Подходящи за осиновители

  • 1 126
  • 7
  •   1
Отговори
В книгата ОСИНОВЯВАНЕТО-ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ прочетох, че родители с 2 свои биологични или осиновени дица не са подходящи за осиновители. Има ли нещо вярно в това?Ние имаме 2 деца(биол.) и искаме да осиновим едно.Между другото книгата е много слаба.

# 1
  • Мнения: 441
кой е автор на книгата, въз основа на какво дава тези определения и изводи

от каква народност е

по темата - що за класификация - по брой деца

за мен е несериозно да се твърди такова нещо

# 2
  • Мнения: 367
Ако авторът на  книгата е българин ще ми се да го привикат на интервю за да обясни как така с лека ръка решава кой е подходящ и кой не.  Може да нямат деца и пак някои да не са подходящи.  Нали затова е доклада на соц.служба.  Въпреки, че и това не е гаранция. Мисля , че е добре да има наблюдение на детето  първата година. В началото ми се струваше смешно защото нали го осиновяваме за да го дарим с любов, да му осигурим щастливо детство и то да израстне като пълноценен човек... Но от социалните ми разказаха различни истории с осиновители и сега смятам , че трябва да го има и доклада, и срещите , и наблюдението след това.

# 3
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Това за първи път го чувам(чета) и ми се вижда нелогично. Самата дума "подходящи" какво трябва да означава? Отговаряш на критериите- ставаш осиновител. В критериите не пише за броя на собствените деца. Незнам от психологична гледна точка как стоят нещата, но мисля, че автора доста се е объркал. Социалните работници и докладът ще установят според тях дали можете да се справите с отглеждането на още едно дете.

# 4
  • Мнения: 1 615
Егати тъпотията! По същата логика на хора с по 2-3 деца задължително да им се прави аборт, че може да не са добри родители на повече деца...

# 5
  • Мнения: 3 715
Хм, този автор май има нужда от няколко срещи с психолог и задължително една с психиатър. Я не се връзвай на такива глупости. Има си правила, но това определено не е едно от тях. Най-добре се обърни към отдел "Закрила на детето", вместо да четеш тази книга. Успех!

# 6
Авторът е българин и е един от най-старите (ако не е най-стария) директори на Дом за медико-социални грижи за деца.  Дълги години е бил директор на ДМСГД в Силистра. Доколкото знам вече е пенсионер. Книгата наистина е много слаба. Това за "неподходящите" осиновители, не си го спомням (четох книгата отдавна), но безумно и пълна щуротия! Не се повлиявай ни най-малко от това!  ignore2
Няма нищо по-хубаво от пълна къща с деца! Успех! Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 533
И за мен книгата е много слаба...

Отговорите на въпросите са изключително повърхностни, без да се навлиза в дълбочина. Накратко - общи приказки, много неточности, подвеждащи неща и безумия от типа на това, за което споделя novazvezda.

Общи условия

Активация на акаунт