температура 37.2 повече от 5 дни

  • 3 754
  • 8
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Детето ми е на 4.5години, има червено гърло и кашля.Изписаха ни аугментин 156. Пие го4 ден, но от време на време си има тем. 37.2, 37.3.Това нормално ли е?

# 1
  • Мнения: 4 324
Аз съм чувала че поддържането на такава температура не е никак нормално.
Говори с педиатъра на детето

# 2
  • София
  • Мнения: 903
и ние сме имали такъв случай - въпреки, че приемаше изписаните лекарства имаше Т около 37-37.2. Питах педиатърката и тя каза, че няма проблем - просто все още вируса не е напълно убит и затова имало Т.  А и антибиотика се пие поне 7 дни, за да се излекува напълно. Ето защо смятам, че след 3-4 дни вече няма да има Т. Но за всеки случай се консултирайте с вашия доктор - при вас случая може да е по-различен.

# 3
  • Burgas
  • Мнения: 92
Около 2-3 дни е нормално, защото организма се бори с вируса. Пишеш, че са 5 дни, това ми се струва много време, би трябвало вече да няма Т. Отивай на лекар, може това лекарсво да не му понася.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Благодаря ви, мисля днес да отидем да я види личната лекарка

# 5
аз имам постоянна температура 37,5 - 37,2 вече повече от 2 месеца. казаха ми да си провера бъбреците. утре отивам да си првя изследвания. интересното е, че нищо не ме боли.

някои друг знае ли нещо повече?
  bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 1 338
хей мами моя бебо качва от време на време 37,00 37,2 за час два и после с дни я няма. Обадих се на педито няколко пъти той ми вика абе я хвани тоя терометър и го хвърли и ми се обади като има истинска температура. Аз се успокойх въпреки,че за мен щом има Т значи се бори с нещо. Кажете какво да прав и да се притеснявам ли освен тоа други признаци няма

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Вече ходихме на лекар. При вирусни инфекции било нормално да има понякога такава температура даге и по дълго.Всичко е нард чисти са ни гърдичките, само гърлото е още зачервено, дори и кашлицата спря вече.

# 8
Съвсем нормално е темперетурата да не пада веднага след началото на антибиотичната терепия, но нашата лекарка каза, че щом са ни чисти гърдите антибиотик не е нужен и пием изпринозин вече 3 дни и сме много по- добре. Остава да се справим само с кашлицата.

Общи условия

Активация на акаунт