Berlitz

  • 17 185
  • 61
  •   1
Отговори
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Знам, че има тема - Алианс или Британика, и също видях, че там се споменава за Берлиц, но отварям нова тема, специално за Берлиц.

Искам да попитам майки на мънички дечица около 4 и половина 5 годишни няма ли желаещи да запишат децата си там?

не случайно питам, сещате се предполагам защо?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 019
не случайно питам, сещате се предполагам защо?

Честно казано не се сещам, но се заинтригувах от другата тема и мисля да запиша дъщеря си. Тя обаче е на 10г.

# 2
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
за 10 годишни няма проблем, има проблем с по-малките

# 3
  • София
  • Мнения: 4 865
Лио, мистерията расте...
прегледах другата тема от чисто любопитство, ама не се сещам защо питаш...

# 4
  • Мнения: 1 937
ама не се сещам защо питаш...
Лио иска да учи english, щото вече знае french  Grinning
И за около 4 години и половина, да го ползва като майчин.
Първи вариант.
Втори - Лио е една много амбициозна майка и е решила на всяка цена да тормози щерката, която към 7 годишна възраст, освен на френски трябва да може да си поиска хляб и на английски.
И колкото повече, толкова повече.
Лио -   bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 4 865
ама тя това може да го направи и без да има други "желаещи да запишат децата си там", нали? друга ще да е конспирацията, друга... Thinking

# 6
  • Мнения: 1 937
yanita, права си, както обикновено  Simple Smile

А аз съм любопитна защо все пак е избрала Берлиц?

# 7
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Сега нека да обясня за да не се налага да гадаете: Mr. Green Wink

Аз ходих там, на място, но организационно нещата не ми харесаха, имам предвид следното
Сега, ако искам не мога да запиша дъщеря си на курс там, защото:
1. трябва да оставя координати и, ако има други желаещи за група....ама това кога ще бъде
2. няма фиксирани сесии - от ... до....
3. няма фиксирани часове - когато тогава
4. и евентуално като час, ама много хипотетично - 16ч Shocked (Ади в 16ч тепърва става от сл.сън в детската)

Пиша това, защото съм свикнала със следното - Френски институт - курсове

1. има точно определени сесии
2. започва се на тази дата и се свършва на тази дата
3. записвания на еди коя си дата от толкова до толкова часа
4. курсовете са в този и този ден от толкова до толкова

Британски съвет - курсове на Кракра

1. има точно определени сесии
2. започва се на тази дата и се свършва на тази дата
3. записвания на еди коя си дата от толкова до толкова часа
4. курсовете са в този и този ден от толкова до толкова


В Берлиц няма такова нещо, когато тогава, евентуално, може би ама не е сигурно.

За възрастни в Берлиц същата работа за курсове - ама оставете телефон да ви се обадим, ако се сформира група

Иначе, ако говорим сега за база е много добре.

На мен това не ми се струва нормално.

Иначе понеже Verdad повдигна въпроса  - аз честно безкрайно се възхищавам на майка ми за едно, Ади с нея основно говори на френски, говори много повече отколкото аз на нейната възраст, и само я чакам да стане на 5 да я пратя в Френския институт Mr. Green, но в Берлиц може и под 5 ама ето нещо куца организацията, ама наистина, ако няма желаещи

та затова пуснах темата, дали няма други луди като мен, които да искат да запишат децата си там.


# 8
  • София
  • Мнения: 4 865
добре де, да кажем, че запиша габа и понеже съм много убедителна, навия още 1-2 майки с деца на същата възраст и сформираме група... да, ама в един момент може да ми хрумне, че не искам или не мога повече да водя детето си. групата ще се разпадне ли, при положение, че моето дете е помогнало за сформиране на необходимия минимум? newsm78

# 9
  • Мнения: 1 937
А споменатите в другата тема цени? #Crazy
Това й харесвам на Британика - гъвкави са.
И споменатите от Лио условия са налице - от-до.

Използвам темата да попитам за Френския институт.
Това е Алианс Франсез или не?

# 10
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
добре де, да кажем, че запиша габа и понеже съм много убедителна, навия още 1-2 майки с деца на същата възраст и сформираме група... да, ама в един момент може да ми хрумне, че не искам или не мога повече да водя детето си. групата ще се разпадне ли, при положение, че моето дете е помогнало за сформиране на необходимия минимум? newsm78

Няма да се разпадне групата. Мия първоначално бяха 3 деца в група, но едното момченце се приместиха да живеят в София (съотвено запази правото си там да продължи в Берлитц). Мия продължи с другото момиченце, до момента когато се включиха още 2 деца.
А в цените не виждам нищо смущаващо. Като се разбие сумата на посещение се падат 5 лв.

# 11
  • Мнения: 6 206
И аз мисля живот и здраве моят младеж да ходи там. Живот и здраве, при навършени четири, дръжте се Берлиц, защото Спасчо не е лесен. Simple Smile

Иначе днес бях в Джой, много ми хареса и директорката и децата, всичко, обаче само три часа на ден. Колкото и да ми се иска едва ли ще стане. Да беше поне целодневно.

# 12
  • София
  • Мнения: 4 129
Аз се интересувам от тази школа. Но в момента няма кой да води малкия. Най-рано ще може да почне от април. Дали имат летни курсове?
16 часа наистина е рано. В детската градина спят до 16.

# 13
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Използвам темата да попитам за Френския институт.
Това е Алианс Франсез или не?

не, не е Алианc Францез, на ул. Дякон Игнатий в София, тоест по диагонал на Централна поща има Institut Francais (не мога да ти сложа на "с"-то отдолу седия, че нямам френските ударения и прочие на този компютър в момента, за което моля да ми простиш), та към този Френски Институт има всякакви курсове на френски, които се провеждат в сградата има на Хр.Белчев.
Има общ курс по френски 12 нива, и специализирани курсове, ако те инетерсува повече, казвай, знам всичко за тези курсове - цени, какви са самите курсове, дипломи, всичко.

ето и сайт:

http://www.institutfrance.bg/

# 14
  • София
  • Мнения: 2 019
Е сега съвсем се обърках с новата информация. Май ще трябва и аз да отида да поразпитам. Liorena, това с НЕ фиксираните дни и часове само за малките ли се отнася? И от това, което си написала излиза, че в Британския съвет е по-добре. Всъщност организацията е по-добра, но не знам самото обучение как е newsm78

Общи условия

Активация на акаунт