Дайте мнения моля..

  • 2 565
  • 17
  •   1
Отговори
  • Germany
  • Мнения: 7 923
Помагайте със съвети моля, че вече незнам какво да правя:( Преди 10тина дни и двамата с мъжа ми бяхме болни от сегашния гаден грип и оттогава бебчо през 2-3 дни дига 37.2 - 37.3, като в събота дигна 37.5 и рева целия ден. Вчера и днес си яде спи и се смее но сега пак има 37.3. В събота звънях и на двамата педиатъри с който се консултирам и казаха - давай вит.С и това е, това не е висока температура... Е да ама не мен не ми се струва нормално и вече се чудя с кой да се консултирам и какво да правя...
Благодаря ви предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 15 216
Аз не бих се тревожила от такава температура. Мисля, че е нормална при бебетата.

# 2
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз доколкото зная нормалната температура за едно бебе е 37.

# 3
  • Germany
  • Мнения: 7 923
Благодаря ви за бързите отговори:) Аз съм си паника по принцип ама нали ми е първо детенце и много му се шашкам... Дано всичко да е наред.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 100
Мони до 37,5 е нормално, даже е полезни защото изграздат антитела срещу евентуален вирус! давай Витамин Ц и не се притеснявай! Следи обаче да не вдигне повече!

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Нали,ако я мериш анално,или с биберон не забравяш да махнеш 5 десети????

# 6
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
освен това ако рита, дърпа се и реве докато мерите - задължително му се покачва температурата  Wink
мисля, че си е ок бебо

# 7
  • Мнения: 210
И аз съм паника като теб. Август месец за мен беше кошмар. Калина дигна температура 37,2 до 37,5 един ден така два дена на третия дадох Нурофен /по лекарско предписание/ давам и витамин С. Няма и нищо друго но аз се притеснявам. Така точно 15 дена всекй следобед вдига температура и без значение дали и давам нещо или не я смъква. Голям рев му дръпнах защото от Нурофена се запече и беше голям зор. Но мина така  и не разбрах от какво беше температурата. Не от зъбите защото първото се появи едва преди месец

# 8
  • Мнения: 3 153
И ние с татко му сме грипави от 2 дена и като звъннах на педито да я питам какво да давам на бебо като профилактика, тя каза само вит. С. Искам да ви попитам-предполагам, че вит. С за бебета е по-различен, от този който  пием ние (кажете какъв е) и по колко да му давам, че педито така и не се уточни по тези въпроси..........

# 9
  • Мнения: 430
Цитат на: Petinka
И ние с татко му сме грипави от 2 дена и като звъннах на педито да я питам какво да давам на бебо като профилактика, тя каза само вит. С. Искам да ви попитам-предполагам, че вит. С за бебета е по-различен, от този който  пием ние (кажете какъв е) и по колко да му давам, че педито така и не се уточни по тези въпроси..........


Няма бебешки вит.С. Разликата е само в количеството. Аз съм давала от малките ампулки, но не повече от 1 на ден и за предпочитане сутрин, защото от него се превъзбуждат и не могат да спят спокойно през нощта.
Слагайте си маски.

# 10
  • Мнения: 5 228
Моята дъщеря преди време нещо се беше изринала и лекарката й каза да й даваме витамин С - ампули, не по-различни от тези за вързрастни.

# 11
  • Мнения: 400
И ние с татко му бяхме болни скоро. Педиатърката препоръча профилактично да даваме на бебчо вит. С. Сутрин и следобед по една от малките ампулки. След това да давам много течности. Освен това препоръча Осцилококциум. Това е хомеопатично лекарство. Абсолютно безвредно. Дава се и като лекарство и като профилактично средства срещу грип. Освен това е подходящо и за кърмачета. Пише го в указанието.
Засилва имунната система.  Не знам дали това точно помогна, но всички в къщи бяхме грипави, а Петето го подмина... . Е, ползвах и маска.

# 12
  • Мнения: 3 153
Цитат на: mumi
Цитат на: Petinka
И ние с татко му сме грипави от 2 дена и като звъннах на педито да я питам какво да давам на бебо като профилактика, тя каза само вит. С. Искам да ви попитам-предполагам, че вит. С за бебета е по-различен, от този който  пием ние (кажете какъв е) и по колко да му давам, че педито така и не се уточни по тези въпроси..........


Няма бебешки вит.С. Разликата е само в количеството. Аз съм давала от малките ампулки, но не повече от 1 на ден и за предпочитане сутрин, защото от него се превъзбуждат и не могат да спят спокойно през нощта.
Слагайте си маски.

Мерси, ше му дам ампула! А иначе с баща му ходим маскирани като хирурзи и детето само се оглежда стреснато, какво ли си мисли милото........

# 13
Според мен бебчето ти вади зъби. Моят Дани е на 5 год. и сега вади шестите кътници, и сме като вас- днеска 37.2, утре 37 и така. Като беше бебе вадеше всеки зъб с температура. Wink

# 14
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Можеш да даваш "Есберитокс". Това е имуностимулант. На нас ни го предписа педиатърката и каза, щом бебка започне да покашля, да й даваме (дозата е 10 капки 3 пъти на ден). Да чукна на дърво, не е карала грип или дори настинка- щом започне да кашля и веднага й даваме!

Общи условия

Активация на акаунт