Отказва да спи следобяд:(

  • 1 557
  • 31
  •   1
Отговори
  • Germany
  • Мнения: 7 879
Здравейте,
Помагайте със съвети моля, защото това нашето момченце ще ни побърка...
От около 2 седмици се промени страхотно. Налага се, тръшка се, не слуша въобще и постояно прави напук, но върха е, че категорично отказва да спи следобяд. Научи се да си откопчава чувала и да прескача решетката и си пристига човека в другата стая бос и нахилен и така поне 5-6 пъти докато аз не се откажа. Опитах вече какво ли не -  обяснявах, карах се, 1-2 пъти даже го шляпнах, но ефект няма. Снощи му махнахме решетката на леглото за да не го блазни самото излизане, но по този случай не сме спали почти цяла нощ защото си идваше при нас дори без да излиза от чувала... Иначе нощем обикновено си спи и то по много - от 20,30 до 8,30 и за сметка на това на обяд спеше по около час, но сега не иска да мигне през деня и естествено е супер изнервен и няма угодия. А и е малък още да не спи по цял ден....

# 1
  • София
  • Мнения: 1 444
А и е малък още да не спи по цял ден.... кой е казал че е малък?Преценил си е човекът, че нощният сън му е достатъчен.Малката ми дъщеря отказа категорично следобедният сън още на годинка.Какво ли не опитвах, не постигнах успех.В началото се притеснявах, но не и се отразяваше зле и единственото ми безпокойство остана, че в яслата побъркваше останалите.На това също се намери оправия, докато другите спят, една от лелките я водеше в стая с едно легълце, слагаха я там и кога и четяха, кога тя се занимаваше с играчки, кога лелката заспиваше до нея, в редки случаи малката също придремваше по малко. Не се притеснявай, има деца, които отказват следобедния сън, просто нямат нужда от него.Явно твоят малчо е от тях. Laughing

# 2
  • София
  • Мнения: 270
Не се притеснявай, има деца, които отказват следобедния сън, просто нямат нужда от него.Явно твоят малчо е от тях. Laughing

   Моето е от тях.
   И аз много протестирах, но като навърши 2 се примирих и спрях да тормозя и нея и себе си. Така заспива много по-лесно вечер. Тя също спи по 12 часа нощем. Изглежда, че такъв режим й се отразява добре.
    Peace

# 3
  • Germany
  • Мнения: 7 879
Ох, поуспокоихте ме. Само се чудя дали наесен ще го търпят в детската градина... да не ми го върнат докато се научи да спи...  а може би там ще се уморява повече и ще става и сутрин по рано и ще му се спи наобяд?

# 4
  • Мнения: 36
децата си правят 12 4асов сън ! За6то се притеснява6!? Моята е на 1,8год-на обяд спи 1,5-2 4аса,но за сметка на това ве4ер заспива едва към 10,30 и се събужда  към 8,30, така,4е споко мацко Peace

# 5
  • Мнения: 2 567
Привет  Hug,
според мен е малък да не спи на обяд.  Simple Smile Изморява си добре преди обяд? Забелязала съм, че Диана ако сутрин не излезем да полудува, после и тя трудно заспива или пропуска спането.  Confused Тези 2-3 часа сън на обяд са ми жизнено необходими, затова полагам усилия да се измори добре и после си почивам с наслада  Grinning
Целувки на Бобо!  Hug

# 6
  • Мнения: 8 505
12 часа сън малко ли ти се виждат Shocked
Ако нощем спи малко-добре,необходим му е следобеден сън,но при положение,че спи толкова време,не виждам какво те притеснява.
За протокола-дъщеря ми доста редовно започна да отказва следобедния сън,а нощния и такъв е 8-9 часа.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 6 848
И аз ще се разпиша с дете, дъщеря ми, която спря да спи следобяд малко преди да стане на 2  години. Мъчих се, пробвах какво ли не - не заспива и туй то. Затова  пък спеше непробудно поо 10-11 часа през нощта. В яслата и сега в градината следобяд заспива и спи - у дома не ще да легне даже.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 108
Според мен е екзалтиран от откритието, че може да откопчава чувала и да прескача решетката.  Simple Smile И при двете ми деца настъпваше такъв период на "неспане", когато се научаваха да излизат от леглото. Ако не се предадеш преди него, ще му мине и ще се върне към предишния режим.  Peace

# 9
  • Мнения: 7 723
Голямата ми дъщеря, като тръгна на градина- на 3 години, вече спеше 2 пъти в седмицата след обед, само. Всяко дете си прави режим на спане- няма правила- кога и колко. Те най- добре си знаят  Wink

# 10
  • Мнения: 3 360
Ох, поуспокоихте ме. Само се чудя дали наесен ще го търпят в детската градина... да не ми го върнат докато се научи да спи...  а може би там ще се уморява повече и ще става и сутрин по рано и ще му се спи наобяд?

Няма да ти го върнат-спокойно!Там дечицата лягат и даже да не им се спи-спят LaughingИ ние сме минали през този период...Винаги се опитвам да я накарам да спи,но невинаги успявам...А сега не иска и да чуе вече за сън Whistling

# 11
  • Мнения: 1 734
И ние минахме през такъв период - Боби просто отказа да спи следобяд. Но аз не го насилвах - като не му се спи, няма да спи и толкова. И сега пак се върна към стария си режим и спи следобяд.
Мисля, че в яслите и градините е дори по-лесно защото децата гледат едно от друго и щом всички лягат да спят и твоето ще легне с тях.

# 12
  • София
  • Мнения: 938
И моята щерка отказва от около месец да спи на обяд, но аз не се предавам. Слагам я в леглото, тя пее бунтовнически песни, крещи, играе си, но...си стои в леглото поне до 16 часа. Наричаме го "време за почивка".  Wink

# 13
  • Germany
  • Мнения: 7 879
Благодаря ви за мненията момичета!
Ще продължавам да опитвам, а ако не иска няма да го насилвам. А до детската градина има време и може друго да му хрумне.

# 14
  • Мнения: 605
Ох, поуспокоихте ме. Само се чудя дали наесен ще го търпят в детската градина... да не ми го върнат докато се научи да спи...  а може би там ще се уморява повече и ще става и сутрин по рано и ще му се спи наобяд?

Ще го търпят, защото там ще спи. Не знам как го правят учителките, но децата там спят! Давам за пример голямата ни дъщеря - на 1г. 3м. започна да отказва да спи следобяд: слагах я в 14 часа и в 17 часа или още не беше заспала, или току що беше заспала. Последното май беше по-голям проблем, защото после заспиваше чак след 23:50 часа. Аз категорично не можех да я приспя, а баща и успяваше в 10% от случаите и то с караници. Въпреки това в яслата, а и сега в детската градина спи /с малки изключения/, но ние събота и неделя не можем да я приспим следобяд. А когато успеем спи по два-три часа /има много тежък сън/ и вечер не затваря очи до 24 часа.
Така, че извода от моя опит е: след като заспива много трудно следобяд, по добре да го оставя да не спи, но вечерта да заспи в по-нормално време.
 В горното съм се убедила от опита ми с две деца. Малката ни дъщеря е обратното на голямата: на 1г. 8м. спи следобяд без проблем - заспива 10-ина минути след като я сложа и спи около 2 часа. Вечер я слагаме в леголото в 20.30 часа и след около максимум 30 минути е заспала сама /без песни и приказки до безкрай както е при голямата/.

Общи условия

Активация на акаунт