почистване на абсорбатор

  • 10 299
  • 11
  •   1
Отговори
помогнете ми кка да почистя абсорбатора Simple Smile

# 1
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
дай малко повече инфо какъв е и кое точно искаш да му чистиш - филтрите, отвън ли, ако е със миещ се филтър може и в миялна машина, аз често мия питите на моя на мивката с веро и веднъж на 2-3 седмици ги слагам в миялната; отвън моя е иноксов и ползвам препарат за инокс, това е, дано да съм ти била полезна!

# 2
И питите и самия абсорбатор почиствам с обезмаслител.Най-лесно и най-бързо newsm10

# 3
  • София
  • Мнения: 276
Моят е с постоянен филтър и него го пускам в миялната, иначе ползвам обезмаслител и препарат за инокс.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Четох и други теми за почистване на инокс, абсорбаторът ми е такъв, та си задавам въпроса: нормално ли е като използвам препарат на Мистър Мускул за инокс, по кърпата да има сиви следи... А и малките точици, получени от изпаренията не се отстраняват... И какви са тези обезмаслители? Препарат за грил, фурна и т.н ли? Простете за невежеството.

# 5
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Нормално е да има силни следи, ако не е иноксов, а е боядисан в цвят инокс. Твоят явно е такъв.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Как да разбера, при почукване дрънчи на ламарина  hahaha, тип каминен е..., да взема д апрочета за състава му по книжката, ако пише изобщо. Sick

# 7
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Ами, не знам. Рпедположих това, защото при хладилниците също е така- изтърква се боята на боядисаните, а на металните нищо им няма.

# 8
  • Мнения: 4 300
Четох и други теми за почистване на инокс, абсорбаторът ми е такъв, та си задавам въпроса: нормално ли е като използвам препарат на Мистър Мускул за инокс, по кърпата да има сиви следи... А и малките точици, получени от изпаренията не се отстраняват... И какви са тези обезмаслители? Препарат за грил, фурна и т.н ли? Простете за невежеството.
Обезмаслителят е чудо на химията. Аз го ползвам за загорели тави ( например тефлоновата плоча от скарата или тавата, която държа най отдолу във фурната). Продава се във всички големи магазини, пръска се. На външен вид опаковката прилича на препарат за прозорци, но си пише че е обезмаслител. Напръскваш повърхността, изчаква се малко ( аз лично оставям поне 20 минути, а често и повече ако имам друга работа). След това изплаквам само под течаща вода и пъхам в миялната.
Не съм го използвала за филтрите на абсорбатора, защото не ми е дошло на ум.
Иначе тях си ги мия доста често ( моите са 2 един до друг и се събират идеално в миялната), може би веднъж на 2 седмици и нямат време да се изцапат кой знае колко.

# 9
  • Мнения: 1 046
Наскоро открих по препоръка на приятелки обезмаслителите чудо на природата са моя е Meglio  около 4 лева е в зависимост от магазина, свалям си филтрите напръсквам , изплаквам и готово , за микровълновата го използвам също.По едно време се бях замислила за тези кърпички на драгон е мисля фирмата напоени с разни препарати ,за почистване на микровълнова, ширмове и разни други.Но този препарат ми свърши добра работа.

# 10
  • Мнения: 8 917
С Меглио Peace

# 11
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Ще взема да опитам тези обезмаслители.

Общи условия

Активация на акаунт