Помощ за памперса, съня и водата през нощта

  • 649
  • 6
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Здравейте!
От доста време вече се боря със следните проблемчета, но до никъде не стигам Rolling Eyes
Дъщеря ми започна от 1-2 месеца да си сваля памперса и да иска да седне на гърнето. Дотук добре, успява да свърши работата, понякога пък само си седи без да пишка. Но след като я вдигна, тя пак си сваля памперса и не ми дава да го слагам отново, може цял ден да си ходи по голо дупе, обаче не винаги се сеща да седне на гърнето. Няколко пъти се случва, играе си до гърнето точно, аз я подканям да седне, тя не ме чува и в следващия момент се изпишква на мокета #Cussing out. Да бяха плочки или паркет, да измия, но тоя мокет какво да го правя?!
Вечер, когато я сложа да спи, се научи, че като каже "ако", ще я сложа на гърнето (ще я извадя от леглото) и го прилагаше този номер, после започна да сваля и памперса и докато се усетя за какво мрънка, намокря леглото. Някои вечери го намокря по три пъти и то всичко - чаршаф, одеало, накрая се чудя с какво да я завивам ooooh! Много ми се иска, ако някой е изпадал в подобна ситуация, да каже как да се оправя, и на мен ми се иска да махнем памперса скоро, но тя не върши всичко в гърнето, а ако махна решетката на леглото, за да ходи сама да пишка, когато иска, тя няма да иска да спи, а ще се весели цяла вечер Crazy.
Заспиването също е трудничко понякога, оставях я сама в стаята, ако ще да реве (но така пък се случва горното с опикаването), сега мисля, че й намерих цаката, но през нощта се буди по хиляда пъти с рев, крясъци или просто монотонно мрънкотене. Ужас! И тук идва последният ми проблем - най-често мрънкането се оправя с гигантско количество вода. Непрекъснато опитвам да я намаля, сипвам по мъничко или се опитвам да й пробутам празна бутилка, но тя я разклаща и ако е празна, вика "намааа" и ми я подава да сипя вода - в противен случай блъска с нея по леглото и реве ooooh! Колкото по-малко вода сипвам в бутилката, толкова по-често се налага да досипвам. Напълно наясно съм и с варианта да я оставяме да реве през нощта, опитвам се да убедя мъжа ми, че това е начинът, но той не може да я остави да реве толкова дълго Confused. От рев тя чак пресипва и той накрая пак й дава, каквото иска. А се притеснявам също, че всяка сутрин е мокра до ушите, а последните месеци боледуваше доста. Дори и като сменяме памперса през нощта, сутрин отново леглото й е басейн. Понякога още в 12 вечерта е мокра, преобличам я и на сутринта всичко се повтаря.
Странното е, че при майка ми или баба ми общо взето ги няма тези проблеми, само буденето го има, но номерът с празната бутилка там минава (с изключение на последния път), а и никога не е била мокра сутрин. newsm78
Съжалявам, че е така дълго, но съм си Мара подробната, а това непрекъснато подмокряне на всичко наоколо много ме тормози вече.

# 1
  • Мнения: 5 255
Опитай с памперс гащи  Grinning и търпение  Peace
Защо бързаш със свалянето на памперса  newsm78
Тайната е след 2 г.  Wink

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Ами виждам я, че не го иска много-много този памперс и нямам нищо против да се отърва от него. Наистина следващия път ще купим памперс-гащи, но дали и тях няма да ги смъква Thinking

# 3
  • Мнения: 46 429
През същото мина и София преди няколко месеца, най-лошото беше, че не искаше нито памперс, нито гърне  Close слагах панталони, които да не може да сваля сама и да се добира до памперса, друго не успях да измисля  Rolling Eyes

За другото с водата не знам, успех  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 903
и ние минахме по тоя път, но бяхме по-големи от вас. От личен опит мога да ти кажа, че трябва да направиш следното:
- през деня я слагай на гърнето често ( поне през 1 час), а не само когато тя поиска. Така по-бързо ще свикне сама да си казва. Разбира се не трябва да очакваш, че всеки път като я слагаш на гърнето ще прави нещо в него - държиш я около 15-20 минути и я махаш, след около 1 час - пак така.
- Вечер след 18 часа не й давай много течности.
- с много търпение трябва да се опиташ да й обясниш, че не трябва да пие вода през нощта, защото иначе ще се напишка.  Аз лично я отказах от водата през нощта като й давах едно хапче за смучене ( когато имаше болно гърло) и й обяснявах, че за да оздравее  трябва да не пие вода след хапчето. Но все пак тя беше по-голяма, а при теб  newsm78- незнам дали ще го разбере. Но можеш да опиташ нещо подобно.

Търпение и успех.   bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 333
И ние имаме горе-долу същия проблем-пиенето на вода нощно време.Но започнах да спирам парното като спи,пак пие,но по-малко.А иначе с напикаването-по някога пропуска памперса,но....моята дъщеря е на 2г.и 2м.

# 6
  • Мнения: 17
I nie imame takuv podoben problem.Du6teria mi e na 2g i 2meseza.Ve4e kazva za pi6aneto,no za akaneto si aka v ga6tite i sled tova me uvedomiava.A po vuprosa za no6tnoto napikavane i az smeniam pampersa po 2 puti na no6t i sutrin e otnovo mokra.Mnogo voda pie prez no6ta.Sega zapo4nah da ia zapla6vam sus susedkata,koiato mnogo lopa postoianno i tia se striaska ot neia i namalihem vodata malko,sega polojenieto e po-dobre.No iskah da kaja,4e kogato ne6to ne e na neinata se razkra4va i naro4no se napikava v ga6ti4kite ot inat.Pobesniavam.Tova e ot mne.Pozdravi.

Общи условия

Активация на акаунт