права

  • 1 494
  • 9
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 193
Здравейте на всички. Имам един въпрос - детето ми е със 70% инвалидност/болен е от диабет/ . Искам да попитам дали някои знае има ли право на карта за градски транспорт. Отпускат му се помощи всеки месец по 8,25 за трансп. разходи.
Вчера ходих да питам и евентуално да си изкарам карта на мое име, но ми казаха, че картата се издавала на негово име е че само той имал право да я ползва.  newsm78 Другото интересно беше че ако си изкарам карта ще ми спрат помощите /8,25/ за една година. Само че аз не виждам смисъл да изкарвам карта за намаление на детето ми   / той е на 4год./ на името, защото  той така или иначе си пътува безплатно.
Много ще съм ви благодарна ако ми дадете някаква информация.

# 1
  • Мнения: 313
В София картата се издава на името на детето и се вписват двама придружители. На картата има снимки и на тримата. Ако детето ползва картата, може всеки да го придружава без значение дали снимката му е на картата или не. Ако детето го няма, картата може да се ползва само от един от двамата придружители със снимка.

# 2
  • Мнения: 774
Знаете ли,явно за всеки град закона е различен! GrinningВ Добрична три годишната ми дъщеря не и се полага нито карта,нито пари!

# 3
  • Мнения: 3 743
Знаете ли,явно за всеки град закона е различен! GrinningВ Добрична три годишната ми дъщеря не и се полага нито карта,нито пари!
Не може да бъде!!! Сигурна ли си? Та закона е еднакъв за цялата страна! Имаше някакво ограничение  не си спомням за коя точно добавка беше,  детето да е над 7 години. Мисля, че точно за тази беше, защото децата под 7 годишна възраст пътуват безплатно newsm78

# 4
  • Мнения: 997
Аааа, различен е. Не само във всеки град, но явно и във всяка община. На нас не ни отпуснаха помощи за транспорт. Но за карта казаха да. Не, че имам нещо напротив. Аз лично предпочитам картата. Само където научих за въпросната карта не от социалните, а от Мая. За кой ли път......

# 5
  • Мнения: 133
Здравейте,
Явно наистина е различно навсякаде.Ние сме със 100% и на нас не ни се полага транспорт/община сердика/. Въпреки,че  в социалната оценка нямаме право на транспорт,имаме право на карта ,която се издава срещу телк на детенцето.

# 6
  • Мнения: 313
Не е различен закона...

В София картата за градски транспорт се дава от СКГТ - няма общо със закона. Законът казва кой има право на добавка (не карта) за транспорт (не градски, а транспорт - не се уточнява) и казва, че имаме право на добавка, ако не ползване други облекчения...каквато е картата в София.

Jonima, Еелена Акманова, нямате право на добавка, защото в цяла София, независимо от общината, всички хора с увреждания ползват облекчението от СКГТ...а дали ще се възползват или не - личен избор.

# 7
  • Мнения: 133
Благодаря  Zhivko за пояснението,разбира се че закона е един и същ,но лошото е че в различните общини го тълкуват различно.По този повод ,в закона пише че се полагат 600лв годишно за ремонт на жилище с цел подобряване условията на инвалида.Има ли някой представа какви са стъпкие и въобще някой възползвал ли се от това право

# 8
  • Мнения: 2 242
Според нашите социални (информация от вчера, специално питахме) добавка за транспорт НЕ ни се полага до 7 годишна възраст и това било записано в соц. оценка защото децата до 7 год. навсякъде пътували безплатно.  Thinking

Последна редакция: ср, 31 яну 2007, 13:13 от Friend

# 9
  • Мнения: 997
Живко, благодаря ти за информацията.

Общи условия

Активация на акаунт