Кога проговорихте?

  • 2 095
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 601
Кога преминахте от "ма-ма", "та-та" и "па-па" на смислени думи?

# 1
  • Мнения: 7 803
понякога казват думи, които които разбираме, но мисля, че все още е случайно, защото не ги повтарят повече. има обаче думи, които са научили и употребяват, като мерси. ползват го и като взимат и като дават нещо   Mr. Green

# 2
  • Мнения: 990
Към момента казват смислено - "Мама дай....мама виж.... мама ам-ам  и няня ( в превод -спи ми се  Laughing).това го казват само когато се обръщат към мен , баща си или бабите. Помежду си говорят на някакъв техен език  blahblah, който никой освен тях не разбира   33uu.

# 3
  • Мнения: 87
Съвсем от скоро едната свързва две думи-мама мие, тати нани, а ощи от 1 год и двете казват дайде /да яде/. Знаят доста думички и когато искат някоя играчка и й знаят наименованието не я давам докато не я кажат само с ъъъъъъъъъъ не минава при мен. Също така, ако падне някоя и се удари започват с жестови да ми показват къде е била, как е паднала , къде се е ударила и как е плакала /това не е към говора, но да си ги похваля дечицата Laughing/. Сега се учим да броим едната брои от 1до 2, а другата от 2до 3 -сядаме на земята нареждаме патетата и започва едно преброяване, голям тандем са.

# 4
  • Мнения: 649
Ние пък започнахме да казваме първи срички на 6 месеца и полувина. В началото беше "да-да", след това преминаха на "та-та", което почнаха да осъзнават (за кого става въпрос) някъде към средата на 7-мия месец. След това беше "удостоена с внимание" баба, а мама беше накрая Sad. Но тогава започнаха с ма-ма-да (мама дай). Сега вече, щом са гладни, или им се спи казват: ам-ам, на-на. Мама повтарят по цял ден, говорят си нещо, а когато тати се прибере от работа, сякаш му разказват какво е станало през деня Joy.

# 5
  • Мнения: 228
мойте пък почти нищо не казват ,но помнят когато ги карам да ми донесат нещо винаги ми дават правилния предмет ,между тях също много рядко да се заговорят повече се карат ,но не използват думи newsm78

# 6
  • Мнения: 649
А случвало ли се е при вас да е бият,за мен е още рано, но онзи ден Мишо хвана Павката за косата, защото му беше взел играчката.

# 7
  • Мнения: 1 744
Да, моите от месец насам се скубят, когато са близо един до друг, ръмжат и се сърдят, когато единия вземе играчката на другия, лапат си взаимно ръцете - добре че още нямат зъби. Mr. Green

# 8
  • Мнения: 601
Божееее, че моите от както се помня, когато ги сложа заедно в кошарата или на спалнята и се засилват една към друга да се разучават, което означава подръпване на косата, драскане, удряне и т.н.

# 9
  • Мнения: 7 640
моите деца не са гениални като вашите.
Не говорят, бърборят си нещо по бебешки и това е.
Да отбележа- под проговаряне разбирам умишлено и повтарящо се нееднократно наричане на предмети с определена дума.

# 10
  • Мнения: 826
Някъде към 2г.4м. запо4наха да говорят с изре4ения съставени от три и пове4е думи.
 Подкрепям Поларфокс:

Да отбележа- под проговаряне разбирам умишлено и повтарящо се нееднократно наричане на предмети с определена дума.

# 11
  • Мнения: 67
И нашите са далеч още от смисленото говорене.Използват определени думи-мама,тати баба ,дай и т.н.,но им е много трудно да произнесат макар и кратки думички.Иначе двете общуват на техния си език доста интензивно.

# 12
  • Мнения: 601
моите деца не са гениални като вашите.
Не говорят, бърборят си нещо по бебешки и това е.
Да отбележа- под проговаряне разбирам умишлено и повтарящо се нееднократно наричане на предмети с определена дума.
Да, да и аз така. Тези ма-ма, та-та, па-па и т.н. изобщо не ги смятам за проговаряне.

# 13
  • Мнения: 2 051
На около година и половина. Не бих си го спомняла, но тогава гостувахме и се коментираше. Спомням си, че използваха самостоятелно 3-4 думи.

# 14
  • Мнения: 228
мойте момчета вече са на 1.9 и все още нищо не искат да казват само мама,аз им говоря карам ги да повтарят те въопще не си прравят труда ,незнам до кога е нормално това поведение и кога според вас трябва да се потърси помощ Rolling Eyes newsm78

Общи условия

Активация на акаунт