Въпрос за изцеждането и количеството кърма

  • 623
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 435
Мами помогнете....още съм много прясна в кърменето - на 8 дена сме.
Мисля че имам достатъчно кърма засега, защото бебето си пълни памперсите. В болницата ми казаха след всяко кърмене да се изцеждам. Но забелязвам, когато изцеждам, че от гърдата ми не текат големи струи кърма, а само капки и от време на време потичат и струйки. Успявам да изцедя само около 10мл. Това малко ли е? Колко трябва да изцеждам? Ако опитвам повече....всичко се превръща в дълго мъчение. След изцеждане гърдата ми не е напълно омекнала, но не е и твърда. Как да продължа така че да е сигурно, че бебето получава достатъчно храна и да се мъча ли да изцеждам още мл?  newsm78

# 1
  • Мнения: 6 243
Честито бебе!

От написаното от теб става ясно, че сте в началото на едно успешно кърмене. Бебето суче добре, пълни пампите, а ти нямаш препълнени и болезнени гърди или разранени зърна. При това положение изцеждане след всяко кърмене е напълно излишно. Освен това то крие и рискове от ненужно увеличаване на лактацията, тъй като организмът ти ще получава сигнали, че трябва да произвежда повече мляко, отколкото изсуква бебето.

Изцеждането ще се наложи, ако планираш да си правиш запаси - преди да почнеш работа, или ако ти се налага друго продължително отсъствие.

И още нещо: познавам жени, кърмили повече от две години, които никога не са изцеждали нищо от гърдите си. Изцеждането иска и съответната техника, така че не е залъжително като стиснеш, и то да шурне  Laughing

# 2
  • София
  • Мнения: 12 201
   Спокойно, няма никаква нужда след кърмене да се цедиш. Тук почти всички мами които кърмим не се мъчим по този начин. Важното е да кърмиш бебчо винаги когато е гладен. По този начин гърдите почват да произвеждат именно такова количество което му трябва, без излишък или недостиг. Изцеждането може да доведе до хиперлактация и се препоръчва единствено при нужда от правене на запаси или препълнени гърди и то само до облекчение.
   Отделно това което изцеждаш изобщо не е показател колко кърма имаш, т.к бебчо е най-добрата помпа. Има мами които кърмят над годинка и никога не са успявали да изцедят нищо с помпа!
    Погледни следната тема от БИБЛИОТЕКАТА http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=21129.0
    има още много полезни темички в БИБЛИОТЕКАТА - може да я претгледаш  Wink
   

# 3
  • Мнения: 371
Аз също не съм се изцеждала. Направих само един опит, но неуспешен - също като при теб - малко количество и мъчителна процедура. Бебчето най-добре си показва дали му стига кърмата. От това, което пишеш става ясно, че всичко Ви е наред и няма защо да се притесняваш и мъчиш с изцеждане.

# 4
  • Мнения: 753
При мене беше същото положение. Понеже често кърмех бебо, изцеждах и аз като теб малки капки кърма. Не се безпокой, само следи да не са твърди и да те наболяват гърдите, иначе бебо изсмуква колкото му е нужно и веднага започва да се образува ново количество.
Важни са памперсите!
Свекърва ми все повтаряше, че не стига кърмата и ме тикаше към адапт млека?!,а на прегледа се оказа,че бебчо  ДОСТА е наддал. Та не се бой от изцеденото колиество!
Много успех!

# 5
  • Мнения: 313
Честито бебче  bouquet
Аз също никога не съм се изцеждала. Важно е обаче ако не се цедиш да храниш бебо щом поиска. Ако го храниш обаче на режим от по 3 часа напр. ще трябва да цедиш, защото ще дойде момент в който няма да можеш да отговаряш на нуждите на бебо, тъй като не стимулираш гърдите с цокане. Най- успешният начин за кърмене е на поискване Peace
В библиотеката на форума има много неща, които ще са ти полезни. Разбира се и ние сме на линия Laughing Успех!

# 6
  • Мнения: 185
Подкрепям всичко казано до тук  Peace И  на мен в болницата ми казаха да цедя, даже се оборудвах с хубава помпа, но не  Naughty. Момичетата са написали, и за мен цеденето винаги е било мъчение, а и като разбрах, че е излишно...   newsm68. Като започнахме захранване, исках да разреждам картофчето с кърма и всеки ден се мъчех с това цедене. Забелязах, че ако дам на беба да цокне, потича като струя, а с помпата не. Така че, цеденето не е показател колко изцоква бебчо. Успех  Hug

# 7
  • Мнения: 8 242
Никога не съм се цедила след кърмене.. А и 3-4 пъти съм се цедила въобще де  Crazy
Рекорда ми е 40 мл. и от двете  Mr. Green
Не се мъчи, освен ако не са ти много твърди гърдите, а на бебо не му се папа.. Ще се регулират нещата, не се притеснявай  Peace

# 8
  • Мнения: 151
Elid извинявавй, че ще ти ползвам темата, но и мойто питане е горе долу такова. Та да Ви попитам и аз. Наща мома е на 30 дена и до вчера имах адски много кърма, кърмя на поискване и след това исцеждах още 100мл. общо от двете. Ноо вече не е така, реших да почна да правя запаси и вече от снощи не мога да исцедя повече от 30мл. общо. Незнам на какво се дължи това рязко намаляване на кърмата ми, незнам дали поради факта, че вчера ми беше доста изнервящ ден....дали поради това може рязко да намалее и дори да спре? Следя за сега памперсите са пълни, но и май наща девойка е и вечно гладна, не че и преди това не беше. Давам постоянно гърда и дано...нещата се променят. Моля Ви ако имате идея за какво иде реч, че честно да си призная почвам да се притеснявам. Днес изядох сумати сурови лешници и файда йок.

Благодаря Ви предварително.

# 9
  • София
  • Мнения: 12 201
  Виж тази статия Лактационни кризи

# 10
  • Мнения: 151
Aila много то благодаря, сега вече си обяснявам повечето неща. Дано удържа фронта, защото снощните памперси на Йошко бяха само напишкани  Tired, стискайте ми палци

# 11
  • Мнения: 3 718
Дано удържа фронта, защото снощните памперси на Йошко бяха само напишкани  Tired, стискайте ми палци

Това също е съвсем нормално, на Алекс му се случват често такива периоди на само напишкани памперси. Казаха ми, че бебето усвоява цялата кърма и почти няма материал за изхвърляне   Wink . Това не значи, че не му стига кърмата, човечето си суче като змей, мокри пелените и наддава добре. А и хубавото при бебетата е, че колкото им трябва, те си го "изработват". Това лично мен ме успокоява, когато имаме период на почти непрестанно 24 часово кърмене.
Успех на "фронта", разбира се, че ще го удържиш.  newsm10

# 12
  • Мнения: 185
Elid извинявавй, че ще ти ползвам темата, но и мойто питане е горе долу такова. Та да Ви попитам и аз. Наща мома е на 30 дена и до вчера имах адски много кърма, кърмя на поискване и след това исцеждах още 100мл. общо от двете. Ноо вече не е така, реших да почна да правя запаси и вече от снощи не мога да исцедя повече от 30мл. общо. Незнам на какво се дължи това рязко намаляване на кърмата ми, незнам дали поради факта, че вчера ми беше доста изнервящ ден....дали поради това може рязко да намалее и дори да спре? Следя за сега памперсите са пълни, но и май наща девойка е и вечно гладна, не че и преди това не беше. Давам постоянно гърда и дано...нещата се променят. Моля Ви ако имате идея за какво иде реч, че честно да си призная почвам да се притеснявам. Днес изядох сумати сурови лешници и файда йок.

Благодаря Ви предварително.
Звучите ми на 30 дена като т.нар. бум в растежа!  Peace Бебчовците периодично увеличават потреблението скокообразно  Wink ! Може би затова твоята бонбона изведнъж ти се струва вечно гладна. Пък и млекцето се нагажда по нейните нужди, това означава без недостиг, но и без излишъци! Продължавайте все така! Успех  Hug

# 13
  • Мнения: 326
След като гърдите ти не са твърди след нахранване на бебето няма нужда да се изцеждаш  аз се изцеждах защото ми оставаше много кърма след кърменето

# 14
  • Мнения: 2 381
Щом не усещаш дискомфорт, не е необходимо изцеждане след кърмене.(Oсвен ако ще складираш кърма за)

Общи условия

Активация на акаунт