За тъмните сенки под очите

  • 1 285
  • 15
  •   1
Отговори
Здравейте!
Имам ужастни сенки под очите Shocked в следствие на умора и недоспиване...знаете ли някакъв ефикасен медикамент,процедура или маска с която биха се отстранили?
Предварително се извинявам, ако е имало подобно запитване, но не съм го открила! Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 13 512
почивка и редовен сън:-)
няма какво друго да ги отстрани, ако ти продължаваш така

# 2
  • София
  • Мнения: 2 383
В твоя случай - почивка и да се наспиш. Аз обаче по принцип си имам тъмни сенки под очите. А, като не си доспя, съм ужас направо. Преди си слагах пакетчета от чай от лайка за по 10 - 15 мин., но от години не съм го правела. Някакъв особен ефект, обаче не съм видяла. Ако някой знае трик, с който ще се намалят - да свирка!  Grinning

# 3
  • Мнения: 83
И аз по принцип си имам сенки под очите. Мазала съм ги с какви ли не мазила,но общо взето нищо не помага.
Ако някой има по-добър опит нека сподели,че са си голям проблем.

# 4
  • Мнения: 3 248
Ако си сигурна, че са в следствие на умора и недоспиване - определено единственото, което ще ти помогне е редовният сън. Peace

# 5
  • Мнения: 2 759
...Преди си слагах пакетчета от чай от лайка за по 10 - 15 мин., но от години не съм го правела. Някакъв особен ефект, обаче не съм видяла...
         За уморени и подпухнали (сутрин) очи, но пакетчетата се слагат предварително за няколко минутки да замръзнат. Принципно ефективно. Наспиването е ясно, но дотогава коректор или това , или това, или това... Варианти да искаш... Успех   bouquet!

       

Последна редакция: ср, 31 яну 2007, 14:50 от MechoPuh

# 6
  • Мнения: 4 151
И аз имам този проблем. Tired Единственият начин да изчезнат сенките е редовният сън.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 383
...Преди си слагах пакетчета от чай от лайка за по 10 - 15 мин., но от години не съм го правела. Някакъв особен ефект, обаче не съм видяла...
         За уморени и подпухнали (сутрин) очи, но пакетчетата се слагат предварително за няколко минутки да замръзнат. Принципно ефективно. Наспиването е ясно, но дотогава коректор или това , или това, или това... Варианти да искаш... Успех   bouquet!

       
Коректор за около очи си слагам при всяко гримиране и пооправям положението. Сънят при мен не върши работа - винаги си ги имам тези пусти тъмни кръгове. Ще пробвам с някой от съветите, ама сега ми е гръмнала главата от работа и не мога да преценя с кой.  #Crazy

# 8
Сънят при мен не върши работа - винаги си ги имам тези пусти тъмни кръгове.
Twisted Evil и при мен така

# 9
  • Мнения: 622
От няколко дни се каня да пусна такава тема...  Joy
Сенките под очите се превръщат в сериозен проблем за мен. Опитвам се да ги прикривам с коректор, но ефектът е временен. Сънят- колкото и да спя- ми не се махат тези пусти сенки. Онзи ден се рових в нета по въпроса и прочетох, че сенките могат да се премахнат чрез лазер или нещо подобно... Смятам да проуча повече въпроса, защото искам да се преборя трайно с този проблем! Сенките правят лицето ми сиво и уморено, а съм само на 24г... newsm78

# 10
  • Мнения: 2 759
         Ако сенките не се махат чрез обичайните методи, мисля че трябва да се ходи на лекар. Може да са симптом за болни бъбреци или разни други такива. Никого не искам да притеснявам, но е хубаво да се подсигурите, че това е проблема, а не просто симптом  Peace.

# 11
  • Мнения: 1 941
Моите сенки под очите са наследствени. Или мама така твърди, а тя също има такива. Лошото е, че с годините при нея към кръговете се добавиха и торбички и трябваше да се оперира. Опасявам се, че и аз ще имам същия проблем. Върху моите сенки не влияе нищо, освен коректор  Crossing Arms

# 12
  • Мнения: 83
От няколко дни се каня да пусна такава тема...  Joy
Сенките под очите се превръщат в сериозен проблем за мен. Опитвам се да ги прикривам с коректор, но ефектът е временен. Сънят- колкото и да спя- ми не се махат тези пусти сенки. Онзи ден се рових в нета по въпроса и прочетох, че сенките могат да се премахнат чрез лазер или нещо подобно... Смятам да проуча повече въпроса, защото искам да се преборя трайно с този проблем! Сенките правят лицето ми сиво и уморено, а съм само на 24г... newsm78
Ако разбереш нещо интересно, го сподели с нас. Ще ни бъде много полезно. Аз съм със същия проблем и се дразня много,че нищо траино не ми помага Sad

# 13
  • Мнения: 6 607
И аз си имам пробвала съм какво ли не файда Naughty прикривам ги с коректор.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 3 733
Съжалявам, че не бих могла да го обясня професионално и със съответната терминология, но това което съм чела за тези кръгове се дължи на отсъствие на "нормално функциониращи клетки", което не би могло да се възстанови без хирургическа намеса. Абеееее с една дума....или скалпел, или коректор доживотно.

Общи условия

Активация на акаунт