Отговори
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Какви съвети са ви давали близки, не толкова близки и съвсем далечни роднини по време на бременност?
Някои съвети са много забавни, други - откровено глупави, чат-пат и нещо полезно може да кажат.
Като започнем с твърдението, че няма по-сигурно средство против стрии от свинската мас.  Rolling Eyes
Я кажете вас какво са ви съветвали? Laughing




# 1
  • Мнения: 1 277
Съветвали са ме да не си скъсявам косата, защото.... забравих каква беше причината. Е, не ги послушах.
Другите съвети са вече за след раждането. Казаха ми, че майката кърмачка не бивало да използва парфюми, ролони и други такива, защото бебето нямало да я познае по миризмата и нямало да иска да суче ooooh!  Crazy.

# 2
Ами това с маста, но просто няма сила на света, която да ме накара да се вържа.  Sick

# 3
  • Мнения: 10 758
Съветвали са ме да не си скъсявам косата, защото...

ще му отрежеш пишката на момчето Mr. Green

За маста и на мен ми дуднеха.За косата също.Да не се боядисвам....абе изобщо да се занемаря отвякъде.Да не си оголвам корема.Е такива глупости.Ако се сетя още нещо, ще допълвам.

# 4
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Да лежа, най-много да се разхождам.
Направо умираха разни лелки, като им казвах, че тренирам всеки ден. Сигурно са си представяли, че вдигам щанги.  Laughing
А аз карах велоергометър. Whistling

# 5
  • Мнения: 5 228
Против стрии се използва не просто мас, а мас с невен - каквото и да означава това. Хич не си информирана, Василиса!
Трябва и да се яде за двама, това е много важно.  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 823
Като родиш да не простираш на бебето дрехите вечерно време,да не показваш  бебчо до 40 ден JoyАко се сетя още, ще пиша Hug

# 7
  • Мнения: 1 063
Чувала съм Василиске, да не се постригва косата. Rolling Eyes

Последна редакция: вт, 30 яну 2007, 22:25 от Ив

# 8
  • Мнения: 3 447
Казаха ми, че майката кърмачка не бивало да използва парфюми, ролони и други такива, защото бебето нямало да я познае по миризмата и нямало да иска да суче ooooh!  Crazy.
Аз това го правех първия месец, без да са ми го казвали баби - така си реших просто  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 517
ooo много са..Simple Smile
Да не си подсригвам косата..за да не отрежа пишката на момчето..сигурно за това родих момиче  Mr. Green Като се изплаша да не се пипам никъде понеже щяло да излезе белег на детето..да не се краде(не,че крада де)..защото каквото откраднеш ще излезе на тялото на детето като белег..Да не се минава през кабел..за да не се увиела пъпната кръв на бебето около него..и още куп глупости..нищо не спазвах:) е така като гледате..не съм родила ненормална дъщеря нали newsm78  Mr. Green

# 10
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Мама пък ме посъветва да нося ден и нощ сутиен.
Като гледам при нея е подействало, но според мен въпросът е по-скоро във формата на гърдите, не толкова заради сутиена.  newsm78

# 11
  • Мнения: 920
Да гледаш красиви неща - картини, статуи. За всеки случай избягвай Пикасо.

# 12
  • София /Сухата река/
  • Мнения: 91
Да не се боядисвам,да не се подстригвам,да не ритам ку4е или котка,защото бебето щяло да се роди с много мъх./Боядисвах се и боята ме хвана много добре/ До 1 г. да не се зашиват дрешки на бебока,4е уж ще му зашиеш акъла.

# 13
  • Мнения: 5 393
Хихихиииии това за подстригването и пишката е много популярно.Ама аз пък се подстригвах и пак родих момче.Ама да не би пък да съм му я поскъсила все пак малко с тва подстригване, а? newsm78 Thinking Mr. Green Joy
Да ям за двама, да ходя само с обувки с ниски(плоски) подметки, да не се боядисвам, да пия по 100 литра вода на ден, да не пия кафе......Има още много съвети , ама не ги помня всичките.

# 14
  • Мнения: 5 877
Ха, да не крада (щот иначе явно такъв вид имам  Joy)
Добре де, баща ми ме видя да протягам ръка към една общинска розичка и ми изнесе една лекция на тема родилните петна.

Иначе майка ми ме съветваше да не купувам нищо за бебето (не я послушах),
една позната ме съветваше да си търкам зърната с хавлиена кърпа (видя ми се гадно и проверих кво казва Ла Лечето, лъжа и измама се оказа)
съседката се опитваше да ми тика кюфтаци в устата, защото нямало как да не ми се прияде от техния апартамент до нашия

...иначе...срам не срам... посъветваха ме да не се пускам по водната пързалка, щото аз бях твърдо решила... кукувица.

Общи условия

Активация на акаунт