Слагат ли епидурална във ВМИ Пловдив?

  • 9 409
  • 48
  •   1
Отговори
Ако някой има информация по въпроса ще съм му много благодарна. А трябва ли да имаш уговорка с анестезиолог или лекар? Знаете ли каква е цената?

# 1
  • Мнения: 1 668
Привет,мен също ме вълнува въпроса и ще следя с интерес!

# 2
  • Някъде там...
  • Мнения: 795
Не. Не слагат, дори да се уговориш с анестезиолог пак не дават. Поне така беше до преди 5 мес. Сега ако нещо има изменение, но мисля че няма. Аз затова родих на Весела точно заради епидуралната упойка.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 512
Със сигурност не слагат и няма да слагат Първо няма кой да ги слага и второ противоречи на закостенелите им принципи . Защо не родите във Весела 100 пъти оп- добро обслужване квалифициран персонал

# 4
  • Мнения: 420
ВМИ, за съжаление, все още само си лежат на старата слава, че там е най-доброто място за раждане с най-добрите специалисти.
За мен там е най-отвратителното обслужване в целия град. Пред тях и Окръжна е за предпочитане.
Отделно керваните студенти са изключително досадна екстра.
А това, че санитарките се имат за по-компетентни от лекарите е друга тема.
Моя приятелка роди там преди няколко месеца и това са впечатленията й.
А на въпроса ти - упойките, обезболяващите и милите думи за тях са лигавене и глезотия.

# 5
  • Мнения: 388
ВМИ, за съжаление, все още само си лежат на старата слава, че там е най-доброто място за раждане с най-добрите специалисти.
За мен там е най-отвратителното обслужване в целия град. Пред тях и Окръжна е за предпочитане.
Отделно керваните студенти са изключително досадна екстра.
А това, че санитарките се имат за по-компетентни от лекарите е друга тема.
Моя приятелка роди там преди няколко месеца и това са впечатленията й.
А на въпроса ти - упойките, обезболяващите и милите думи за тях са лигавене и глезотия.

Напълно съм съгласна с това мнение Peace!

# 6
vev, mimss,  кажете тогава нещо за Весела. И аз се бях ориентирала към ВМИ, но не знаех, че не слагат упойки. Във Весела нормално  или секцио с епидурална сте раждали?На мен ми се иска да родя нормално, но си мислех и за епидурална евентуално.  Наистина ли сте доволни от там? Говорят, че била адска мизерия, много циганки /не че ги няма навсякъде по държавните болници/ . Всичко, което пишете ще ми е от полза. Благодаря!

# 7
Малко късно видях темата,но искам да се включа.
Абсолютно не съм съгласна с изказванията на Беролина,които са и доста крайни.В рамките на няколко дни,тя протестира срещу ВМИ почти с едни и същи изрази.Доста тенденциозно.......
Лично аз съм много доволна от ВМИ и никога не бих стъпила в друга болница да раждам.Да,за мен там са най-добрите специалисти и вие много добре го знаете.Там се приемат най-тежките случаи от цяла Южна България-случаи,с които вашите прехвалени Весела и Окръжна не са се сблъсквали.Междувпрочем-и техните тежки случаи ,с които не могат да се справят.
Колкото до епидуралната-да,правят я на всяка жена,която пожелае.Нещо ви е неактуална информацията.  Две приятелки родиха там с епидурална през последните два месеца-за тях знам със сигурност.
Хайде,разкъсайте ме сега.

# 8
  • Мнения: 81
Аз ходя при д-р Паскалева и тя също ми каза, че няма проблем да родя с епидурална ако искам /освен ако няма някакви медицински противопоказания, разбира се/. Каза, че я правят от години

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 512
еми24 раждала съм във Весела секцио спълна упойка- спълна, защото аз пожелах такава иначе ме попитаха дали искам епидурална. Условията са идеални Циганките са изолирани в отделни стаи така че въобще не съм ги виждала. Аз бях в обикновена не Вип стая. Леглата са хубави  с по2двама на стая. На 2 стаи се пада санитарен възел стоалетна душ-подвижен , хладилник, Мисля че раз ликата с вип стаята е само че там има телевизор. Средния мед. персонал и акушерките са много мили и внимателни. Аз като родила секцио лежах 1 ден в интензивен сектор,където грижите са много добри. Идва дори рехабилитатор да те раздвижва.

# 10
Забелязвам, че ВМИ доста често се коментира напоследък в този форум.
Ето и останалите теми от последните дни - принципно въпроса е същия:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=158717.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=163120.new#new

# 11
  • Мнения: 683
Във ВМИ НЕ СЛАГАТ ЕПИДУРАЛНА!

# 12
  • Мнения: 260
ВМИ, за съжаление, все още само си лежат на старата слава, че там е най-доброто място за раждане с най-добрите специалисти.
За мен там е най-отвратителното обслужване в целия град. Пред тях и Окръжна е за предпочитане.
Отделно керваните студенти са изключително досадна екстра.
А това, че санитарките се имат за по-компетентни от лекарите е друга тема.
Моя приятелка роди там преди няколко месеца и това са впечатленията й.
А на въпроса ти - упойките, обезболяващите и милите думи за тях са лигавене и глезотия.


Напълно съм съгласна!!!  Peace
НЕ слагат епидурална!

# 13
  • Мнения: 81
Ходя на курс за бременни и от там ни водят по всички родилни домове. Във ВМИ попитахме лично проф. Милчев за епидуралните упойки и той каза, че слагат когато жената иска.  Много момичета тук трърдят, че не слагат епидурална. Мислите ли, че е възможно само да обещават и когато дойде момента да ти откажат упойка!!!? Знаете ли за такива слуваи? newsm78

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048

Днес снаха ми е била на преглед във ВМИ при д-р Крумов и е попитала, казал и е , че вече слагат епидурална анестезия. Вчера на курса за бременни д-р Кръшкова много им е говорила за този вид упокойка и тя може би ще ражда така. Аз също родих с епидурална анестезия нормално.

Общи условия

Активация на акаунт