето в 7 ще го събудя, за да се къпем, 'щото вчерта не го къпахме и може би това играе роля. Имам чувството, че въпреки всичко пропускам някой ключов момент. Каква роля играе къпането и кога да е то 8-9 или 10-11 или изобщо безразборно?  Rolling Eyes и как става по-точно номера с нощното кърмене и даването на гърдата? уф... newsm78

Общи условия

Активация на акаунт