пак @DE-мамите с опит

  • 1 128
  • 7
  •   1
Отговори
  • Германия
  • Мнения: 8 085
памперси или Baumwollewindel?
Моля, която има опит с перящите се да каже дали си заслужава.(Вярно, че пестя от цена на пелена, но пък идват разходи за пране и гладене)
Освен това, вярно ли е че ако бебето е с пелени, свиква по-бързо с гърнето или си е до изграждане на навици?
Много питанки, но се надявам на опита на вече виналите по пътя Simple Smile  и благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 3 880
Аз нямам опит с памучните пелени, но една позната преди няколко години била много навита на тях, накупила незнам колко чифта, но след 2-3 седмици се отказала и си минала на еднократните пелени. Много работа имало покрай тях, а ако ползваш услугата на фирма, която ти взима мръсните и ти носи чистите съответно излиза още по-скъпо от другите. А и без еднократните няма да можеш съвсем да минеш, защото в къщи ще го преобуваш да речем през половин-един час, но като сте навън пак ще трябва памперс, аз поне не бих си оставила детето няколко часа с мокрите пелени.
Статистиката показвала, че децата с памперси пишкали в гащите средно 6 месеца по-дълго от тези без памперси, но според мен (и не само) зависи от детето и от майката- колко ще е настоятелна. Навремето като са перяли даже всичко на ръка много ясно, че им се е искало това да свърши по-бързо и са настоявали повече, а сега аз дори не забелязвам по колко пъти на ден пишка- слагам я на гърнето по 3 пъти на ден да свиква, но през останалото време си върши работата в памперса, което поне на този етап не ме притеснява и затова не се опитвам да настоявам. Имам една приятелка в БГ- нейните деца на една годинка вече ходеха само по гащи и си казваха, въпреки, че ги беше гледала с памперси, но тя си беше поставила за цел да ги научи колкото се може по-рано (на мен ми се вижда ненормално, но това е друга тема) и успя, така че памперсите не са причината мисля.
Поразрови се из интернет, има мноооооого инфо по въпроса, а също и Erfahrungsberichte от "препатили" мами...
Вчера сметнах долу-горе колко пари сме похарчили за памперси  (защото събирахме мечетата, които са на опаковките- има премия от Pampers, та лесно се смята по тях) Значи за 13 месеца около 260 евро( 20 евро на месец). Не мисля, че е непосилна цена, а сравнени с памучните (трябват ти поне 10-15 бр)+ пране, гладене и някои други неудобства като мокро дупе и т.н. може даже да се окаже, че памперсите са по-евтини.
Изобщо не искам да те отказвам от едните, нито пък да те навивам на другите- просто си разсъждавам Wink

# 2
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Цитат на: *Biba*
.....Не мисля, че е непосилна цена, а сравнени с памучните (трябват ти поне 10-15 бр)+ пране, гладене и някои други неудобства като мокро дупе и т.н. може даже да се окаже, че памперсите са по-евтини.
Изобщо не искам да те отказвам от едните, нито пък да те навивам на другите- просто си разсъждавам Wink

Ми именно за това си мислех и аз - че по-добре с памперси, питах тука българките и всичките така са карали. Освен това в яслата приемали само памперси - за моя радост Stuck Out Tongue . Сега просто трябва да убедя свекито да не ми подарява такива (защото тя иска да ги набави и вербува мъжа ми за това) а  и аз няма да мога да ползвам Urlaubsemester и да стоя у дома и да гладя пелени. Уффф че е една тъпа ситуация.....

# 3
  • Мнения: 4 244
Значи да ти кажа от моя опит
Не съм смятала точно колко пари съм дала zа пелени ама хич не се юрках да пера ами си купувах
Иzредих почти всички марки които се продавата на паzара.
Най добри си остават Pampers, Fixies i Mammie (Aldi)
Значи на Памперс не се юркай да купуваШ от еластичните модели, че не ти върШат по добра работа а са и по малко на брой в опаковката. В ИНтернета си направи акаунт към Памперс и Ще ти праЩат от време на време талони zа отстъпка при покупка на пелените. Иzполzвай предложенията на супермаркетите zа по евтини пелени, особено като са на големи каШони
Не съм полzвала от тия zа пране Щото си мисля Че е чиста zагуба на време , да не говорим zа парите дето Ще дадеШ zа прах и ток докато ги иzпереШ иzгладиШ и тн

# 4
  • Мнения: 3 880
Цитат на: pepelyashka
Освен това в яслата приемали само памперси - за моя радост Stuck Out Tongue . .


Ми те в яслата да не са прости, да преобличат бебетата по 10 пъти на ден Wink
Ако пък свеки много настоява нека да ти плати и абонамента за фирмата-перачка с доставка по домовете за 2 години напред и нямаш никакви грижи, няма да й чупиш хатъра на жената я Laughing  Wink

# 5
  • Германия
  • Мнения: 8 085
@ Biba- ей златни идеи имаш!! Благодаря ти Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile
@ debelanata - и на теб благодаря за хитринките. Ще се възползвам задължително.
Започвам тогава кампания " Не на пелените"  Wink

# 6
  • Мнения: 4 244
На Бибиаи да кажа
Аz четох една статистика в която имаШе сравнение zа последните 100 години
В нея ставаШе дума zа това дали с памучни или с еднократни пелени се ства по бърzо сух
Иzследването установило че всъЩност децата си имат собствен ритъм на уzряване който няма ниЩо обЩо с пеленните които майките полzват. Т.е. и при памучните и при памперсите децата уzрявали zа едно определено време да могат да контролират мехура си zа да могат да пиШкат на гърне.
Средностатистически въzрастта била 30 месеца и при едните и при другите деца.
Това го четох в Leben & Erziehen мисля че беШе миналата година, би трябвало да ги имат оЩе на сайта си.

# 7
  • Мнения: 3 880
Цитат на: debelanata
На Бибиаи да кажа
Аz четох една статистика в която имаШе сравнение zа последните 100 години
В нея ставаШе дума zа това дали с памучни или с еднократни пелени се ства по бърzо сух
Иzследването установило че всъЩност децата си имат собствен ритъм на уzряване който няма ниЩо обЩо с пеленните които майките полzват. Т.е. и при памучните и при памперсите децата уzрявали zа едно определено време да могат да контролират мехура си zа да могат да пиШкат на гърне.
Средностатистически въzрастта била 30 месеца и при едните и при другите деца.
Това го четох в Leben & Erziehen мисля че беШе миналата година, би трябвало да ги имат оЩе на сайта си.


Абе за кой ли път се убеждавам, че статистики колкото искаш- като пясък в морето Wink

Общи условия

Активация на акаунт