Какво хапвате кърмачки?

  • 564
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 791
Четох, питах и тук, и доктори, и акушерки, та и други майчета, ама не съм сигурна какво мога да ям и какмо не, че да съм спокойна, че бебо получава всичко необходимо чрез кърмата ми, а и че няма да има колики вследствие на моето хранене(сега се оказахме с колики на 10 дена, заради прекалената ми консумация на мляко)!
Исками се да споделите дали сте на някаква специална диета или си хапвате всичко?!

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 706
Още от първия ден след раждането си ядях всичко което ми се  е хапвало. Разбира се с мярка. Мляко, шоколад, фъстъци, глътка уиски при тоста за рожденния ми ден, зеле, кафенце си пийвам, аби всичко що ми душицата иска. За щастие не е имало никакви реакции от страна на бебето, но мисля че си е и до организъм и при всяка жена може са е различно. Не мисля, че ако хапнеш нещо което не се препоръчва,но разбира се не в промишлини количества, би навредило на бебето. Лично аз диети и ограничения не съм спазвала.

# 2
  • Мнения: 753
Внимавам доста. Не ям газообразуващи /зеле, боб, леща, круши/, шоколад малко, прясно мляко-не, фъстъци- не, алкохол- и без друго не пия Wink, гледам да избягвам цитруси, консерванти, натурални сокове готови-не, не пия кафе,черен чай, газирани напитки, тестени изделия-ограничавам ги и др. Оказа се,че гъбите,които много обичм,не ми понасят вече Sad.Та и ти самата ще усетиш кое как ти влияе и на бебчо как  се отразява.

Последна редакция: вт, 30 яну 2007, 11:02 от Yanaa1977

# 3
  • Варна
  • Мнения: 567
Аз лично от самото начало ям всичко, което ми се яде. Но с мярка  и без да прекалявам. За щастие не съм имала проблеми, бебето имаше колики само три дни. НО всичко е индивидуално.

Ти можеш да пробваш с различни храни, да видиш дали към някоя от тях ще има реакция, дали ще се появят/засилят коликите.
По принцип трябва да се внимава с бобовите култури, зелето, газираните напитки, фъстъци и др.

# 4
  • Мнения: 284
Стига да е с мярка няма нужда да се лишаваш от нищо-освен цигари и алкохол разбира се.Моето бебе получаваше колики като ям прясно зеле на салата,но аз изядох едка купа Embarassed,ако си вземех една чиния обаче нямаше реакция.Така че следи какво ядеш,а бебка ще ти покаже кое и пречи Hug

# 5
  • Мнения: 264
Моят опит с двете ми деца показва, че всичко зависи от детето и е индивидуално. С дъщеря ми не се ограничавах (то и килограмите ми станаха неограничени  Embarassed) от нищо и тя нямаше никакви колики. Със сина ми в началото избягвах такива и онакива храни, за да няма колики, но уви, той си пъшка и се присвива независимо какво съм яла.   smile3515 Освен това започна да ака на 5 дена веднъж, което никога не се е случвало на кака му .... Сега вече пия повече вода и ако не се изака един ден, изяждам 1--2 круши и сме готови. Чакам да стане на 3 месеца - нали тогава уж коликите изчезват.    newsm17  Crazy

# 6
  • Мнения: 689
Хапвам всичко, което ми се прияде, но без да прекалявам.
Само кафе не съм пила, защото се притеснявам каква ще е реакцията.

# 7
  • Мнения: 791
Внимавам да не ям варива, ама незнаех, че трябва да ограничавам млечните продукти и с тях бая прекалих още от самото раждане карах на кисело мляко и бисквитки   Mr. Green - особенно първите дни, а като се прибрах в къщи добавих и прясно мляко за капак, като гледах да пия минимум половин литър, за да имам кърма  Crazy Май бая съм прекалила!!! Сега съм вече втори ден на хранителен режим без мляко. Дано успия да устискам поне още 2-3 дена.
Четох че през първите две - три седмици за кърмачките е подходящо да се храни със задушени зеленцучи, варена риба, каша от пълнозърнести ядки, зелени ябълки и отвара от коприва. След това започват да се въвеждат варено пиле, яйцата, картофите(внимава се с тях заради нишестето което съдържат), крушите, лимоните и сок от червена боровинка. Като се наблюдава реакцията на бебо. След въвеждането им започват да се въвеждат и другите храни, една по една. 

# 8
  • Русе
  • Мнения: 170
Моят опит с двете ми деца показва, че всичко зависи от детето и е индивидуално.

 И моят опит е същия. С по-голямото дете внимавах какво хапвах, не пиех кафе и алкохол, но коликите продължиха до годинка и нещо. Сега с Вики хапвам и пийвам каквото ми се иска, а тя почти нямаше колики. Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 3 064
Всичко в разумни количества. Внимавам с бобовите и с прясното мляко, което така и така нямам навик да пия в големи количества.

Иначе всяка храна е или газообразуваща, или потенциален алерген или бъкана с консерванти, нитрати и т.н. - няма да остане нищо за ядене, ако ги мисля всички тия неща.

И вино и бира по малко си пийвам - спокойна майка - здраво дете Peace

# 10
  • Мнения: 226
Всичко в разумни количества. Внимавам с бобовите и с прясното мляко, което така и така нямам навик да пия в големи количества.

Иначе всяка храна е или газообразуваща, или потенциален алерген или бъкана с консерванти, нитрати и т.н. - няма да остане нищо за ядене, ако ги мисля всички тия неща.

И вино и бира по малко си пийвам - спокойна майка - здраво дете Peace

 Peace  Peace  Peace

# 11
  • Мнения: 2 159
всичко си хапвам, без газообразуващата храна

# 12
  • Мнения: 1 263
за прясното мляко и аз не знаех,че не трябва да се пие.Иначе момичетата от нашата тема обсъждат ,че било полезно да се яде тиква и орехи.С тиквата смятам да опитам още тази вечер.Супите също са много полезни за кармачките.Аз кафе също се опитвам да не пия,но пак такава кофеинова жажда ме мъчи че пия по 2-3 глътки кола всеки ден.За пилешко и риба също са ми казвали че било добре да се яде.

Общи условия

Активация на акаунт