Стриктно ли спазвате пропорциите вода-каша?

  • 1 612
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 941
Стриктно ли спазвате указанията за приготвяне на кашите,отбелязани на опаковката?Имам предвид най-вече отношението вода-каша,защото на едни каши Nestle пишеше 150гр. вода и 9 лъжици каша #Crazy Стана една лепкава гадост,от която детето така повърна,че ми идваше да се гръмна #2gunfire че съм му я дала.Моля ви,споделете своето виждане,мерси Laughing

# 1
  • Мнения: 27 524
Не, никога. Веднъж опитах и стана супа.
Всички каши на Нестле са лепкави гадости, не е от пропорциите.
Правя ги винаги на око.
За Милупа за 150мл вода ми отиват към 11 мерителни лъжички.

# 2
  • Мнения: 235
Не! Сипвам кашичката в купичка и доливам вода до желаната гъстота.

# 3
  • Мнения: 429
Ползвам кашите на Милупа. Четох във форума, че пропорциите, дадени на опаковката, са за течни каши за биберон. Моята дъщеря обича по-гъста каша. И аз сипвам вода и после каша, колкото поеме.  Peace

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 561
Сипвам водата и добавям каша, докато стане желаната от мен гъстота  Peace

# 5
  • Мнения: 361
Винаги спазвам пропорциите Peace

# 6
  • Мнения: 5 299
Винаги съм правила кашите на око.

# 7
  • Мнения: 801
не спазвам пропорциите, правя кашата по-гъста, отколкото според указанията.

# 8
  • Мнения: 772
и аз не спазвам точно-водичка+колкото каша поеме.моята беба и без това се дави от по-гъсти неща Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 1 881
Спазвах точно пропорциите, както Блонди е казала, на Нестле кашите са такива просто Laughing

Пробвай Милупа, Блевит, Хумана Stop

# 10
  • Мнения: 2 936
Не! Сипвам кашичката в купичка и доливам вода до желаната гъстота.

и аз така правех!

# 11
  • Плевен
  • Мнения: 973
Не. Разбрах с каква гъстота я предпочита бебка и така я правя!

# 12
  • София
  • Мнения: 10 825
Правя кашите винаги на око. Това, че кашата на Нестле е станала на лепкава гадост не е защото си спазила упътването на опаковката, просто техните каши винаги стават такива

# 13
  • София
  • Мнения: 15 219
Не. Винаги съм добавяла повече каша, отколкото пише на кутията. Иначе ставаха прекалено редки.
Знаех си вече на колко вода колко каша трябва да сложа, за да се получи приемлива за мен гъстота- сипвах водата и към нея с разбъркване добавях лъжичките каша една по една. (Така никога не са ми ставали на бучки.)

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Не спазвах инструкций,а винаги ги правя на око.

Общи условия

Активация на акаунт