Корички в нослето

  • 1 003
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 673
Здравейте,

От какво се получават тези досадни корички в носленцето?
Павчо (3 год.8мес.) почти непрекъснато ги има, когато е здрав.
УНГ каза, че се образували от бактериите, които нормално си били в носоглътката. Слагаме Стеримар непрекъснато, ама няма особен ефект. Почти перманентно се образуват едни корички в нослето, пречат на дишането, нослето сумти - понякога много.
Изчиствам ги с клечка за уши и след няколко часа отново се образуват. Едни такива много големи и много му пречат.
Има ли някакво спасение? Приемам всякакви съвети, че това ни мъчи много отдавна.
Благодаря предварително.

# 1
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
А опитахте ли с обикновен вазелин?
Друго, което ми хрумва - ако вьздуха е много сух, слагайте съдове с вода на радиатора.
Възможно е и да си има някоя плюшена играчка или любимо одеалце, което пуска почти невидими дразнещи влакънца и му влизат в нослето.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 673
А опитахте ли с обикновен вазелин?
Друго, което ми хрумва - ако вьздуха е много сух, слагайте съдове с вода на радиатора.
Възможно е и да си има някоя плюшена играчка или любимо одеалце, което пуска почти невидими дразнещи влакънца и му влизат в нослето.
Благодаря ти!
Не съм опитала с вазелин, но ще опитам
Да, въздухът е сух. Парното е много силно, а ние сигурно сме в един от 5-те единствени блока в София БЕЗ възможност за поставяне на регулатори.
Д, и това е възможно - винаги спи с плюшковци - по 3-4-5 броя.
Целувки на Насе. Hug

# 3
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Може да плаче за плюшковците - поизкъпете ги нещо внимателно - ако нещо пада, ще опада във водата, ама сигурно ще им поразвали фасона...
Първо опитай с вода на радиатора.

# 4
  • Мнения: 999
На моя мъж също му се образуват такива кори и той си слага от "Нисита"та на дъщеря ми, защото освен че тя се използва при хрема, също така и омекотява вътре в нослето за да не стават корички и за да не се бели кожата при хрема.То също е като вазелина на вид и става за кърмачета, въпреки че вие вече не сте в тази възраст.Абе нещо се отплеснах и много се заобяснявах Naughty.Искам само да кажа че е безвредно и можеш да пробваш и с него. Wink

Общи условия

Активация на акаунт