Астигматизъм при деца

  • 2 096
  • 2
  •   1
Отговори
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
Дъщеря ми е на 7г.. Миналата седмица ни изписаха очила с диагноза астигматизъм. От това което прочетох тук-там това е дефект на окото който остава за цял живот. Но като говоря с познати казват 4е има много хора с това заболяване който си карат без очила.
Та въпроса ми е имате ли наблюдения променя ли се това нещо с възрастта и как?

# 1
  • Мнения: 3 506
Аз също съм чела, че не се променя с възрастта, както и съм пример за човек, който си кара без очила с астигматизъм. Все пак зависи и колко е голям, дали е еднакъв на двете очи, не може да се обобщава. Зрението, доколкото знам, е като при кривите огледала - може да виждаш много удължен, но размазан образ, или много широк. Предполагам в по-тежките случаи си е напрежение за очите, което не е добре, особено ако е за сметка на едното око.
На моя син също му откриха астигматизъм (с малко далекогледство) - и аз още не съм решила за очила, та ще надничам в темата с интерес.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
И ние имаме малко далъкогледство +0.5 и +0.75. А стойностите за астигматизма са 80 и 100. Това малко ли е или много не разбрах при прегледа - споменаха нещо това е полувинка но какво означава ми е мътно още. Щерката казва 4е с о4ила вижда "по истински" и забелязвам 4е откакто е с очила е много по-весела и енергична, явно главоболието и е пречило доста.

Общи условия

Активация на акаунт