Ръководят ли живота ви зодиите?

  • 1 603
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 100
На няколко места в този форум срещам форумки, които стриктно се доверяват на зодиакалните си знаци. Мисля, че твърде на сериозно се вземат. Е това ме изуми. За мен зодиите са просто за запълване на страниците на някое списание и да им се хилиш после...
Ако в списанието пише примерно: Пазете се от овен, вие отбягвате ли тези хора? Shocked 
Мога ли да имам същата съдба примерно като Галилей, който също е водолей? А може би Айбрахам Линкълн?
Всичко, което пише за зодията ми е вярно?
Но все пак... нещо не им вярвам на звездите. Защо ли?

# 1
  • Мнения: 27 524
Не, но вярвам в зодиите. Но не в това, което цитираш  Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 1 244
Хороскопи чета само вечер, след като е минал денят, за да се уверя за пореден път, че немат нищо общо с истината  Mr. Green
Ако ми се заиграва и тръгна да ги сравнявам от различните източници, веселбата става по-голяма...

# 3
  • София
  • Мнения: 2 271
Не, аз чета хороскоп, единствено от интерес... Не мога да се доверя в никакъв случай.
Никога не съм се допитвала за важни решения до астрологията.
Но все пак има някои логични неща, за това не я отхвърлям напълно... Просто не съм привърженик.

# 4
  • Мнения: 1 100
Не, но вярвам в зодиите. Но не в това, което цитираш  Wink


Е, кажи в какво вярваш тогава... Обясни. Иска ми се да разбера, защо има хора, които вярват на някакви си звезди?

# 5
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Едно е да вярваш на звездите, съвсем друго е да вярваш на написаното в хороскопа във вестника. Все пак астрологията претендира да е наука. Ако се запознаеш поне малко с нея, ще разбереш, че не е основата предсказанието, а доста закономерности и формулки.
Чак да ми ръководи живота - едва ли(може би без аз да знам).

# 6
  • Мнения: 27 524
Науката за звездите и влиянието им е прекалено всеобхватна и трудна, така че едва ли аз ще мога да ти обясня.
Бих питала древните племена и народи, които всичко виждат и знаят по звездите, но не и ние вече.
За хороскопите, публикувани в пресата не мисля, че има какво да се говори, това са глупости, всеки го знае. За хороскопите, правени от специалисти, които освен това струват много пари, няма база за сравнение.
Много съм чела за доии и за черти от характера, които се покриват и е вярно. Зодиите са към астрологията, което я прави наука не много достъпна и разбираема за всеки. Включително и за мен, разбира се  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 2 271
Не, но вярвам в зодиите. Но не в това, което цитираш  Wink


Е, кажи в какво вярваш тогава... Обясни. Иска ми се да разбера, защо има хора, които вярват на някакви си звезди?
Е, не може да кажеш някакви си звезди...
Все пак има неща, които наистина ни влияят. Разположението на планетите, особено на Луната създава различни магнитни полета(доказателство са приливите и отливите), които ни правят нервни, уморени, повдигат ни тонуса, променят атмосферното налягане, което пак ни влияе и т.н...  На различните хора влияят по различен начин. Може би има значение кога си роден  и връзка с податливостта ти на тези влияния...

Честно казано, това са си мои размишления и изобщо не претендирам за правотата им. Така си обяснявам съвпаденията, които и мен ме учудват понякога...
Според мен

# 8
  • Мнения: 6 991
Занимавам се с астрология от 10ина години, ако не и повече вече. За това не се оставям на един прост слънчев знак. Трябва да се разнищи до дъно наталната карта  Laughing А тия по вестниците са си смехотворни наистина.

# 9
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Не,не вярвам дори не чета хороскопи!

# 10
  • Мнения: 7 186
И аз не вярвам в зодии, не се и интересувам от такива неща. Не отричам астрологията, но тези хороскопи по медиите нямат нищо общо, направо са смехотворни.
Хороскопът, за да има някаква стойност, трябва да е изработен индивидуално, според разни асценденти, звезди и не знам си какво още. Не че и в това много вярвам, но е по приемливо от общ хороскоп за всички от еди коя си зодия, за еди кой си ден.
Имам обаче познати, които като вземат един вестник, първо отварят на хороскопа. Не мога и не мога да ги убедя, че това са глупости. Опитвала съм.
Явно човек като вярва в такива неща нищо и никой не може да го убеди в противното.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 244
Астрологията е толкова наука, колкото аз съм релсово превозно средство за градски условия.

# 12
  • Мнения: 4 665
Не вярвам в твърдението, че зодиакалните знаци определят характера, живота и съдбата на човек.

# 13
  • Мнения: 77
Астрологията е толкова наука, колкото аз съм релсово превозно средство за градски условия.

    #Crazy УАУ!!!! Недей така!!  Laughing Много неподготвено се изказа!!! Това че никога не си се интересувала от това и че е малко по-встрани от интересите ти не означава, че можеш да правиш такива генерални/гениални обобщения.
   И аз не съм съгласна, че двете изречения във вестника са хороскоп на който да се довери човек, колкото и универсално да звучи, все едно да се огледаш по улицата и да знаеш, че всеки който си духа носа или киха е зодия Овен, защото така пише за овните - да се пазят от настинка, или всички дето се женят този месец да са Козирог!  Laughing
 Но вярвам че може да се направи истински хороскоп на всеки човек който да е строго индивидуален и в който основно значение имат деня, часа и минутите на раждане на този човек, оттам да му се направи натална карта и някой който е чел доста по въпроса да се опита да я разчете.  Peace

# 14
  • Мнения: 677
Шнолка е много права..

И наистина ли си мислите,че астрологията не е наука?!А какво е тогава?

Общи условия

Активация на акаунт