Разделно Хранене- част 5

  • 38 675
  • 290
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 959
Момичета, да започнем новата тема с нови попълнения, повече воля и силна амбиция за постигане и намиране пътя към доброто самочувствие, хубавият външен вид и разбира се доброто здраве. Повече усмивки, движение, и сбъднати желания да има. Ето табличката на различните групи храни и препоръки за тяхното съчетаване. А ето я и старата темичка ценна със многото съвети, споделен опит и ведрото настроение на всички Вас.

Добре дошли сред нас на най- новите Дани Дженкова и Д Велинова.
Дани Дженкова, успех Ти желая с разделното и незабравяй че винаги можеш да разчиташ на съветите на Момичета. А колкото до зелето и морковите, аз ги съчетавам.
Д Велинова, поздравления за бързият напредък който си усетила макар и само след 3дни на РХ.
Джоя- разделна бременелке, няма ли да ни съобщиш радостната вест? Как мина раждането, как сте с бебка?
ДидиП, оздравяхте ли вече с детенцето, мина ли кашлицата?
Дас, как сте с Деян, по добре ли е вече малчугана? Поздравления за йогата, това е страхотен спорт.
Надинка, как си с мъничето, малко ама вече добре се ориентирало към лаптопа?
Ками, има ли напредък с апартамента?
Алексче, измисли ли как да си направиш пшен. трици?
Ани33, а колко е голяма дъщеричката Ти?
Софи, как сте с малката принцеска, минава ли вече операцията?
Вики75, и според мен навиците ни ни играят понякога лоши номера, но важното е да имаме воля и упорство, дори и най- упоритият навик накрая се побеждава. Но защо смяташ ядките за боклуци, напротив те са доста ценен енергиен източник, макар и калоричен, но са необходими и полезни в опред, кол- ва?
Исайкова, какво стана, минаха ли болничните перипетии?
Лилиет, много добре си си направила режима за деня, а успяваш ли да промениш хавиците на хранене в Дафи?
Снежи Съни, дано успееш да си намериш търсената рецепта за хляб и баничка с пълнозърнесто брашно.
Юзерче, свърши ли вече масажите?
РеГе31, как си вече, колко пъти седмично ходиш на масажи?
Нели ВБ, 1/2 още ли споделя разделните идей, има ли напредък при него, колана как е/ нали това беше неговата мярка?/?
Еемили, успех и на Теб, упорито момиче, и дано тоз месец отчетеш подобни резултати като отминалият!
Уондърфул, таз седмичка с нас ли си? Как беше седмичката посветена на зелевата супа? Има ли напредък? Целувки за Йонка бонбонка.
Харка, Амейка, къде се загубихте?
Герганка, как сте с Мина Бърборина?
Поздрави и пожелания за успех и за Вас, момичета- Герко, Махарет, Ифа, Фантичка, макар че сигурно отдавна сте забравили за РХ.

Успешна и спорна седмичка Ви желая!

# 1
  • Мнения: 2 724
Добро утро момичета, да се запишем в новата темичка  Grinning. Днес започвам както винаги с кафе ,според мен едно- две кафета не вредят, напротив  Peace. Не зная как действат на метаболизма, но на мен ми действа изчистващо и ме тонизира, освен това ми доставя удоволствие   Laughing.Сутрин ми е нещо като ритуал. Леле ,цяла тирада в защита на кафето  Laughing. Калида ,така си стои пакетчето с пшеничните трици и не мога да измисля как да ги консумирам ,момичета, чакам идеи  .Ками ,моля те ти си спец ,помагай  Praynig. Иначе аз продължавам да карам на зеленчуци и плодове плюс пълнозърнест хляб. Скоро започват Великденските пости и се чудя дали да ги спазвам  newsm78. Някой навит? Спокоен ден на всички .Прегръдки   Hug.Чао .

# 2
  • Мнения: 392
Да се запиша и аз в новата темичка.Да си кажа и моето мнение за кафето- мисля че по 1 - 2 кафенца на ден няма да навредят.Аз също обичам сутрин и следобед към 14,00 да си пиивам по едно.Днес за закуска си хапвам грейпфрут,за обяд риба с моркови ,а за вечеря-зелеви сърмички.
Цяла зима си хапвам салата от зеле с морков и съм сигурна както е казала Ками, че не е неправилна комбинация.Калида масажите ги приключих ,някъде назад мисля че писах,но може и да бъркам.Алекс искам отново да те питам за тази растителна сметана Embarassed каква марка е точно.Защото аз намерих една на Данон но никъде не пише че е растителна,а само "заквасена сметана за готвене".Тя дали става? newsm78

# 3
  • Мнения: 573
Kalida ,благодаря ти за топлите думи.
Сутринта и аз винаги пия кафе,просто не мога без него.
Може ли няколко минути след кафето да се пие фреш от моркови(скоро се отворих на него и много ми хареса) и примерно след извесно време да закусаш?
И още нещо мюсли с кисело мляко как е като комбинация? newsm78

Последна редакция: ср, 31 яну 2007, 10:29 от dani_djenkova

# 4
  • София
  • Мнения: 17
Здравейте, да се запиша и аз в новата темичка.
Kalida, благодаря за загрижеността. Лошото е, че още сме болни - и аз, и Деян. Надявам се да не стигнем до АБ.

Момичета, радвам се, че не съм единствената на кафе сутрин. Аз също мисля, че по едно-две кафенца не са проблем. Поне калории нямат. Аз до обяд нищо не хапвам, нали така казахте. На обяд хапвам само колкото да залъжа глада. Вечер ми е основното хранене. Сега ще кажете, че това не е правилно, но само вечер се събираме всички вкъщи и вечерята е един ритуал при нас.
Днес ще готвя прясно зеле, а вие?
dani_djenkova, мисля, че тази комбинация мюсли с кис. мляко не става. Изобщо май мюслито не е препоръчително. Ако не съм права, момичетата с по-голям опит да ме поправят.
Усмихнат ден на всички!!! Hug Hug Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 3 787
Алекс,това намерих за триците:
"В 100г пшенични трици се съдържат 15-16г белтъчини, 5-6г мазнини, 9-10г въглехидрати и 55г баластни(високоцелулозни) вещества. Препоръчва се дневно да се приемат от 2 до 5 супени лъжици-около 25до50г. Те се понасят добре и при продължителна употреба са безвредни.С тях трябва да се приемат достатъчни количества течности, което е нужно за набъбване на власинките и ускоряване преминаването на храната през стомашно-чревния тракт."
Според мен можеш да си ги добавяш към салата или да ги хапваш отделно.Но пък те ще се броят за отделно хранене и след това трябва да чакаш 4 часа до следващото.А с 3-4 лъжици трици не вярвам да се нахраниш много  Wink

# 6
  • Мнения: 861
Добро утро на всички! Как се справяте? Аз да си призная направих "прегрешения" в 2 последователни дни - неделя и понеделник Всъщност първата вечер не ядох грешна комбинация-спагети със зеленчуци, но дали защото беше китайска храна или защото прекалих с количеството, на сутринта се сабудих с ужасни болки в областта на талията и корема (това са болките за които веднъж писах). Мисля си също че в рамките на последния месец само веднъж бях яла ориз и веднъж хляб, т.е никакви въглехидрати освен плодовете и явно организма реагира на спагетите като на непозната храна. Бях ви разказвала за моята приятелка, която в резултат на НВД получи алергия или непоносимост към въглехидратите и си бях обещала да ги включвам задължително в менюто, но май се поувлякох с ограниченията. Е, в понеделник вечерта дъщеря ми ме ядоса и си го изкарах на 5-6 6околадови бонбона и пакет пръчици. Embarassed Но днес пак съм в настроение и обнадеждена. Обаче наистина нямам свалени кг досега Cry. И нещо повече - оказа се че увеличената обиколка на краката ми вече с по 4 см се дължи на отток, причината за който още не знам. Ще си направя някои изследвания, но сигурно другата седмица.
За масажите: не си правя за пръв път. Преди малко повече от година и половина си правих програма от 10 масажа и 15 процедури на апарат Корпо-така и не разбрах имаше ли антицелулитен ефект или по-добрия ми вид се дължеше на това че бях свалила доста кг по това време. Идеята на тези масажи е да направиш 10-15 още по-добре 20 последователни и после 1-2 седмично, а по-късно може и на по-рядко, с които да се поддържаш, защото целулитът се образува отново бързо. правила съм си и процедури с водорасли, шоколад, мед а за другата събота съм запланувала и един масаж, с канела след който се лежи в някакво термо одеало и се изпотяваш. Предвид оттоците и задържането на течности мисля че ще ми дойде добре.

# 7
  • Мнения: 85
Здравейте всички в тази прекрасна темичка!
Чета ви от известно време, а от 4 дена се опитвам да спазвам правилата на разделното хранене, но не съм убедена, че се справям добре.
Чакам второто си детенце в началото на април месец и многото натрупани килограми ме накараха да потърся нещо, което не е диета, а начин на хранене. Видях в предните теми, че има момичета, които са спазвали разделните принципи по време на бременност и кърмене и това ме обнадежди.
Сега искам да ви запитам нещо - ядете ли хляб. От табличката видях с кои храни е съвместим, но все пак, четейки вашите постинги оставам с впечатление, че не хапвате хляб, а на мен това май ще ми е основния проблем.
И другия ми въпрос е - някъде бях чела, че е по-добре плодовете, които се хапват през деня да са от един и същ вид, но да бъдат различни за седмицата. Това вярно ли е и спазвате ли го?
Благодаря ви предварително за отговорите и лек ден за сега от мен. wavey

# 8
  • Мнения: 573
Момичета,колко килограма сте свалили до момента и кога да очаквам резултата?
Сега ще ви напиша какво съм яла до момента и какво ще хапна вечерта,моля ви ако греша някъде да ме поправите?
Закусах с един домат и около 50гр.изкиснато сирене,преди това едно кафе с 500гр.мин.вода.след 4 часа за обед ще доизям яйца със спанак,за вечерта спагети с гъби и заквасена сметана.Как ви се струва,много ли е грамажа.?
Аз лично се чувствам добре(незнам дали си внушавам ,но ми е много леко)
От три дни не съм яла хляб,тестени и сладки изделия и се гордея със себе си(само тази вечер ще си хапна спагети). Embarassed

# 9
  • София
  • Мнения: 3 787
Сега искам да ви запитам нещо - ядете ли хляб. От табличката видях с кои храни е съвместим, но все пак, четейки вашите постинги оставам с впечатление, че не хапвате хляб, а на мен това май ще ми е основния проблем.
И другия ми въпрос е - някъде бях чела, че е по-добре плодовете, които се хапват през деня да са от един и същ вид, но да бъдат различни за седмицата. Това вярно ли е и спазвате ли го?

Tuig,добре дошла при нас Hug
Хляб можеш да хапваш,естетвено,хубаво е да го ограничиш до 1-2 пъти в седмицата и да се пребориш с навика всеки ден да има хляб с храната.
В къщи,например,хапваме хляб веднъж в седмицата-препечени филийки с масло и зеленчуци.Аз ги предпочитам само с масло,мъжо хапва с печена чушка често.Можеш да си направиш пастет от зеленчуци/патладжани,тиквички,чушки,спанак-само от един от тях или смес от няколко/с чесън например,и да си мажеш филийки с него.Много е вкусно.Както и от всякакъв друг зеленчук,освен скорбялни и домати.Доматите не се мешат с никакви тестени продукти!

Плодовете не е задължително да са различни.Само бананите се хапват отделно,както и пъпеша и динята.Те се ядат отделно от всичко останало!
"Може да се ядат след салати от пресни зеленчуци.
Не трябва да се приемат непосредствено след хранене, защото ферментират и затормозват смилането на приетата храна.
Плодовете могат да се комбинират помежду си, а киселите такива могат да се добавят в малки количества в прясно и кисело мляко, скорбялни храни.
Лошата комбинация е :сладки плодове със скорбяла, соя и фъстъци;месо, прясно и кисело мляко, гъби; кисели плодове със скорбялни и бобови храни.
Добри комбинации са: сладки и кисели плодове; кисели плодове с ядки, семена,сирене,маслини.  Интересно е,че динята трябва да се приема самостоятелно, така че забравете вкусната комбинация "диня със сирене"Simple Smile
"

Последна редакция: ср, 31 яну 2007, 14:03 от ками

# 10
  • София
  • Мнения: 3 787
Дани,менюто ти е супер.Грамажа е много добре,изобщо не е много Grinning
Само кафенцето е хубаво да го пиеш на по-голям интервал от време от храната.Например,ако си хапнала в 8.00 часа плодове,в 10.00 пийни кафето,в 12.00 обядвай.Това е оптималния вариант,за да има време организма да обработи кафето да следващото хапване.А може и сутринта кафенцето,в 10.00 плодовете и така Wink
 
За килограмите,писла съм 100 пъти сигурно и ставам банална Embarassed.При всеки е различно,но ефекта задължително ще дойде Peace.При мъжа ми първите два месеца нямаше никаква видима промяна и след това започна да сваля много интезивно.Един приятел свали за 20 дена 10 кг Whistling.Много е индвидуално,но най-полезно за организма е бавното сваляне.Не повече от килограм на седмица,иначе е много стресиращо.Ще се убедиш,обаче,че това не зависи от теб.Организма сам се настройва и ако има много "товар"ще се отърве от него бързо Wink.И пак това не е правило.Просто хапвай добре,щом се чустваш по-леко,значи си улучила правилната посока.Скоро ще чакаме да се похвалиш с резултати Hug

Леле,пак цяла лекция изписах Embarassed Embarassed Embarassed

# 11
  • Мнения: 861
Толкова време го спазвам тоя режим, ама така и не разбрах кои зеленчуци са скорбялни  Confused

# 12
  • Мнения: 573
скорбялните зеленчуци са:гъби,спанак,магданоз,чушки,целина,зелен фасул,тиква,чесън.

# 13
  • Мнения: 194
Здравейте на всички! Чета, но не съм писала.
Радвам се Kalida, че не ме забрави!
Попаднах на един друг форум и се зачетох и там. Повечето от хората в него са вегетарианци. Сериозно се замислям дали да не опитам. Вкъщи ядем от месото пиле и риба и по-рядко телешка кайма. Те го правят основно от морални подбуди. Последователи на Петър Дънов са и скоро ще започнат житен режим.
 Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 3 787
скорбялните зеленчуци са:гъби,спанак,магданоз,чушки,целина,зелен фасул,тиква,чесън.

Неееее  Peace  Точно обратното.Това са безскорбялните зеленчуци.
Скорбялни са картофите,граха,царевицата  Peace Боба и лещата също са с високо съдържание на скорбяла.И ориза.

Общи условия

Активация на акаунт