Меню след 2-3 месеца захранване

  • 574
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 102
Какво е (или било) менюто на вашите дечица 2-3 месеца, след като ги захранихте?

# 1
  • София
  • Мнения: 555
Здравей, ние хапваме на обяд зленчуково или месно пюре и следобед безмлечна каша, но не може да се каже, че сме заменили кърмене, защото като не сме навън и давам да суче, ако иска и след трърдата храна.

# 2
  • Мнения: 75
Сутрин -> кърма
на обяд -> малко зеленчукова супа + месно пюре
след обяд -> плодово-млечна каша + плодово пюре
другите хранения -> кърма,
но може да даваш и попара с обезмаслено сирене
Давам му да суче по малко между храненията
УСПЕХ  newsm10

# 3
  • Мнения: 15
Бебчето ми сега ще стане на 9м. Сутрин е на кърма.Към 10, 11ч. му давам плодово пюре. На обед - зеленчуково или месно пюре. А следобед - кашите (оризова, елда, млечна с бисквити).  Вечер - отново кърма. Въвела съм заешко, пуешко, телешко, глутен. Не знам само кога мога да започна с попарите и жълтъка  newsm78

# 4
  • Мнения: 822
Аз сутрин давам пасирани плодове или плодово пюре, към 2 часа половин бурканче зеленчуково и вечер към 6 часа каша - елда, ориз. Понякога сутрин давам кашата  - сега сме на пшеница с три плода  - а вечер плодовете.И същевременно се кърмим на поискване.
 И вечер сега заради зъбите доста се събужда и плаче и само с  "цука" се успокояваме!  Grinning

# 5
  • Мнения: 267
Нашето меню е следното:
8:00-8:30- кърма,
към 10 ч. сок около 50гр.,
12ч. -12:30 кърма + 1/2 зеленчуково или местно пюре/желтък не съм дала/,
15:30 кърма,
18:00ч. плодово пюре ,безмлечна каша, кисел или грис,
20:30 кърма.
Събуждаме се често през нощта и се кърмим,може би е от зъбките.
Не съм въвела още глутен.като сирене, извара . Още ни е рано май
И аз се чудя дали правилно се храним  newsm78

# 6
  • Варна
  • Мнения: 236
Бебчето ми сега ще стане на 9м. Сутрин е на кърма.Към 10, 11ч. му давам плодово пюре. На обед - зеленчуково или месно пюре. А следобед - кашите (оризова, елда, млечна с бисквити).  Вечер - отново кърма. Въвела съм заешко, пуешко, телешко, глутен. Не знам само кога мога да започна с попарите и жълтъка  newsm78
Мисля,че можеш да даваш и двете вече. Аз жълтък давам,попара- като станем на 7м.
Нашето меню е: 7ч.- кърма, 10.30- кърма; 11ч.- 1/2 плодово пюре; 13.30- зеленчуково пюре+1/2жълтък или месно пюре; 17.30- каша; след нея давам сокче- 40-50мл. 21ч.- кърма. Понякога и в 00ч.- кърма или когато е неспокойна от зъби или от друго.
А извара и сирене ядете ли?Аз дали мога да дам вече?

# 7
  • София
  • Мнения: 4 129
На 6 месеца е много малка за извара, сирене. Мисля, че се дава след 8-мия.

Ние май ядеме доста твърда храна... А и аз му давам бисквитки или корички хляб между храненията. Но пък и доста суче. Колко яде - нямам представа.

При нас е следния режим:
Първо ставане кърма+ 1/2-1 сухар на попара (с всичко, което се слага в попарата);
игра и спане,
2-ро хранене - зеленчуково пюре + 1/4 жълтък или местно или крем-зеленчуци на Hipp.
Пак игра и спане
След като се събуди му давам плод, бисквитки.
После игра и му давам каша и ляга да спи за през нощта.

Суче след всяко ставане и преди всяко заспиване.
Но изяжда цяло малко бурканче и 1/2-1 банан.
Чудя се дали не прекалявам с твърдата храна.

Общи условия

Активация на акаунт