Подробности за керамичните плотове, моля

  • 10 949
  • 21
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 18 679
Търсачката отново не работи Close А аз внезапно се отказах от купуването на газови котлони по причини, които сега няма да коментирам. И изведнъж се оказа, че трябва да си купя керамичен плот четворка, а не знам нищичко за керамичните котлони. Какво значи бързонагряващи? В смисъл - тези, на които не пише, че са бързонагряващи, какви са - бавни ли? Колко бавни? Като обикновените, или? А какво значи индукционни? Какво означава индикатор за остатъчна топлина? И изобщо за какво да гледам? Кое е безценно и кое е излишна екстра, която само изстрелва цената в космоса/гледах двойка котлони на Сименс за около хиляда лева #Crazy/
Простете за множеството въпроси, но толкова много разчитам на вас Hug
Повечето "консултанти" по техно-магазините знаят по-малко и от купувачите Close

# 1
  • София
  • Мнения: 6 011
Имам четворка на "Сименс".Не знам дали  всички не са бързонагряващи,нищо,че не пише.Загрява за 2-3 секунди,не съм чувала по бавни керамични котлони да има-в смисъл всички са бързи.Индикатор за остатъчна топлина е-когато спреш дадения котлон той остава горещ десетина минути и през това време на сензорния бутон/или ако е с врътка-до нея/ на дадения котлон свети "Н"/от английски НОТ-горещо/.След като изстине повече се появява "h",което означава,че и да пипнеш няма да се изгориш.Целта на остатъчната топлина е,че можеш да спреш яденето 10 минути по-рано/и да пестиш енергия/ или да го махнеш от котлона и с остатъчната топлина да подгрееш нещо.Полезно е да имаш 4 различни котлона/честно-аз ползвам 2-малък и един голям,който маже да се намали/.Полезно е заключване от деца.Полезно е да имаш таймер-постоянно го ползвам-нагласявам котлона да се спре след 10 мин.примерно и забравям за него.Напълно излишна е функцията за запаметяване-още не съм я ползвала.Хубаво е да е със сензорни бутони-лесно се почиства целия плот и като стигне нещо изкипяло до тях се самоизключва плота.Моя е с иноксови лайсни само отстрани/има плотове и от четирите страни с лайсни/и да ти кажа,че с две лайсни е по-добре-в тях се набиват мръсотии и мазнини и трудно се почистват,а и е по-красиво.
Стана дълго-дано не е много объркано.Ако се сетя още нещо ще пиша.
Успех в избора! Grinning

# 2
  • Мнения: 605
В смисъл - тези, на които не пише, че са бързонагряващи, какви са - бавни ли? Колко бавни? Като обикновените, или? А какво значи индукционни? Какво означава индикатор за остатъчна топлина? И изобщо за какво да гледам? Кое е безценно и кое е излишна екстра, която само изстрелва цената в космоса/гледах двойка котлони на Сименс за около хиляда лева #Crazy/
Простете за множеството въпроси, но толкова много разчитам на вас Hug
Повечето "консултанти" по техно-магазините знаят по-малко и от купувачите Close

Категорично не са по-бавни от тези с плочата. Аз имам двойка - един бързо нагряващ и един обикновен - според мен нагряват почти еднакво. Индикатор за остатъчна топлина означава, че една червено лампичса свети, докато котлона не изстине достатъчно, че да може да си пипне с ръка, без да се изгориш.
За мен категорично в 21 век, ако избираш между обикновена "плоча" и керамичен, по-добре е да избереш второто.
За цената: в момента имам Faber двойка - по спомени беше около 350 лева, за новата къща имам Bosh, пак двойка - около 300 лева.
Единствената за мен "излишна" екстра е сензорен, т.е. включващ се и изключващ се чрез допир, а не с копче, което прави котлоните поне 2 пъти по-скъпи, но чак 1000 лева  newsm78

# 3
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Индукциона е керамичен плот от последно поколение (така го водят, де newsm78). Температурата се повишава от магнитно поле, което се създава под кристала. Кристала уж не се нагрявал прекалено, но не съм пробвала досега да проверя това  hahaha, за мен си е горещ. Иначе имам индукцион, с 4 котлона, сензорен. Адски е удобен, загрява бързо, изстива също толкова бързо, а ако оставиш горещата тенджера отгоре, може да поддържа температура доста време и да ти запази яденето топло.
Важно е да има добра вентилация - поне 5 см празно пространство отдолу, и ако е възможно, отзад също - това е заради високите температури - има опасност да изгори. (Така ми казаха при монтажа) newsm78
Единствения недостатък, ако сменяш обикновени котлони с индукцион, или какъвто и да било керамичен плот е, че изискват специални съдове, т.е. ще се наложи да си купиш подходящи тенджери и тигани. Което пък е плюс от друга гледна точка - ако сложиш отгоре нещо, което не е специално за тези плотове, те просто се изключват.  Peace
Успех в избора и дано съм ти била полезна поне малко   Simple Smile  bouquet

# 4
  • Мнения: 1 034
От 2000 г. ползвах плот с 4 котлона, които бяха с единно управление с фурната. Плотът имаше кант и действително почистването беше по- трудно. При смяна на фурната взехме нов плот на Горение /мисля, че беше модел 680 - около 600 лв.и нещо/ със сензорно управление. Има иноксов кант само от двете страни. МИслех да взема изобщо без кант, но струваха поне с 200 лв. повече. Сега много лесно се чисти, но пък един грах влезе чак във вратата на фурната, докато го сваля от котлона. Погледни какви разширяеми зони ще са ти нужни, защото аз елипсовидната не я ползвам/ не че ми пречи като я има Embarassed/http://technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09006606

Последна редакция: ср, 31 яну 2007, 16:28 от Мари-ана

# 5
  • Мнения: 14 471
момичетата са ти обяснили доста подробно, аз само ще допълня, че наистина ако имаш възможност купи плот със сензорно управление и без метални кантове. не е кой знае какво ама моят е с врътки и целия в метален кант /1000 лева ми дойде множко и затова взехме сравнително обикновен, пък и имаше някаква промоция/ и наистина по-трудно се чисти.

# 6
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Aко металния кант е поставен както трябва, няма никаква трудност с почистването!  Naughty
В моя случай - също с кант - хората, които го монтираха, сложиха някакъв силикон между самия плот и канта. Така нищо не влиза под канта.
На сестра ми е без кант, не пожела такъв, че било по-красиво, но въпреки, че го пази, той се нащърби, и се принуди да му сложи кант, преди плота да започне да се чупи повече.  Peace

# 7
  • Мнения: 4 202
момичетата са ти обяснили доста подробно, аз само ще допълня, че наистина ако имаш възможност купи плот със сензорно управление и без метални кантове. не е кой знае какво ама моят е с врътки и целия в метален кант /1000 лева ми дойде множко и затова взехме сравнително обикновен, пък и имаше някаква промоция/ и наистина по-трудно се чисти.

Абсолютно съгласна и подкрепям това мнение!
И ние хванахме някаква промоция, и сега съжалявам, че не дадохме малко повече, но да е сензоен без метален кант  smile3511

belinda, ти защо искаш да е чеворка? Мен ако питаш двойка е по-удачен вариант.

# 8
  • София
  • Мнения: 18 679
Защото съм си изградила навика да готвя в общи линии веднъж седмично/през другото време аламинути, ако не се вземе нещо готово/, в неделя и съответно готвя по 3-4 манджи наведнъж. Винаги ползвам поне три котлона едновременно Confused

# 9
  • Мнения: 14 471
Защото съм си изградила навика да готвя в общи линии веднъж седмично/през другото време аламинути, ако не се вземе нещо готово/, в неделя и съответно готвя по 3-4 манджи наведнъж. Винаги ползвам поне три котлона едновременно Confused

моят е четворка. не споделям мнението че двойка е по-удачно особено за семейство. удобно е само ако се готви за един човек т.е. за живеещите сами.

# 10
  • София
  • Мнения: 6 011
Aко металния кант е поставен както трябва, няма никаква трудност с почистването!  Naughty
В моя случай - също с кант - хората, които го монтираха, сложиха някакъв силикон между самия плот и канта. Така нищо не влиза под канта.
На сестра ми е без кант, не пожела такъв, че било по-красиво, но въпреки, че го пази, той се нащърби, и се принуди да му сложи кант, преди плота да започне да се чупи повече.  Peace
Дали говорим за едно и също нещо? ShockedКанта не се монтира отделно,той е залепен за котлоните,разбира се,че между котлоните и плота се слага силикон,но около самия кант се събира повече мръсотия,която се почиства по-трудно/не под него/.
Моят плот е с кант от двете страни,не от четирите и не се е нащърбил АБСОЛЮТНО НИКЪДЕ за две години активно ползване.Никога не съм виждала стъклокерамичен плот начупен или нащърбен по краищата-със или без кант,това е абсурд и никой не може да ме убеди в обратното!  newsm11 newsm11

# 11
  • Мнения: 1 034
nikij1979 , на същото мнение съм!
Белинда, ако искаш да си спестиш някой лев, по-добре си вземи с кант!  Ако държиш на външния вид - без кант! Разликата както писах е минимум 200 - 300 лв., а външният вид не е от такова значение за качеството на котлоните и двата вършат еднаква работа. Аз държах да е сензорен, с разширяеми зони и без кант. При фурна на АЕГ обаче взех плот на Горение, защото същият на АЕГ беше доста по-скъп. Доволна съм от новия плот! Добре изглежда и с 2 тънки иноксови канта! Не ми се играе да качвам снимка, а от сайта на Техномаркет не се вижда добре.
Когато купувахме плота, слушах разговор на др. клиенти - един мъж съветваше друг да гледа как е разположен бързонагряващия котлон /или  с разширяемата зона/ от вътрешна или външна страна. Аз обаче не съм обърнала внимание дали има разлики между моделите. При мен и в двата случая, най- употребяваният котлон е разположен в предната  лява част.

# 12
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Дали говорим за едно и също нещо? ShockedКанта не се монтира отделно,той е залепен за котлоните,разбира се,че между котлоните и плота се слага силикон,но около самия кант се събира повече мръсотия,която се почиства по-трудно/не под него/.
Моят плот е с кант от двете страни,не от четирите и не се е нащърбил АБСОЛЮТНО НИКЪДЕ за две години активно ползване.Никога не съм виждала стъклокерамичен плот начупен или нащърбен по краищата-със или без кант,това е абсурд и никой не може да ме убеди в обратното!  newsm11 newsm11

Мисля, че за едно и също нещо говорим.  Peace Плота идва без кант; още като го поръчваш, избираш опция с или без кант. Ако е с кант, ти го слагат в момента на монтажа, все пак трябва да си пасне с кухненския плот, където се вгражда.
А за нащърбването - говоря от личен опит, не наизуст. Съжалявам, че в момента не мога да сложа снимка на плота на сестра ми  Crossing Arms, но ще го направя при първа възможност. Мисля, че снимка с нащърбените му ръбове е достатъчно красноречива, че е възможно  Peace.

Нека все пак уточня, че става въпрос за Испания, но не мисля, че има разлика, плотовете са еднакви по цял свят. Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
Със сигурност се ориентирах към сензорен, но виж това за канта въобще пък не се бях сетила newsm78
Някой знае ли къде е складът/магазинът на вносителите на Горенье и мога ли да си купя някои неща направо оттам, ще ми направят ли отстъпка? Иначе засега сме се ориентирали към Сименс и Бош, но с Горенье ще спестя поне хилядарка от всички уреди общо. Заслужава си, според мен Peace
Благодаря ви, дами, бяхте изключително отзивчиви и полезни Hug  bouquet

# 14
  • Мнения: 1 034
Успешно пазаруване! После чакаме снимки от новите придобивки!
п.с. Ние купихме всичко от Техномаркет с карта от М-тел клуб и имаше отстъпка  от 3 %.

Общи условия

Активация на акаунт