Кафе и кърмене?!

  • 2 244
  • 50
  •   1
Отговори
  • В къщата на здравето, любовта и красотата!
  • Мнения: 307
Мамчета пиете ли кафе по време на кърменето и как това може да навреди на бебчо? Моето педи ми каза , че може по едно кафенце на ден, но всеки път се ч-вам виновна за чашката с кафе... Embarassed а не мога без заради кръвното не заради друго

# 1
  • Мнения: 326
доколкото знам не е вредно едно до две кафенца на ден въпреки че аз не съм пила по простата причина че ми ставаше лошо

# 2
  • Мнения: 539
всеки ден пия по едно. Не мога, иначе не мога да се събудя. Четох някъде че кафето действало 5-6- часа, така че е неминуемо  ако действа да не се отрази и на кърмата, ама да се надяваме че няма страшно. Аз и изяждам и по 1 шоколад на ден Embarassed, ама това недоспиване ме кара на сладко.

# 3
  • Мнения: 556
Аз докато кърмех пиех само безкофеиново, защото всичко влиза в кърмата и бебето може да стане неспокой от кафето. Дори и шоколад не съм яла, най-много една вафличка.

# 4
  • Мнения: 6 461
Първите четири месеца когато започнах да кърмя не пиех кафе,но след това .... по едно на ден.

# 5
  • Мнения: 547
Аз пия само безкофеиново.
Чувала съм, че 1 кафе на ден няма да навреди. Най-добре е, разбира се, да се избягват стимулиращи храни и напитки, но ..... не можем от всичко да се лишим в името на кърменето.
Аз лично не можах да се откажа от шоколада и не забелязвам да му се отразява по някакъв начин  Simple Smile.

Пробвай да пиеш кафето веднага след кърмене, за да има по-голяма пауза до следващото кърмене.

# 6
  • Мнения: 386
Кърмя 6 месеца вече и всеки ден си позволявам по чаша кафе с едно молко шоколадче, тъй като съм с ниско кръвно иначе съм като зашеметена.... Само в първите 1-2 седмици като се роди бебето си правех кафето по- слабо....Мисля, че не е проблем да си позволя една чаша хубаво кафе сутрин  Sunglasses

# 7
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Първите 6месеца от кърменето пиех само безкофеиново. Сега си правя Якобс 3 в1.

# 8
  • Мнения: 75
Педиатъра каза, че по едно на ден може, но и аз се притеснявах като теб, затова започнах да пия без кофеин, но въобще не ми действаше - като ще е кафе, то трябва да има ефект - нали!?
После реших да си взимам едно пакетче с кофеин и едно без кофеин и ги смесвах - така се получи доста ароматно кафенце, пък и без да е много силно ми действаше добре. Не съм забелязала да действа на бебето, но най-добре си наблюавай детето дали ще му се отрази и сама прецени.
УСПЕХ В КЪРМЕНЕТО  newsm10

# 9
  • Мнения: 289
Не се чувствай виновна  Peace
Ефекта от кафето върху бебето може да се прояви като превъзбуда, неспокоен сън, или незаспиване - ако е изпито скоро преди кърменето. Така че, след като го кърмиш, можеш да пиеш кафе, така че до следващото кърмене да мине повече време. Аз лично пия до обяд, защото в случаите, когато съм пила по-късно, и аз, и бебо не ни хваща сън.

# 10
  • Мнения: 2 381
Щом бебето е спокойно, значи не си му навредила с кафенцето Wink
Пия кафе от 9-ти месец може би.И по-точно мляко с 1ч.л. нес кафе.

# 11
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
кафе не пиех пъвите месеци както се въздържах и от други неща -ягоди,шоколад и т.н.с времето лека полека почнах да пийвам кафенце/1 до 2 чашки дневно/след като видях че това не се отразява на Ема - превъзбуда или нещо друго не се притеснявах 

# 12
  • София
  • Мнения: 2 162
Кофеинът е одобрен от Американската педиатрична асоциация за консумация от кърмачки. Според една книга "Лекарства и кърма", нивата на кофеина в млякото са доста ниски /1,5% от майчината доза/ и обикновено нивото му е най- високо 1 час след поглъщане. Какво количество може да приема една кърмачка зависи от конкретното бебе, възрастта му и здравето му. Малките бебета и недоносените може да са по-чувствителни, а след 6-я им месец кофеинът да не им влияе. Освен това, ако майката е пиела кафе и по време на бременността си, обикновено кърмачето не се влияе и ако продължи да го прави и през периода на кърмене. Така че ако бебето ти не е раздразнително, няма проблеми със съня, спокойно е- няма проблем да пиеш кафе.
Другият мит за кофеина и кърменето е, че кофеинът намалява кърмата- няма такова нещо.

В момента превеждам една статия по въпроса и като се върне Бу ще я публикува тук.

# 13
  • Мнения: 942
И аз до 6-тия месец пиех само безкоефеиново Embarassedмарак че хората отдавна са доказали че безкофеиновото не е съвсем полезно(кофеина от него се извлича по химичен път) EmbarassedСега си позволявам по две кафета на ден WinkНе виждам промяна в поведението на Ники Simple Smile

# 14
  • Мнения: 306
до скоро не пиех,но тъй като много ми се спи през деня реших да пробвам с чашка сутрин,но на беборана започна да и действа май повече от колкото на мен и реших да спра.тя и без това си е от трудите бебета tantrumмалко спи,малко яде...но ако на твоето не и влияе защо да не си пийваш по чашка,две.имам позната,която си пие кафетата а бебето и спинка спокойно.аз ако си ги позволя ще пощурее моята съвсем smile3514

Общи условия

Активация на акаунт