как да го накарам поне да седне на гърнето?

  • 3 375
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 108
Моят син е вече на година от 2 мес. се отитвам да го подканвам сутрин като стане и следобед след сън да седне на гърнето, но той опъва крачета и пищи, не иска да седне. Затопляхме му го, давах пример като сядам аз, давах му  го да се запознае с него, да играе, да слага мечо и т.н. Упорства и това си е. Не го насилвам. Правим пауза от седмиица и пак така.Как да го приуча поне да седне, че не е страшно?

# 1
  • Мнения: 56
Писах ,писах и ми се изтри постинга...........пффффф.
Пробвай да му покажеш как ти ходиш до тоалетната като му обесняваш,мама ака,мама пиша.Може да пробваш да го сложиш и него на голямата тоалетна чиния.Зареди се с търпение и изчаквай по-дълги периоди преди да опитваш отново.На сесра ми лапето не искаше гърне и то седяло в играчките и.Един ден сама го занесла на майка си казала ака.

# 2
  • Мнения: 5 026
Предполагам детенце още не е готово за гърне. А защо не купите друг цвят/форма гърне? Има и по-евтинки. То може и да му хареса. Едва ли давам адекватен отговор, но все някакво решение има.

# 3
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Иаз мисля,че е още рано за гърне.Синът ми е на годинка,слагах го на гърне той не отказва,но седи даже по 10-15 минути и освен да пишка друго не прави.Като го махна от гърнето и му сложа памперса веднага се нааква.Отказах се да го слагам вече и мисля да почакам месец два и пак ще пробвам.Мисля,че идва момент когато децата сами осъзнават за какво служи гърнето и си го искат.Това е мое мнение.

# 4
  • Мнения: 4 621
Явно още не е готов за гърне. Изчакай, не го насилвай, защото ефекта ще е обратен.

# 5
  • Мнения: 547
Също мисля, че още му е рано. Аз лично бих изчакала поне до 1,5 година.
По-добре не настоявай, защото ще стане по-лошо. Детенцето само ще си покаже кога е готово, както и с всички други неща  Grinning.

Доколкото знам той трябва първо добре да знае смисъла на думите "акам", "пишкам"; за какво служи гърнето и т.н. и чак, когато прояви интерес да започнат опитите.

# 6
  • Мнения: 48
детето ти е малко за гърне-не го насилвай.то само ще ти покаже кога е готово.трябва да може и да говори поне малко за да може да ти съобщи кога му се пишка и ака

# 7
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Аз нямам този проблем с гърнето, пиша и ака вътре, но ако го сложа навреме. Никога не се е опъвал. Може би ако купите друго гърне (нашето е пеещо и като си свърши работата бебо пее), ще прояви желание. Успех!

# 8
  • Мнения: 999
Явно още не е готов за гърне. Изчакай, не го насилвай, защото ефекта ще е обратен.
Peace

# 9
  • Мнения: 4 629
Присъединявам се към мненията да не го насилваш, защото по-зле става така. И 1 седмица пауза според мен е лако - дай му поне 3-4 седмици почивка след като е отказал гърнето  Peace

# 10
  • Мнения: 56
Присъединявам се към мненията да не го насилваш, защото по-зле става така. И 1 седмица пауза според мен е лако - дай му поне 3-4 седмици почивка след като е отказал гърнето  Peace

Точно така нужно му е повечко време.Искам да ви кажа,че абсолютно съм съгласна с по-късното приучаване на гърне,но не виждам нищо лошо да започнете да го запознавате по от рано с него.В началото му го покажете,слагайте го веднъж седмично не виждам нищо травмиращо.Колкото по голямо става детето толкова по-добре започва да осъзнава за какво служи.Ако чакате да стане на година и нещо,ще почнете да имате същите проблеми.Просто си мисля,че ако изведнъж на година и половина му изкарате някакво гърне и детето не знае нищо за него е нормално да се плаши от него.Естествено няма ненаучени деца,но помислете какво удобство е ако дечко ви казва като му се ходи до тоалет.

# 11
  • Мнения: 27 524
Рано му е, изчкайа да мине време, за да може да му обясниш и да разбере за какво служи гърнето и колко е хубаво без памперс  Peace

# 12


Защо непреmенно детето трябва да сяда на гърне? Дъщеря mи никога не е ползвала гърне - на 2,2 год. за 3 дни mахнахmе изцяло паmперса, още 3 дни й слагах през нощта и това е. Вече цяла година нито се е напикала, нито наакала. Е, преди седmица се наака и то ужасно, но то беше съвсеm инцидентно, защото играеше на една коmп. игра и не искаше да отиде до тоалетната, стискала, стискала и накрая ...хвърлих гащите. Grinning
Това с гърнетата някаква mода в Бг ли е ?

# 13
  • Мнения: 990
Моите деца са на 1 год и 2 месеца и ги слагам на гърне и си стоят.Започнах да опитвам когато бяха на 11 месеца и в началото ги беше страх.После след седмица пак опитах и вече си стояха .Изчакай още малко и пробвай пак.Успех!

# 14
  • Мнения: 2 208
Цитирам д-р Додсън "Изкуството да бъдеш родител" (изключително полезна книга за мен!)

"За да се научи да не се изпуска, детето трябва да е овладяло известен брой сложни дейности, включително нервно-мускулния контрол върху сфинктерите си. Този нервно-мускулен контрол е абсолютно непостижим за дете, ненавършило две години. Тогава е моментът да се започне привикването, а не докато е бебе. Не че не можете да обучите и дете, което няма годинка, но преждевременното обучение ще бъде скъпо заплатено от психологическа гледна точка."

Общи условия

Активация на акаунт