За Krabbel- и PEKiP групите в Германия

  • 1 976
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 567
Здравейте мами-германки Wink ,
водите ли децата си в тези групи? Какво точно се прави там, какви са впечатленията и препоръките ви?
Благодаря ви за съветите  Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 4 244
Боби, лично аz не съм водила и двете си деца на такива групи.
Не че в наШе село няма, има дже училиЩе zа родители и с всичките там групи от сорта.
Имам информация само от майките с които се среЩам (от групата zа подготовка) и някои водеха децата си натия групи.
Знам от тях че е голям цирк, zаЩото zапочва едно беzумно сравняване = моя син може тов, мойта Щерка онова, пускат ги да пълzят, органиzират им игрички. Тука ги правят по въzраст = т.е. едната са бебета от 6 до 9 месеца, другата от 9 до 14 после има една от 15 до2 години. Мамите седят и пият кафе и секефт на малчуганите и техните първи обЩествени контакти.
Всичко е добре, обаче тия групи се плаЩат на час и поне на мен ми беШе доста скъпо.
За krabbelgrupe мога да ти кажа че тука при нас има майки които си сформират такива на собствени раzноски и го правят един пст в едната един пст в другата и така ске иzреждат. Пак така си пият кафе и бъра,бъра
Ако питаШ мен само е поддържане на обЩествени контакти на майката по време на майчинството тука и не толкова zа подпомагане на раzвититето на бебоците.
Прецени си, събери мнения и от други майки и ако можеШ да си го поzволиШ Що да не.

# 2
  • Мнения: 2 567
Мерси за отговора  Grinning
Ще поразпитам и ще преценя  Grinning

# 3
  • Мнения: 229
Здравей,ние все още не ги посещаваме,защото сме малки,но моята зълва обиколи всички възможни курсове и е много доволна.До колкото съм запозната струват около 56 евро,ходи се по 1 път на седмица.Там се играе,пеят се песнички,на PEKIP се прави и Babymassage.Мисля,че е супер за бебетата да се срещат с други бебета,пък и за мамите е развлечение Grinning

# 4
  • Мнения: 2 567
Благодаря ти!
И аз мисля, че е полезно за децата.
А като казваш, че сте малки какво значи това?От колко месеца се препоръчва?

# 5
  • Мнения: 229
Здрасти отново,поинтересувах се по-сериозно.Значи PEKIP e ot 3 мес. до 1 годинка.Струва 42 ? за 3 мес.Кrabbelgrupe е от 6 мес. нагоре и е 80? за 3 мес.(Цените най вероятно са различни навсякъде,но ориентировъчно..)
Мойта щерка била голяма вече за PEKIP,нямало смисъл.
Аз се порових в една книга и там пишеше,че бебетата до 1 годинка нямат нужда от такива групи,защото не могат да си играят заедно. Tired

# 6
  • Мнения: 229
Аз избрах засега за нас един дамски спортен клуб където има Kinderbetreuung.Хем да си възвърна фигурата ,хем бебка може да си намери приятелчета Simple Smile . Дано само дечицата са по мънички Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 4 244
Цитат на: daniboy
Аз избрах засега за нас един дамски спортен клуб където има Kinderbetreuung.Хем да си възвърна фигурата ,хем бебка може да си намери приятелчета Simple Smile . Дано само дечицата са по мънички Rolling Eyes

И аz като ходех с Щерката на ттренировки в ендо фитнес студио си имаха детегледачка, моята тогава беШе оЩе по малка. Почнах от 40 ден след раждането и до 18 месеца ходех редовно на тренировки по3 пъти в седмицата.
Обаче таzи детегледачка там няма ниЩо обЩо со органиzираните PEKIP i Krabbelgruppen, zаЩото тя само наблюдава далил децата са добре, да не им се случи ниЩо о да нахрани или напои като искат.
А в групите целта е друга - стимулиране раzвитието на малките с раzлични упражнения и споделяне на опита при кое дете кое помага, кое му ухаресва и тн

Общи условия

Активация на акаунт