Потвърждение на кръвен тест за пола на бебето

  • 11 702
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 205
Само искам да уведомя маиките които се интересуваха дали кравния тест познава пола, 4е в4ера на 30.01. в 18 седм. ми потвардиха на видеозон ( ултрасон ), 4е е мом4е.
В краи на 8 седм. правих кръвен тест за определяне пола на бебето и ми казаха мом4е, а сега в 18 сед. ми потвърдиха.
Не знам дали в БГ има такъв тест, но за интересуващите се маика познава пола 95 %, тук ми казаха, 4е не са имали грещка до сега.
Може би има и в БГ такав тест ....така няма да се 4ака толкова време за да се знае пола.....това за по нетърпеливите маики които ме питаха дали е сигурно...........е сигурно е мом4е е.  Hug

# 1
  • Мнения: 287
Да обясня (доколкото съм запозната) bowuu Laughing
Кръвния тест всъщност е изследване на хромозомите: ако е налична Y хромозома, ще е момче, ако няма Y: момиче! (Полът се определя от двойка хромозоми: ХХ е момиче, а ХY: момче.)
Науката се е развила достатъчно, че изследването да е сигурно. Ако има грешка, то тя се дължи по-скоро на човешкия фактор, отколкото на метода.

# 2
  • Мнения: 2 152
За пръв път чувам за такъв тест Blush Embarassed

# 3
  • Мнения: 1 593
 И аз намерих това за интересно, но ето, че има такова нещо. Бил 99% точен и връщат парите, ако се окаже, че не е! Пощенските разходи за безплатни за мами на американска земя, но доколкото виждам приемат поръчки от цял свят. Ще пробвам веднага след като ми мине докторския преглед за 8мата седмица!

http://www.genetree.com/other/genderTest.php

# 4
  • Мнения: 990

Кръвния тест всъщност е изследване на хромозомите: ако е налична Y хромозома, ще е момче, ако няма Y: момиче! (Полът се определя от двойка хромозоми: ХХ е момиче, а ХY: момче.)
Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 7 242
А дали се прави някъде в България newsm78

# 6
  • Мнения: 2 952
Прави се навсякъде разбира се, не е нещо ново или извънземно , генетични изследвания - платени са.

# 7
  • Мнения: 1 273
А защо тоя зор толкова рано да се разбере пола? newsm78 Според мен (не ме съдете) е излишно харчене на пари. Така или иначе по-късно ще разберете.

# 8
  • Мнения: 1 593
Ами, въпрос на любопитство и пари. Който има двете в повечко иска да разбере по-рано. Иначе познавам, много двойки, които не желаят да разбират пола, до деня на раждането, въпреки, че ходят на прегледи и тн. Важното е, че ние, по-любопитните мами, имаме вече избор.

и ПО-ВАЖНОТО е, че в момента същите тези лаборатории работят върху тестове, с които ще може да се изследва генетичния материал на плода още в ранна бременност за генетични заболявания, включително и предразположението за рак на бъдещето бебе (!), без абсолютно никаква вреда за плода (както е при аминоцентезата или там както се казваше). Тестовете, се очаква да излезат на пазара след около 5-6 години. Кажете ми сега не е ли страхотна науката в днешно време!!!

# 9
  • София
  • Мнения: 6 360
супер бизнес - с 50% печалба.

бебето или ще е момче или момиче. средно положение - едва ли.
значи, казваш, че ще е момче на всички. при половината ще познаеш и прибираш мангизите. на другата половина - ще ги върнеш. и си на 50% печалба.

не е зле.

и аз отварям такава лаборатория от утре.

апропо, тая кръв отде я взеха, дето ти я изследваха?

# 10
  • Мнения: 205
Jam, защо си толкова скепти4на, към нещо което отдавна се е доказало, 4е функционира верно и то4но. Тестът може да не е популярен в БГ, но в други страни е известен и СИГУРЕН на4ин да се останови пола още в много ранна бременост.
Кръв ми взеха от вената, нищо сложно или ново. И полу4их тест с Y  - тоест, 4е е мом4е. В 18 седм. ходих на ултрасон и ми потвърдиха - мом4е.
Не виждам защо 4овек трябва да е скепти4но настоен към новите неща, науката се развива и това е добре за вси4ки нас.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 360
miao69, скептична съм, защото ако в твоята венозна кръв циркулираше генетичен материал от плода, никой нямаше да си играе да прави амниоцентези и да боде околоплодни мехури с риск от аборт, за да извлече амниотична течност и да я изследва за генетични аномалии, разбираш ли?

кръвообращението на майката и плода не се смесват, това го пише навсякъде. как тогава ще попаднат хромозоми на плода в твоята кръв?

това са мошеничества, много те моля. дай ми поне един линк към научна медицинска статия, където това изследване "отдавна се е доказало, 4е функционира верно и то4но"?!
аз може да живея в България, но не паса трева и не съм сляпа и глуха за постиженията на медицината, особено пренаталната.

# 12
  • София
  • Мнения: 6 360
Прави се навсякъде разбира се, не е нещо ново или извънземно , генетични изследвания - платени са.

прави се, ама не с вземане на кръв от вената на майката, а с вземане на амниотична течност - чрез амниоцентеза. и на мен са ми правили, и аз знаех, че бебето ми генетично е момче със 100% сигурност.

# 13
  • Мнения: 1 593
това са мошеничества, много те моля. дай ми поне един линк към научна медицинска статия, където това изследване "отдавна се е доказало, 4е функционира верно и то4но"?!
аз може да живея в България, но не паса трева и не съм сляпа и глуха за постиженията на медицината, особено пренаталната.

Не знам, дали разбираш английски, но за съжаление явно си назад с пренаталната медицина. Както и да е, приложила съм ти извадки на английски

Fetal Sex Determination From Maternal Blood at 6 Weeks of Gestation When at Risk...
Bartha et al. Obstet Gynecol.2003; 101: 1135-1136
(http://www.greenjournal.org/cgi/content/full/101/5/1135 - Журнал по Обстетрикс и Гинекология т.е. НАУЧНА публикация)

Approximately half of the erythroblasts in maternal blood are of fetal origin (заглавие) - пълен текст, чети по долу
http://molehr.oxfordjournals.org/cgi/content/full/5/12/1162

Още има ли нужда?

Отделно от това с две думи обяснявам - преди няколко години учените установиха, че в кръвта на майката, циркулират свободни ДНК молекули, образувани в следствие на развитието на ембриона. Обясняват го подобно на ДНК радикалите на раковите клетки. Това НЕ ЗНАЧИ, че кръвта на ембриона и майката са смесени.
кръвообращението на майката и плода не се смесват, това го пише навсякъде. как тогава ще попаднат хромозоми на плода в твоята кръв?

Изследването за пола на плода е сравнително лесно, защото веднъж като имаш ДНК молекула, всичко което трябва да направиш е да видиш дали има У хромозома или не. Т.е. не се налага сериозна обработка на свободните ДНК в кръвта ти.

miao69, скептична съм, защото ако в твоята венозна кръв циркулираше генетичен материал от плода, никой нямаше да си играе да прави амниоцентези и да боде околоплодни мехури с риск от аборт, за да извлече амниотична течност и да я изследва за генетични аномалии, разбираш ли?

Този тест НЕ се ползва още за установяване на генетични дефекти, защото, ако си наясно с начина по който се правят лабораторните проби, не можеш просто да хванеш една молекула и тя сама да ти каже дали има синдром на Даун или не. Това е свързано с "екстрапулиране" на резултатите на много по-високо ниво. Не случайно в предишният ми пост споменавах, че има цели компании основани с целта да разработват такива тестове и е само въпрос на време докато  се появят.

И последно, ако си чела страницата на англииски, ще ти стане ясно "как лабораторията" ти взима кръв.

Последна редакция: ср, 07 фев 2007, 01:15 от silverarrow

# 14
  • Мнения: 1 593
Fetal Sex Determination From Maternal Plasma in Pregnancies at Risk for Congenital Adrenal Hyperplasia
Robbert J. P. Rijnders, MD, C. Ellen van der Schoot, MD, PhD, Bernadette Bossers, Monique A. M. J. de Vroede, MD, PhD and Godelieve C. M. L. Christiaens, MD, PhD
From Division of Obstetrics, Neonatology, and Gynecology and Division of Pediatric Endocrinology, University Medical Center Utrecht, Utrecht, The Netherlands; and Central Laboratory, Blood-Transfusion of the Red Cross, Amsterdam, The Netherlands.

Address reprint requests to: Godelieve C. M. L. Christiaens, MD, PhD, University Medical Center Utrecht, KE 04.123.1, PO Box 85090, 3508 AB Utrecht, The Netherlands; E-mail: l.christiaens@azu.nl.



    ABSTRACT 
 TOP
ABSTRACT
MATERIALS AND METHODS
RESULTS
DISCUSSION
REFERENCES
 
 
OBJECTIVE: To determine first-trimester fetal sex by isolating free fetal DNA from maternal plasma.

Цел: Да определи пола на ембрион в първия триместър като се изолира свободна ембрионална ДНК от майчината плазма (бел прев - кръв)

METHODS: The index case was a pregnant woman who previously delivered a girl with congenital adrenal hyperplasia. The SRY gene as a marker for the fetal Y chromosome was detected in maternal serum and plasma by quantitative polymerase chain reaction analysis. Simultaneously, we performed the same test in 25 and 19 women in the first and second trimester, respectively, and compared plasma results with fetal gender as assessed by prenatal karyotyping or as seen at ultrasound or birth.

Метод: Първото изречение обяснява за майка, която родила дете с congenital adrenal hyperplasia. (не зная точния превод - вроден дефект на кръвта).  SRY генът, маркер за У хромозомата, бил открит в майчиния серум и плазма с лабораторна реакция наречена quantitative polymerase chain reaction (отново нямам точен превод). Едновременно с това, ние направихме този тест при 25 жени в първия триместър  и 19 във втория и сравнихме резултатите от плазма изследванията за пола на ембриона получени по метода на  prenatal karyotyping с резултатите на пола от ултрасаунд и след раждането

RESULTS: In 44 of 45 patients at gestational ages ranging from 8 3/7 to 17 3/7 weeks, we correctly predicted fetal sex using quantitative polymerase chain reaction analysis of the SRY gene in maternal plasma. In one case, the test result was inconclusive. Overall, fetal sex was correctly predicted in 97.8% of cases (95% confidence interval 88.2%, 99.9%).

Резултати: При 44 от 45тте пациентки, в бременност от 8 3/7 до 17 3/7 седмици, ние вярно предположихме пола на ембриона използвайки quantitative polymerase chain reaction analysis of the SRY gene in maternal plasma. В един случай, добър резултат от теста не можеше да бъде получен. Като цяло, полът на ембриона беше предположен в 97.8% от случаите (95% сигурност в интервал 88.2% до 99.9%)

CONCLUSION: Amplification of free fetal DNA in maternal plasma is a valid technique for predicting fetal sex in early pregnancy. In case of pregnancies at risk for congenital adrenal hyperplasia, the technique allows restriction of dexamethasone treatment to female fetuses resulting in a substantial decrease of unnecessary treatment and invasive diagnostic tests.

Заключение: Екстраполиране на свободен ембрионален ДНК материал в плазмата на майката е валиден начин за предвиждане на пола в ранна бременност. Следващото изречение говори за въпросната болест congenital adrenal hyperplasia и как този тест помага и за нейното откриване.

Пълната статия тук
http://www.greenjournal.org/cgi/content/full/98/3/374

Общи условия

Активация на акаунт