започна да става злояда и не мога да я нахраня

  • 1 152
  • 23
  •   1
Отговори
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
ох мили мамчета вече се побърквам.от един месец кики стана супер злояда.досега си хапваше задоволително.сега е пълен кошмар.особено първото хранене е почти невъзможно.хапва две три лъжици и край.даже и ам понякога отказва/а преди умираше за него/опитвам с какво ли не,с играчки,без играчки,с реклами,музика,и накрая пак нищо.баща й е на мнение ,че ако я оставя гладна няколко пъти ще прояде.опитах и така, но не всеки път действа.а и ме е жал.помогнете ми със съвет.като се съберат палавото,злоядото и неспящо в едно дете положението става плачевно. Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 539
И моят син е така от около месец. Сутрин по принцип нищо не иска, понякога 3-4 лъжици от някое плодово пюре, на обед обикновено по половин бурканче и то го мъчим поне половин час, а преди го излапваше за отрицателно време. Четох в книгата на д-р Спок, че този проблем се появява около година, понеже тогава имало забавяне в темпото на растежа...дрън-дрън.... с две думи е някакъв период. Дано скоро премине, защото все се измъчвам, че не го храня достатъчно (по-точно бабите ме измъчват за това).

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Все още е същото положението при нас.Започна от 11я месец.При нас действат рекламите и бебешките филмчета.А също и всякакви кутийки,капачки,химикали,гребени....и така със зайграване се храним.

# 3
  • София
  • Мнения: 10 825
Прав е таткото. Щом не иска - не й давай нищо до следващото хранене, без солетки, бизквитки и други подобни. Като огладнее - ще яде.
За какво ти е жал? Аз разбирам детето да реве от глад, а ти да не му даваш, тогава да ти е жал, но щом не е гладна? newsm78

# 4
  • Мнения: 391
На тази възраст понякога се дърпат от храната,заради зъбките .Венеца често е подут и хич не им се дъвчи храна . Дъщеря ми по това време започна да пропуска по някое ядене. Категорично отказваше да яде пюрета ,които преди това изяждаше на един дъх.
Ако откаже да яде ,можеш да изчакаш около 15 минути и пак да опиташ. Ако отново категорично откаже,не я мъчи повече. Бебетата също имат инстинкт за самосъхранение .Колкото и да гладува -  няма да се стигне до крайност.Все нещо ще поеме за деня. Не се притеснявай . Този етап преминава .

# 5
  • Мнения: 649
Прав е таткото. Щом не иска - не й давай нищо до следващото хранене, без солетки, бизквитки и други подобни. Като огладнее - ще яде.
За какво ти е жал? Аз разбирам детето да реве от глад, а ти да не му даваш, тогава да ти е жал, но щом не е гладна? newsm78

 Peace  Peace  Peace

и при нас имаше такъв период, ядеше много по-малко от обикновено. Аз не се измъчвах, че не яде. Не му давах абсолютно нищо между храненията и не го гоних да яде.... Колкото иска- толкова!  bowuu

АМ отказа да пие от шише с биберон, давам му в чашата на Нук.  Обаче вече не го иска много...

# 6
  • Мнения: 7 803
опитай с няколко лъжици плодово пюре в АМ. при моите върши работа  Wink

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 765
И Женя мина през този период. Когато отказваше да яде дори и любимите си неща, просто я оставях. Не се притеснявай, нищо няма да му стане на детето. Децата имат достатъчно добър инстинкт за самосъхранение. Може да са зъби, може да от забавянето на растежа, може да е от периода ' и аз съм човек' ...Щом си е жизнено детето не го насилвай.

# 8
Съгласна съм че детето само знае най -добре ,така че ако е здраво просто му се довери .Но ми стана интересно че се пише за АМ и пюрета ,а доколкото видях сте над год .  И двете ми дечица на тази възраст си хапваха супи ,яхнии , баници , питки ,без да ги пасирам - а ситно нарязани .Сутрин закуската е сандвич ,кус-кус,юфка
И незнам каква е тая мода над год с АМ. Имам приятелка децата ни са на една възраст тя  също даваше АМ ,нито е по -здраво  ,даже са доста по-слаби А сега как си хапва почти всичко  Party
А че е палаво радвай му се от сърце  Hug

# 9
  • Мнения: 1 446
Прав е таткото. Щом не иска - не й давай нищо до следващото хранене, без солетки, бизквитки и други подобни. Като огладнее - ще яде.

 Peace  Peace  Peace

и при нас имаше такъв период, ядеше много по-малко от обикновено. Аз не се измъчвах, че не яде. Не му давах абсолютно нищо между храненията и не го гоних да яде.... Колкото иска- толкова!   bowuu


Напълно подкрепям това мнение. Peace

# 10
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Сина ми откакто навърши 2г. прави същите номера  Close Стана злояд, а като си спомня как си хапваше, ядеше всичко, не пропускаше ядене, не подбираше. Еххх  Sad

Ами няма начин да се накара детето насила, като не иска, не иска и толкоз. Оставяш гладно докато поиска  Rolling Eyes. Поне аз така правя вече. То ми писна да го моля, да му приготвям по няколко вида манджи и после да хвърлям  Close  Гладен ще стои, като неще  Crossing Arms

# 11
  • Мнения: 990
И ние имаме същия проблем .Като дойде време за хранене и ми става лошо.То не  е музика , реклами , играчки и какво ли още не и в крайна сметка и двамата изяждат по 5-6 лъжици и това е. Единствено с голям апетит си пият млякото вечер преди лягяне.

# 12
  • Мнения: 480
Подкрепям таткото с две ръце! Не го тормози детето, това е период и ще отмине. Но ако го насилваш, молиш, разсейваш и т.н. положението ще се влоши. Ние сега имаме периоди, когато по няколко дни яде по много малко, но в други дни омита цялата купа и търси и десерт  Grinning

# 13
  • Мнения: 4 392
И дъщеря ми е имала такива периоди. Особено, когато и никнат зъби...

# 14
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Не насилвай детето - давай му да яде колкото иска.

Общи условия

Активация на акаунт