пюре от ябълка и колики?

  • 746
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 277
Здравейте мами!
Снощи моя малък мъж изпадна в истеричен рев и аз не зная дали това е от зъби / все още нямаме / или бяха колики. Сутринта за пръв път му дадох 1 лъжичка пюре от ябълка, а през деня яде морков+картоф, следобед оризова безмлечна каша и много пъти кърмене:) Всичко беше наред докато не дойде време за сън. Беше се унесъл и заспал, но след 20 мин. се събуди и почна да пищи, с баща му сме го гушкали близо 1 час докато се успокои и заспи отново.
Сега не зная да дам ли ябълка или да не давам newsm78
Моля ви помагайте!

# 1
  • Мнения: 157
Не мисля, че е от ябълката. Може би е и голям за колики. Просто може да си е сънувал нещо. моята бебка се буди и плаче по 2-3 пъти нощем, така, че мисля, че няма място за притиснение.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 750
Пюрето от сурова ябълка ли беше или варена? По принцип варените плодове не би трябвало да предизвикват колики. Ябълката като цяло е лесно поносима от бебешкото стомахче. Пък и твоето бебче не е толкова малко. Мисля, че този рев е бил по-скоро от никнещите зъбки, които до колкото знам никнат на етапи и болката се появява изведнъж. Моята принцеса проплаква силно на сън по няколко пъти на нощ, но за щастие не се събужда. Пробвай да намажеш венеца с някое от успокоителните гелчета, при нас помага.

# 3
  • Мнения: 54
По скоро е сънувало кошмар.И моето имаше един период в който така се събуждаше без причина и силно плачеше.

# 4
  • Мнения: 75
Мисля, че вече е голям за колики, а ябълка би трябвало да понася добре - минало е доста време от сутринта, все пак е на 7 мес. Зъбите причиняват различен дискомфорт при бебчетата - докато не видиш първото зъбче не може да си сигурна че е от тях. Ако това се случи само веднъж най-вероятно няма да разбереш причината. Успокой се и го наблюдавай с повишено внимание, едва ли е нещо сериозно. Ако се съмняваш в ябълката - изчакай малко.

# 5
  • Мнения: 277
Ябълката е от пюре на Хипп. Той имаше колики до края на шестия месец и затова се притесних, че може пак да са колики.  Вече му дадох 2-3 лъжички, дано тази вечер всичко е наред!
Благодаря ви!  bouquet

# 6
I az imah sy6tiq problem. S malkata ne sme spali po celi no6ti. Tq e na 1 mesec i pediatyrkata mi D-r Hristowa mi prepory4a kapki BaBy Cucciolo dolche nana(mai takase pi6e). Ot kakto gi polzwam(3 dni) Nqmame nikakwi problemi. super sa. prepory4vam gi na vsi4ki mami koito imat problem s kolikite

# 7
  • Мнения: 9 466
И аз си мислех че сме приключили отдавна с коликите /и при нашият син бяха до края на 4-ия мес/, обаче миналата седмица започна едно присвиване и пищене...колики. Оказа се че са от киселото зеле, което бях яла аз-все още кърмя.
Като цяло коликите не са само при бебетата, неразположението -присвиване на корем съпроводено с газоотделяне си го има и при възрастните, вследствие от различни храни-най-вече от бобови култури и пр.

Общи условия

Активация на акаунт