Замислила съм една торта...

  • 727
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 877
Искам да направя торта, която да повтаря като вкус любимия ми шоколадов десерт - Thorton's Continental Capuccino.
Та значи - отвътре шоколадов трюфел с кафе, отвън бял шоколад.

Глазурата от бял шоколад знам как да я направя,
ами вътре как да процедирам според вас?
Блатове с кафе? Крем мока?

# 1
  • Мнения: 6 243
Не съм го яма този шоколадов десерт, така че стрелям напосоки.
Дали няма да стане, ако направиш тортата "Трюфел", като замениш какаото с разтворимо кафе  newsm78

Виж тук рецептата и прецени дали ще свърши работа
http://www.gotvetesmen.com/recipes/alphabet_list/index.php?alpha … %D0%A2&id=109

Крема може да стане не от шоколад и сметана, а само от разбита сметана, овкусена с кафе мока...де да знам, разсъждавам само.

# 2
  • Мнения: 1 116
И аз не го знам този десерт, видях няколко снимки, май вътре е шоколад, а отвън е бял шоколад с вкус на капучино.
Ето снимах ти от една книга рецепта за Cappuccino truffle cake, знам че ти ще си я преведеш по-добре и от мен Simple Smile Свали си я в истинския размер!
Там обаче не наблягат въобще на блатовете, според мен блата трябва да е много шоколадов маслен блат, част от какаото да бъде заменено с разтворимо кафе както е предложила sladka hapka  или шоколадов блат напоен с кафе, или Kahlua или друг някакъв ликьор с вкус на кафе.

# 3
  • Мнения: 5 877
Ъм... много благодаря, ама не се отваря линка. Пише да те помоля да ме поканиш.
Сладка Хапке, чудя се дали ще се стегне кремът без шоколад. Мисля си за бял шоколад плюс нес кафе плюс сметана. Как мислиш?

# 4
# 5
  • Мнения: 5 877
А, така се вижда. Ще се пробвам утре.  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт