Изхвърляте ли останалата в шишето кърма?

  • 5 607
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 857
Здравейте, туко що прочетох в една листовка за подкрепа на кърменето на Avent ,че когато изцедената кърма с която се храни бебето остане в шишето остатъка трябва да се изхвърля ,а не да се пази за следващото хранене, вие правите ли го?
Аз храня бебето си само от изцедена кърма,не я слагам на гърдата, но имам доста кърма и когато напълня шишенцето и тя никога не го изяжда цялото, а остатъка оставам за следващото хранене. Грешно ли е и може ли да и навреди?

# 1
  • Мнения: 1 321
Ами аз по принцип съм давала само веднъж от шише, но някъде бях чела че това което остане задължително се хвърля.Не го оставяй за следващия път.Просто и слагай толкова колкото смяташ че може да изяде.
По добре да добавиш още  мляко ако не и стига отколкото да го оставяш за следващ път. Hug  bouquet

# 2
  • Мнения: 278
Аз пък някой път й го давам на следващото хранене. И аз давам само от шише кърмата, не иска да суче. Даже напоследък го смесвам с това, което ще й дам ако не ми стига кърмата. Защо да навреди? То си е нейно, а и не е връща обратно в шишето... Грехота ми е да хвърлям, при положение, че някой път оставя по 50 гр.

# 3
  • Мнения: 1 194
Не, не го хвърлям, но моят син е доста по-голям. Аз работя, цедя се на работата и се боря за всяка капка кърма, така че остане ли в шишето баба му му го дава  на следващото хранене. В сайта на Ла лече четох, че прясната кърма може да се затопля два пъти, размразената -не. Като остане в края на деня , разбира се , го изхвърлям, не оставям до другия ден.

# 4
  • София
  • Мнения: 555
Аз съм чела, че може да се предлага на следващото хранене като междувременно стои в хладилник. Не се препоръчва дълго да се съхранява, защото когато бебето пие от шишето, в него попада слюнка и млякото е идеялна среда за размножаване на разни бактерийки от нея.
А защо не кърмиш от гърда, сподели какъв е проблемът, може да намериш помощ. И аз цедях в началото, но е много по-лесно да хапва направо то теб Simple Smile
Веничка, пробвала ли си със силиконов накрайник да кърмиш, една моя приятелка така научи бебето си да суче.

# 5
  • Мнения: 5 178
И аз знам, че може да се претопля 2 пъти, като между храненията се съхранява в хладилник..
Аз вечер цедя и през деня дохранвам с изцеденото, разделям я на порции за 2 дохранвания.. не сме имали проблеми вече 2м

# 6
  • София
  • Мнения: 10 825
Задължително се изхвърля. Когато бебето пие от шишето вътре попада слюнка, която спомага за по-бързото разваляне на млякото. Същото важе и за АМ. А така и за пюретата ( като започнете захранването) - никога храни бебето директно от бурканчето, защото така ще попадне слюнка вътре и бързо ще се развият бактерии. Отсипвай нужното количество в отделна купичка, а остатъка съхранявай в хладилник.
Освено това претоплюни мляко и пюре също не се съхраняват, т.е. топли винаги нужното количество мляко или пюре.
И последно веднъж размразена кърма не се слага отново да се замръзява

# 7
  • София
  • Мнения: 1 750
И според мен трябва да се изхвърля количеството останало в шишето. Ако не искаш да хвърляш просто слагай в шишето по-малко, а останалото съхранявай в хладилник. До колкото знам в хладилник кърмата може да стои 12 часа, а във фризер 3 месеца.

# 8
  • Мнения: 689
Задължително се изхвърля. Когато бебето пие от шишето вътре попада слюнка, която спомага за по-бързото разваляне на млякото. Същото важе и за АМ.
Peace

# 9
  • Мнения: 59
И аз давах кърма само от шише,но никога не изхвърлях,всяка капка ми беше много ценна,като знам с какъв труд съм я изцедила.Ако ти остава замразия.

# 10
  • Мнения: 313
Аз не давам от шише, но знам че отаналото количество кърма трябва да се изхвъля, защото попадат слюнки в него и така много бързо се развиват бактерии, които могат да причинят проблеми на коремчето.

# 11
  • Мнения: 1 174
В никакъв случай не трябва да даваш повторно мляко от едно и също шише!По-добре си направи няколко дозички от изцеждане и си ги остави в стерилни съдове.В някоя от рекламните брошури със съвети за кърмене и пр.,пишеше и за съхранението на кърмата:
     - 8 часа на стайна температура
     - 24ч. в хладилник
     - 3 месеца във фризер
и така правя аз.А за да спестя парички от "съдове", купувам стерилни бурканчета за урина от аптеката Wink

# 12
  • Мнения: 2 019
трябва да се изхвърля

# 13
  • Мнения: 326
задължително се изхвърля

# 14
  • София
  • Мнения: 2 162
НЕ, НЕ Е задължително да се изхвърля! Особено, ако става въпрос за прясно изцедено мляко.
Истината е, че още не е правено подробно изследване, за да се определи дали е абсолютно безопасно да се дава на бебе кърма, която е останала от предишно хранене или мляко, което е било затопляно вече, но не е било използвано. Обаче повечето експерти по лактация, вкл. ЛЛЛ, смятат, че мляко, което не е  изпито на едно хранене може да бъде предложено още веднъж преди да трябва да се изхвърли.
Освен това не трябва да се забравя, че човешкото мляко има антибактериални и антимикробни свойства, които му помагат да се разваля по- бавно в сравнение с другите храни, така че не трябва да бъде сравнявано с АМ или пюретата.

Ето тукможе да прочетеш една статия за съхранение на кърмата, в която се говори и за това.

Общи условия

Активация на акаунт