Страх ме е да си вляза във входа...

  • 4 238
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 726
Не ми е идеята да се оплаквам, а просто да споделя, защото така или иначе не мисля, че мога да направя нещо...
 С малката живеем на квартира от няколко месеца. Хубав квартал...Блокът е огромен.
Но е пълно с наркомани. Вече имам наблюдения, зная приблизително с точност кои са Confused По моя преценка минимум в два от апартаментите се продават наркотици. По пътеката, която води до входа всеки ден е пълно със спринцовки, а самият вход си е доста страшен и без екстрата " посещаващи го наркомани ".
 Онзи ден се прибираме с малката и аз забелязвам срещу нас един от честите посетители-личи му от 5 км, хипер превъзбуден, прави едни такива странни движения...Дръпнах детето до мен и и викам "върви и мълчи". Метри преди входа този като се засили да бяга към нас, аз в паниката стиснах детето за ръката , а тя взе да пищи...абе ужас ooooh! А то момчето мина покрай нас и връхлетя към входа, че и ни предлагаше да сме се качали с него в асансьора. Детето си изкара акъла, аз също. Сега всяка вечер като се прибираме двете и я дърпам да върви по-бързо и като влезем вътре първата ми работа е да се огледам...Не съм предполагала, че може да ме е страх заради нещо подобно. Разпитах домоуправителката на блока, каза " Да, има наркомани и всички живеещи го знаят  ". Ето на, споделих ви  Tired Имам няколко познати, които работят в полицията и какво...Има ли смисъл да алармирам?

# 1
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Има ли смисъл да алармирам?

Mисля, че има.  Peace Следващия път може да не е някой току-що надрусан и летящ на розов слон  Crazy, а друг, изпитващ наркотичен глад и съответно не можещ да се контролира... Close  Shocked
Не ми се мисли тогава какво би станало.  Thinking
За твоя собствена сигурност можеш да се запасиш със спрей или нещо подобно, за бързо реагиране newsm78, а останалото - полицията да си свърши работата. А между другото, никой от живущите в блока ли не е подавал жалба???? Или от полицията си траят? #Crazy

# 2
  • Мнения: 4 726
Повечето от живеещите в блока са възрастни, идея си нямам оплаквали ли са се Thinking
Сигурна съм, че въпросните младежи са ме забелязали като нов обитател, а и със сигурност им е направило впечатление,че не ги гледам много дружелюбно. Факт е обаче, че съвсем скоро видях едно от момчетата, които обитава единия съмнителен апартамент да си се смее съвсем приятелски с едно полицайче почти до самия блок. Да не стане така са подам оплакване или там, каквото и да е и после да стъжнят живота на мен и детето?... Ще кажете,че мрънкам, а ме е страх да се оплача,където трябва...С оглед на това,че живея там без мъж и не познавам никой определено си ме е страх да предприема нещо сериозно...

# 3
  • Мнения: 99
Направи снимки на нахвърляните спринцовки и веднага подай жалба в полицията. Обясни всички тези неща които описа на нас и не се помайвай изобщо... щом имаш и контакти с полицаи, попитай ги за най-точната формулировка на жалбата и къде точно да я подадеш.
НЕ ЧАКАЙ.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Свържи се с кварталния, ако можеш, да наблюдава блока, района...
Но си мисля, че ако няма криминална проява на наркоман, полицията няма за какво да се захване...
Може да повдигнеш въпроса и на домоуправителя за възможна опасност в и без това страшния вход.

# 5
  • Мнения: 4 726
Може да повдигнеш въпроса и на домоуправителя за възможна опасност в и без това страшния вход.
Това може ли да помогне с нещо?
Май ще трябва един спрей да взема...То недай боже да стане нещо, едва ли ще сваря да го ползвам де,но... Tired

# 6
  • Мнения: 99
имай в предвид, че нахвърляни използвани спринцовки си е достаъчно престъпление.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Може да повдигнеш въпроса и на домоуправителя за възможна опасност в и без това страшния вход.
Това може ли да помогне с нещо?

Ами, за обезопасяването на входа, например, разсъждавам... Макар, че в големи блокове хората не се познават и спазването на какъвто и да е ред е кауза пердута.
 

# 8
  • Мнения: 4 726
Едва ли ще предприемат нещо...
Блока е 15-етажен, с по 6 апартамента на етаж...толкова много хора са, че едва ли никога на никого не е направило впечатление това, което се случва. А и апартамента на  въпросната домоуправителка е залепен за единия " съмнителен "...
 Ако беше за някаква трева нямаше дори да ми направи впечатление, но аз определено правя разлика между наркомани и хлапета, които пушат за да се правят на важни. 

# 9
  • Burgas
  • Мнения: 92
Добри съвети са ти дали до тук, и аз мисля да си вземеш спрей, но това няма да реши проблема ти. Най-добре говори с другите съседи, да чуеш тяхното мнение. Не трябва да се срахуваш да подадеш жалба, има и свестни полицаи, които ще ти обърнат внимание. Но по-добър резултат ще се получи, ако жалбата е от повече лица. Друг вариант е да напуснеш жилището, но докога ще бягаме от такива проблеми. Стискам ти палци по-скоро твоят проблем да се реши и да си влизаш в блока спокойна, а не да трепериш и да  #Crazy от страх да не те нападнат.
УСПЕХ! Peace

# 10
  • Мнения: 2 700
Не знам какво да те посъветвам, защото в бившия ми блок (описваш го почти едно към едно) имаше и дилъри, и постоянни клиенти, и аз не направих нищо. Поздравявах се най-любезно с дилъра, за да знае, че Това дете е Мое.
НО присъствието на наркомани хеч не е безопасно. В подобни блокове има междуетажия и благодарение на наркомани, решили да ползват "нашето" междуетажие, едва не изгоряхме посред нощ - бяха направили пожар, от който само нощното бодърстване на бдителна пенсионерка ни спаси.

# 11
  • Мнения: 6 155
имай в предвид, че нахвърляни използвани спринцовки си е достаъчно престъпление.

И какво престъпление е?  Wink


Касиди, според мен е по-добре да се поослушаш още малко - кои апартаменти точно са "съмнителни", защо са "съмнителни" /какво се прави вътре - друсат се, продават дрога или .../, кой живее в тях и други разни дреболии. Едва след като имаш информация, която е по-конкретна от "тука някакви наркомани в блока" подай сигнал в полицията или в прокуратурата.
Защото в момента единственото, което ще направят е да пратят кварталния да провери за какво става въпрос. А той може да установи, че всичко е наред...ако ме разбираш  Confused

# 12
бягай далеч!премести се на друго място-в по-малко етажен блок(кооперация),с по-малко апартаменти.
нищо няма да се направи,особено ако "съмнителните " са собственици на жилището.

# 13
  • Мнения: 99
имай в предвид, че нахвърляни използвани спринцовки си е достаъчно престъпление.

И какво престъпление е?  Wink

Ами примерно, че опасни отпадъци биват системно изхвърляни в околоблоковото пространство, където преминават малки деца.

А за ослушването ок. Но да не се наложи после и да сложи скрита камера в чантата, да позвъни и да пита дали предлагат Херинга  Crossing Arms

# 14
  • Мнения: 4 726
Предплатила съм наема почти за година. На този етап друга алтернатива за място за живеене нямам.

Общи условия

Активация на акаунт