Внимание!!! ДСК-нечувана некоректност, рискувате огромни главоболия!

  • 18 197
  • 49
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 444
Не ползвайте услугите на банка ДСК НИКОГА и по никакъв повод.Рискувате много.Това е банка, в която цари пълен хаос, няма никаква връзка в информацията между отделите, независимо, че са компютъризирани.Никой не знае какво прави и какво да прави.Клиентите, които имат нужда от справка се таксуват като досадници, нарушаващи спокойствието на чиновниците.
Ще ви разкажа абсурдите, които ми се случиха с тази прокълната банка.Директорката на един от клоновете ми беше позната, което ме накара да избера ДСК за теглене на потребителски кредит, с оглед избягването на чакане за одобрение, усвояване на кредита и други неуредици.Докато тя беше там всичко беше наред, дори и нещо да се появи, жената взимаше навременни мерки и отстраняваше проблема професионално и коректно.В един момент напусна, възползва се от по-добра оферта.Посъветва ме да бягам от ДСК, но не послушах, не ми се занимаваше, оставих се на инерцията и така останах техен клиент.Осем години съм била клиент на ДСК, имала съм огромни кредити, тъй като доходите ми го позволяваха.Изплащала съм всичко своевременно, винаги съм била точна, никога не съм имала просрочия.Пролетта се изправих пред смяна на работа, което е доста сложно при мен, магистрат съм и има дълъг , през който трябва да чакам да ме гласува Висш Съдебен съвет и т.н., което значеше няколко месеца без доходи.Започнах да търся инспектора, който обслужва кредита ми, да го уведомя и да поискам официално ако въобще може отсрочка за ,1-2 месечни вноски през този труден за мен период.Никой не можа да ми каже 3 месеца към кой инспектор да се обърна, може ли изобщо това, което искам, никой не знаеше по какъв въпрос е сложен на бюрото си, пълна анархия.Аз навъртях 2 неплатени вноски и трета наполовина и тогава се появи един, който се представи като моя инспектор.Каза, че за жалост не им пука дали имам затруднеие, че имам нередовност вече и трябва да я оправя.Започнахме да се чуваме всеки, божи ден, тъй като по това време слава богу майка ми продаваше с 2-та си братя един имот и аз поех ангажимента да погася поне по-голямата част от кредита пред този инспектор.Така и стана, майка ми ми даде пари и внесох 80% от задължението си, като занесох на испектора бележката и питах дали не се иска нещо от мен, поисках преизчисление на вноската, тъй като оставаше малка сума.Този пич каза, че всичко е наред, обади ми се след седмица и ми каза колко е вноската, която следва месечно да погасявам по остатъка и аз щастлива, че съм оправила проблема и почти целият кредит, направо забравих за случая.Минаха 2 месеца, внасях си вноските и изведнъж на вратата се звъни и ми носят изпълнителен лист от съдия изпълнител, че съм осъдена за незабавно погасяване на целият кредит, плюс съдебни разноски, такси и адвокатски хонорари.Отивам при съдията с всички вносни бележки и той изумя, добре, че сме колеги, даде ми време да се разправям с ДСК.Тук започна нечуваният омагьосан кръг, от който излизане няма.Започвам да търся инспектора си, все е зает, дни наред, накрая бил напуснал.На другия ден ми казват уволнен е заради вашето недоразумение.Оказва се след дни звънене и ходене, че просто го крият и имам нов инспектор вече, слава богу свестна жена.Свестна, но при тях никъде не отчита, че съм осъдена, напротив, излиза, че не съм искала преструктуриране и нова вноска, нещо което инспектора преди ми даде-уж.От там при юристите-те нищо не знаят, вече не е при тях случаят ми, предали го на съдия изпълнител и нищо не знаят.От там отдел проблемни кредити-там цъкат, дивят се как така е станало.Изведнъж звънят и те на въпросният ми инспектор и лично се убедиха, че той се крие.Разговаряха с негов колега и притеснени от гафа започнаха да блъфират и да ме обиждат-дали не ги лъжа, разговорите се записвали и щели да ги прослушат, това не бил истински инспектор, а служител на тяхна помощна фирма и какви ли не небивалици......Накрая взеха да ме молят да не ги съдя и те нямало да ми създават проблеми........представете си вече аз в какво състояние се намирам, притеснена, изтерзана, обидена, незнаеща къде и към кого да се обърна, защото проблема виси на плещите ми все пак.Установявам, че при внасянето на голямата сума за погасяване, по незнайни причини касиерката е превела 5 000лв. от парите не по заема, а в дебитната ми карта.От там пък са теглили за разни такси па обслужване на някакви карти, за които не съм и чувала.Питам, никой не може да ми обясни, но 1000лв. липсват.После разбрах, че три месеца е плащан тока ми с тези пари, като нямам подобна услуга включена в договора ми с ДСК.Преведох ги по заема останалите заблудени 4 000лв. и тичам пак при съдията.С него намерихме начин да изготвиме взаимно полезен план за погасяване.От ДСК вдигат рамене, хем разбирали, че нямам вина, хем нищо не можели да направят, трябвало да ми се описва имуществото, и то точно преди Коледа.Поискахме със съдията справка за остатъка от кредита, като включат изплатените от мен почти 80%, както ви казах.Е, още чакаме тази справка, което за мен е добре дошло все пак.Но сега идва още по-голямата лудост.Преди три дни получавам писмо, гневно за просрочени такси по обслужване на кредитна карта мастер галакси и стокова карта.Приложени извлечения към писмото, видно от които от тези карти са теглени пари за изплащане на разни такси по обслужване и други, незнайни, по парите начислени лихви.В едната карта от 500 останали 400лв., в другата от 3000лв са 2 300лв.За протокола аз нямам такива карти, никога не съм имала, не съм уведомявана, че имам право на тях, не съм чувала за тези две карти, по които текат разни банкови операции и ми се удържат пари за обслужване и лихви.......Търча отново с тези писма и извлечения в ДСК и ден 1-ви:младо момче, инспектор ме уверява, че не става въпрос за кредитна карта, аз не мога да чета.След кански разправии става ясно, че умея да чета, станала е грешка, но няма място за тревога, тъй като е видно, че не съм получила картите и дори не съм уведомена за тях.Нямам право на тях обаче, защото имам съдебен кредит.Това, че текат банкови операции свързани с тях той не може да обясни, но ще пита и да мина отново.Дойде втори, трети инспектор, кой от кой по-млад и неопитен и накрая отложихме за днес.Ден 2-ри: Отново млад и зелен инспектор, отново не умея да чета, след което се разбира, че чета правилно.Изобщо не може да каже какво е станало и защо и накрая решава, че въпреки да нямам право на картите, тъй като имам проблеми с кредита, той ще ми ги даде, друго не може да направи.Поне като ми се взимат пари за въпросните карти, то да ги имам и да си измият ръцете.Аз вече откачих и казах, че няма да си тръгна ако това безумие не бъде разрешено.Появи се една жена на години, видимо стар кадър.По името ми каза, че е наясно с небивалиците, които са се получили по кредита ми и с тези карти.Показа писмо, с което уведомява, че е установила това недоразумение, че не съм уведомявана и ползвала картите, които са били издадени преди 2 години и следва да бъдат унищожени и всички пари, начислени ми по тях за тези години занулени.Увери ме, че пристигне ли отговорът и разрешението за това ще ме уведоми и ще получа документ, черно на бяло, че това е станало и не дължа нищо.
Ужасно се изтощих да описвам трагедията си и неравната битка, която водя с ДСК.Дано ви е от полза и да бягате на другия тротоар, щом доближите вратите на клон на ДСК. #Crazy
Дано не ви затормозих с дългото писание, но сън не ме лови от всичко това, крайно изтерзана съм от неприятностите, в които ме въвлякоха.Убедих се лично, че при тях никой не е наясно какво се случва с даден клиент.На едно гише можеш да чуеш коренно различно нещо от това на друго, за състоянието на сметката си да речем.И това ако е банка? Знам само едно, тепърва ще ги съдя до дупка, това не може да остане ненаказано, нервите, притесненията, безсънните нощи, ужасът да не ми опишат мебелите и да остана с две деца без покъщнина.А бях толкова коректна.!!!!
Стискайте ми палци!

# 1
  • Мнения: 211
Нямам думи направо! Освен да кажа , че ти стискам палци и ти завиждам на психическата издържливост ! Пожелавам ти да издържиш до края на това мъчение и да  получиш възмездие за преживяното. УСПЕХ!

# 2
  • Мнения: 505
Съди ги до дупка  Close Нямам думи просто...

# 3
  • Мнения: 3 091
СЪчувствам ти! Аз имам приятелка, която работи там и само заради нея имам сметка. В момента се прехвърлям в друга банка. Наистина в ДСК цари ужасен хаос.

# 4
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
УЖАС!!!  Shocked
И аз имам сметка в ДСК, чудя се къде да се преместя?

# 5
  • Мнения: 495
съжалявам за неприятностите ти  ooooh!
аз лично съм ползвала услугите на "Експресбанк" - и те са голям пОтрес  #Cussing out
изобщо - банка ли е, не ми ги хвали  #2gunfire

# 6
  • София
  • Мнения: 1 105
Че са зле го знам от личен опит, за съжаление имам кредит при тях. Изплащам и повече никога не стъпвам там. Имам кредит и в ОББ, от които съм доволна!

# 7
  • Някъде там...
  • Мнения: 795
Да тези ДСК направо са ужас.
Мъжа ми има там заем и като се оженихме сепреместихме в друг град. От този клон тук ни казаха, че нямали връзка с другия клон. И като трябва нещо даправи трябва да ходи все до другия град. Един път за заема не му достигали някакви стотинки без той да знае и те му начислявали по 8 лв на ден за някви си стотинки, лихвата +10%. И за 5 дена даде още 40 лв. Обирници големи. Абе ужас. Не стига че толкова много се чака винаги на гишетата... Абе нямам думи...

# 8
  • Мнения: 2 386
A aз вчера щях да пускам подобна тема за ПИБ....Направо се разревах от ядове с тях и мислех да се местя в ДСК....Ох,отчайвам се. Ако има заинтересовани ще разкажа и моята история.

# 9
Разкажи за ПИБ, аз пък мислех там да се местя от ДСК, то май ще излезе от трън, та на кактус. newsm78

# 10
  • София
  • Мнения: 2 623
 Shocked Отвратително !  Shocked

# 11
  • Мнения: 2 386
Така...
Имам дебитна карта на ПИБ,която изтича през февруари 2007.Ползвам я редовно. Миналата седмица,обаче, ми даде грешен ПИН код 3 пъти подред и блокира,а аз съм  УБЕДЕНА в това,че ПИН-а ми си е същия.(Тук подозирам онези сканиращите устройства,но това е друга тема)
Отивам в клона до нас- в Мусагеница и ме карат да пиша молба на РЪКА в СВОБОДЕН текст,че съм си ЗАБРАВИЛА ПИН-а и да ми го сменяли с друг  #Crazy Обидно или не-пиша аз. Глоба-5лв  ooooh!  Деактивиране на картата-1лв. Така.  Плащам и се уговаряме в петък да си взема ПИН кода от клона,а новата карта в края на февруари-от Стара Загора,защото е издадена там и предишната.
Но не би! След 2 часа служителката ми звъни по GSMa  и ми заявява,че и за тях и за мен  Shocked  ще е по-удобно ако те изискат новата ми карта от Стара Загора и ми я доставят....срещу скромната съма от 10лв.  #Crazy newsm78 (интересна политика)
Аз обяснявам,че ще си ходя и не ми е нужно това,а тя настоява  Shocked
Затварям.

Сещам се,че ми предстои интервю за зелена карта(стискайте палци) и че ми трябва тази сметка,за да се осъществи един трансфер и решавам все пак да платя още 10лв и да получа картата тук,за да ми е под ръка и тя.
Обаждам се и обяснявам това. Съответно я питам защо трябваше да плащам 6лв за ПИН на старата карта,при положение,че тя ще се деактивира в момента,в който те ми дадат новата- а тя ми казва ''съжалявам,че така се получи,няма да се повтори"  #2gunfire  #Crazy
От там идва следващия проблем: новата карта следва да се активира в края на февруари,когато изтича старата,но пък вече се разбрахме,че старата е невалидна и ПИН няма да имам,въпреки че си го платих...'Аз какво да правя до края на февруари',попитах очудено.И обясних,че карта (стара или нова) ми трябва ПРЕДИ седми февруари,заради интервюто в посолството и т.н. И питам как ще процедираме,а тя ми отговори" Ми не знам,ще видим като дойде картата...ще измислим нещо...може да я активирам по-раничко...абе ще го измислим някак си в петък"  #Crazy newsm78 Shocked
Това е ВОДЕЩА БАНКА с качествено обслужване и координираност между клоновете и изискванията! А аз съм трамвай.  Outta Joint
А,и парите ми си стоят  блокирани....


Уф,ядосах се и пуснах същата тема. сигурно ще има и други опарени.

# 12
  • Мнения: 5 468
evanescent и моята карта е блокирана, поради грешен ПИН, но в Райфайзен банк. Картата ми е издадена от Софийския им клон. След 1 седмица ми предстои пътуване до Хасково и исках да ида там в техния клон и да оправим този проблем, защото ми е супер удобно да ида там, отколкото тук да измина сума ти разстояние с автобуси и трамваи... и с детето на крачола, много ясно Whistling. Но от твоя разказ разбирам, че това няма да стане... така ли? Мислех, че щом са една и съща банка, ако ще в Куртово Конаре да идеш - няма проблем. Да се надявам ли, че ще си свърша работата в Хасково или ще ме изпратят в Софийската банка? ooooh!

# 13
  • Мнения: 2 386
Зависи от политиката на банката,но дори и да стане в Хасково, или ще си платиш,или най-малкото ще трябва да чакаш...3 работни дни.
Разбирам ужаса с движението и детето,но май ще е по-лесно така. И няма да даваш грешни пари за нещо,което е безплатно във всяка нормална държава.

# 14
  • Smallville
  • Мнения: 994
Леле,как може да съществуват още тези институции с цялата тази некомпетентност в тях.Възмутена съм,но не изненадана.Аз имах неразбории с ЦКБ пак около една карта,но след няколко скандала,закрих всички сметки. И сега мога да кажа,че съм верен клиент на Прокредит банк,досега съм нямала никакви проблеми и се надявам да нямам.Това е банка с най младия и свестен екип,на който съм попадала,досега не се е случило да не ми разяснят нещо или да са своеволничели Peace И аз съм крайно коректна и съм забелязала,че точно на такива като нас се случват такива сакатлъци

Общи условия

Активация на акаунт