Васкина против рак на шийката на матката!

  • 1 008
  • 5
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 234
Първата ваксина срещу рак на шийката на матката получи одобрение от Европейската агенция по лекарствата по-рано от очакваното. Това означава, че във всичките страни-членки на съюза в най-скоро време ще започне производство на ваксината Silgard.

Предвижда се тя да се прилага на момичета на възраст между 9 и 15 години и жени на възраст от 16 до 26 години за за профилактика на цервикален карцином (рак на шийката на матката).


В България ваксината се очаква по-рано от предварително обявения срок (в началото на 2007 г.) и най-вероятно ще бъде на българския пазар до края на 2006 г.


Ракът на шийката на матката е втората причина за смърт при младите жени след рака на гърдата. В повечето случаи причинител е човешкия папиломен вирус HPV тип 16 и 18.


Според официални данни на Националния център за здравна информация, броят на регистрираните заболявания от злокачествени новообразувания на шийката на матката за 2005 г. е 12 885, а новооткритите заболявания за 2005 г. са 996.


На всеки 100 000 жените има 323,4 жени, които се разболяват от злокачествени новообразувания на шийката на матката.


Наскоро беше доказано, че този вид рак се причинява от вирус, който се предава по полов път.


Специалистите съветват да се използват презервативи при всеки сексуален контакт, за да се предпазите не само от рак на шийката на матката, а и от всички болести, предавани по полов път.
Очаквам съвсем скоро да ми е поставят.... ще пиша за нея... естествено ако някой се интересува.

# 1
  • Мнения: 480
Здравей!
Ваксината все още я няма в България, къде ще ти я поставят?

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 234
ваксината се поставя както всички други ваксини- джи-пито ще ми я сложи. А относно дали я има.. не е проблем да се вземе като заявка при дадена аптека.

# 3
четох някъде,че се слага преди първият полов акт,а доколкото и аз знам все още не е внесна у нас Но разбира се че ни интересува пиши веднагаИмам дъщеря на ,,, скоро ще навърши 18 г

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 234
Слага се преди първият полов контакт защото така е 100% сигурно че вече детето не е заразено, още не са изледвали до какъв % помага на такива които са имали полови контакти преди поставянето на ваксината. А относно това дали е внесена... като кажете в дадена известна аптека могат да ви кажат дали я имат в наличност или е в складовете.

# 5
А колко струва тази ваксина?

Общи условия

Активация на акаунт