За и против захранването с месо до 2 год. възраст

  • 1 197
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 473
Здравейте мили мами! Интересувам се от Вашите мнения по въпроса за консумирането на месо при децата до две годинки. Смятате ли, че е хубаво да се дава месо в пюрета след 6-7 месец или не? По мнението на д-р Емилова абсолютно не трябва да се захранва детето в такава крехка възраст с месни продукти, тъй като пречи за изграждането на стабилна имунна система. Всеки си има мнение обаче! Вие давате ли?

# 1
  • Мнения: 7 723
Аз мисля, че месото е жизнено важна храна за доброто развитие на децата.
А според д-р Емилова, ако може само на трева и вода- най- добре ще е  Whistling

# 2
  • София
  • Мнения: 1 345
аз съм захранила и давам незнам смятам,че за вегетарианците може и да има значение,но нали месото набавя желязо и др такива а за имунитета пу пу ние сме боледували два пъти от както се е родил и от тях само един път с температура та малко относително. дори му давам повечко месце от колкото има в пюретата

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Аз мисля, че месото е жизнено важна храна за доброто развитие на децата.
Точно така!
Месото е задължителна част от здравословното, балансирано хранене! Това важи най-вече за растящия организъм!
Възрастния човек може да си прави каквито ще експерименти, но за децата това е недопустимо...  Naughty

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Ще давам съвсем скоро. Аз доколкото си спомням според д-р Емилова и млечните продукти не се препоръчват, не само месото, но това за мен е пълен абсурд по отношение на храненето на едно малко дете. 

# 5
  • Мнения: 2 019
Аз мисля, че месото е жизнено важна храна за доброто развитие на децата.
А според д-р Емилова, ако може само на трева и вода- най- добре ще е  Whistling
Peace

# 6
  • Мнения: 5 370
Ами доктор Емилова не е , все пак, специалист по детско хранене, така че-оставям мнението и без коментар.
Моят мъж е вегетарианец, но е станал такъв около 30-тата си година.
ИЗвод-синкото ще яде месце до 18 годишен, а след това-ако желае, челна стойка да прави и да медитира с месеци на някой уличен стълб. Party

# 7
  • Мнения: 5 362
Аз мисля, че месото е жизнено важна храна за доброто развитие на децата.
Точно така!
Месото е задължителна част от здравословното, балансирано хранене! Това важи най-вече за растящия организъм!
Възрастния човек може да си прави каквито ще експерименти, но за децата това е недопустимо...  Naughty


Съгласна съм Peace

# 8
  • Мнения: 1 446
Ами доктор Емилова не е , все пак, специалист по детско хранене, така че-оставям мнението и без коментар.
Моят мъж е вегетарианец, но е станал такъв около 30-тата си година.
ИЗвод-синкото ще яде месце до 18 годишен, а след това-ако желае, челна стойка да прави и да медитира с месеци на някой уличен стълб. Party
Напълно подкрепям мнинието.

# 9
  • Мнения: 374
Аз мисля, че месото е жизнено важна храна за доброто развитие на децата.
 Whistling

Започнах да давам месно пюре някъде към 7-8 месец.

# 10
  • Мнения: 4 621
Аз мисля, че месото е жизнено важна храна за доброто развитие на децата.
Абсолютно Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 3 787
Това е много крайно мнение.Децата се нуждаят от месо,не можем да ги лишаваме от него на такава крехка възраст Naughty
Аз захраних с месо на 8 месеца и половина Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 10 825
ИЗвод-синкото ще яде месце до 18 годишен, а след това-ако желае, челна стойка да прави и да медитира с месеци на някой уличен стълб. Party

Хъммм, мислиш ли, че ако на 12-15 години реши че не иска месо ще можеш на сила да го накараш? Силно се съмнявам.
Иначе и аз съм на мнение, че нищо прекалено не е хубаво и това твърдение на въпросната докторка ми се вижда супер крайно и следователно невярно.

# 13
  • Мнения: 5 370
ИЗвод-синкото ще яде месце до 18 годишен, а след това-ако желае, челна стойка да прави и да медитира с месеци на някой уличен стълб. Party

Хъммм, мислиш ли, че ако на 12-15 години реши че не иска месо ще можеш на сила да го накараш? Силно се съмнявам.
Иначе и аз съм на мнение, че нищо прекалено не е хубаво и това твърдение на въпросната докторка ми се вижда супер крайно и следователно невярно.

Виж сега, това, дето съм го писала горе, е донякъде и в рамките на майтапа, разбира се.
Едно е на 12-15, друго-да не ЯДЕ ВЪОБЩЕ до 2....
П.С. Особено пък моя инат трудно бих могла да го накарам за каквото и да било с добро, пък камо ли-насила. ooooh!

# 14
  • Мнения: 4 668
Месото е задължителна част от здравословното, балансирано хранене! Това важи най-вече за растящия организъм!
Възрастния човек може да си прави каквито ще експерименти, но за децата това е недопустимо... 

Съгласна съм с това мнение  Peace Аз мисля по същия начин !

Въпросната д- р Емилова е последният човек в думите на който бих се вслушала  Crazy
Тя си е набеден доктор според мен и много глупости говори понякога  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт