Дохранване с АМ или захранване

  • 481
  • 3
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 902
Здравейте, майчета!
Обръщам се към вас с молба за съвет.
Синът ми е на 5 месеца и от 2-3 седмици го дохранвам с АМ два пъти дневно (дори и тогава изпитвам нежелание да го правя) Пробвах какво ли не, за да възстановя количеството на кърмата, но явно не се получава. На всичкото отгоре хемоглобинът му е 100, което било ниска стойност.  Моля за мнението ви  дали да продължа  с дохранване с АМ до навършване на 6 месеца или да започна захранване?
Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 374
На тази възраст вече давах плодово и захранвах със зеленчуково пюре, т.к. ми предстоеше връщане на работа, а сутрин и вечер - кърма. Ако мислиш, че кърмата ти е недостатъчна, дохранвай с АМ. Посъветвай се с педиатъра.

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Очевидно изпитваш сериозно нежелание да даваш АМ, а и детето ти вече е на възраст, на която захранването може да започне.
Действала си съвсем правилно в ситуацията - положила си усилия за увеличаване на кърмата и си осигурила на бебето адекватно хранене. На този етап вече би могла да започнеш захранването - ако детето има готовност и нещата потръгнат добре, вероятно скоро ще стане възможно да се върнете отново само към кърмене и съответното за възрастта хранене с други храни Grinning
В този случай е важно да обърнеш особено внимание захранването да не намали честотата на кърменията, за да може да се поддържа количеството мляко. Т.е. е добре да организираш така нещата, че твърдите храни да са за сметка на АМ, не на кърменията.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 902
Много благодаря за отговорите! Hug
Взех решение :така или иначе не давам повече от 60 мл АМ, ще започна да го замествам постепенно. Да живее форумът  Laughing , че ако разчитах на педиатърката отдавна да съм започнала сокове и пюрета.

Общи условия

Активация на акаунт