Избор на училище в Младост -128 или 81

  • 7 259
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 216
Здравейте, знам че има много теми от миналата година по въпроса, но аз все пак се чудя в кое училище да запиша сина си. Иска ми се да има и занималня /частна - за държавните нищо добро не съм чула/. 128 -мо ми е по- близо, но за 81 во чувам по- хубави неща- дали си заслужава заради това да пресича доста оживена улица. Евентуално и добра учителка, която ще води първите класове да ми препоръчате. Изобщо ще се радвам на всякаква информация.

# 1
  • София
  • Мнения: 12 545
Здравей! Завършила съм 125-то СОУ на 43-ти блок и съм пристрастна. Мисля, че от споменатите от теб училища 125-то е по-добрият избор. Има паралелки от първи клас с езиково обучение и въобще учителите са на ниво. Въпреки че съм завършила преди 12 години отвреме навреме на сбирките на класа получаваме инфо за следващите випуски и не съм забелязала нивото да е паднало.   bouquet

# 2
  • Мнения: 1 937
Акулска стръв, учила съм и в двете споменати училища. Отдавна. Simple Smile
За 128-мо бих могла да попитам кумата ни, която е преподавател по философия там, макар и на горния курс.
Вероятно може да помогне с информация за началните учителки, ако все още ти е нужна.

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
училищата отдавна не са това, което са...  Whistling

Аз лично, избягах от 125 и записах щерката в 144. Него го предпочетох и пред 81-во, макар разликата м/у 2-те школа да се изразява с нюанс.
За 128 нямам наблюдения.

# 4
  • Мнения: 216
Акулска стръв, учила съм и в двете споменати училища. Отдавна. Simple Smile
За 128-мо бих могла да попитам кумата ни, която е преподавател по философия там, макар и на горния курс.
Вероятно може да помогне с информация за началните учителки, ако все още ти е нужна.

Verdad  ще ти бъда благодарна за всякаква информация за 128 мо училище  - и аз съм учила в него, но нещата оттогава сигурно много са се променили. Много ми е близо, но чувам негативи напоследък от сорта, че излизат зле подготвени след 7 ми клас, за дебнещи наркопласьори и т.н.. Интересува ме и добра начална учителка естествено, а мисля че би било добре като започне в едно училище да продължи в него, предполагам, че е стрес за детето да бъде местено в различни училища.

# 5
  • Мнения: 306
Акулска стръв,
аз живея по-близо до 81-во, но реших да проуча и 128 училище.
Чух добри отзиви за 128 и за учителките, които поемат първи клас. Малко деца, 2-3 паралелки.
Нямам информация за учителките в 81-во - 6 паралелки, много деца.

Ще следя темата!

# 6
  • Мнения: 1 937
С малко закъснение - името, което ми препоръчаха за 128-о е Роси Станчева.
Но отзивите за началния курс изобщо, са много положителни.
Успех, мами на бъдещи първолачета.
И не се притеснявайте излишно. Не е толкова страшно!
Смея да го твърдя като мама на настоящо първолаче. Simple Smile

# 7
  • Мнения: 216
Verdad  хиляди благодарности      bouquet

# 8
  • София
  • Мнения: 130
Момичета, аз също търся за момченцето си прилично училище.
От споменатите училища имам преки впечатления за 81-во (те не са много хубави) и много се интересувах от 125.
Съпруга ми учил там до 5 клас и има спомени за много добро училище.
А що сте отнаса за 81-во и 144 , значи от родители и учители знам следното:
В 81-во нямат почти никави занимания. Има няколко много добри учители в началния курс.
Обаче английски, плуване, компютри  всичко това си го правите някъде другаде.
81-во всъщност лежи на идеята, че е близо до 144 и използва цялат база на 144 за тези неща.
В 144 има частна знаималня, която е сравнително добра. Има спорнти занимания -баксетбол, футбол, народни танци, плуване.
Има и някаква школа, която организира и занимания с език и компютър. Специално за лятото знам, че беше пуснала обяви.
В 81-во, занималните са препъленени, реално пазаят децата и толкова. Спомянм си един ужасен парадокс за децата след 5-ти клас. Сменяха им учителите по математика и по още един предмет всеки срок. Което доведе до трудности при масата от децата , защото тъкмо свикнат с начина на преподаване на един и идва друг с нови изисквания и методи, дето не е ясно дали ученците ги разбират.
144-о има и паралелка с изобразително изкуство, която е много търсена от родителите.
Някога 81-во е било елитно училище , ама сега..нещо не му върви.
Дано някой даде инфо и за 125-то!

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...Дано някой даде инфо и за 125-то!

Щерката на брат ми изкара 1-ви и част от 2-ри клас в 125 СОУ.
По английски език смени 7 или 8 преподавателки, а по математика имаше някаква руския, която буквално им изпиваше мозъчетата на децата.

Сега, частната занималня не е обвързана ното с 81-во, нито със 144-то СОУ. Тя обслужва деца и от 2-те школа. Поне тази, в която е щерката, в Мл.3. има още някаква в Мл.2

# 10
  • Мнения: 1 225
Здравейте
Днес подадох молба в 81-во училище - за първокласника ми.Simple Smile
Можете ли да ми препоръчате учител измежду Мария Алипиева, Вениций Величков, Светлана Дюлгерова, Диана Цветкова и Евелина Стоилова.
Незнам как да събера инфо за тях, освен чрез вас.
Благодаря ви предварително.

# 11
  • София
  • Мнения: 130
Дюлгерова и Алипиева. Около 40 годишни са, с опит и  чувам, че децата също ги харесват.
Величков е мъж , а това е рядкост сред учителите в началния курс и затова изпращат все "отбор юнаци" при него.
За другите учители незнам.
За Стоилова.. абсолютно нищо не съм чувала за нея  от родителите в квартала.

# 12
  • Мнения: 1 225
Много ти благодаря, natinat.
И това е информация.

# 13
Здравейте, много бих искала някой да ми помогне да избера от тези три училища за моят син. Учила съм в 118 преди 15 години и не познавам новите учителки. Записах сина си да учи в 145, но ми казаха, че било пропаднало и вече незнам какво да правя. Помощ. Cry

# 14
  • Мнения: 4 053
Здравейте
Днес подадох молба в 81-во училище - за първокласника ми.Simple Smile
Можете ли да ми препоръчате учител измежду Мария Алипиева, Вениций Величков, Светлана Дюлгерова, Диана Цветкова и Евелина Стоилова.
Незнам как да събера инфо за тях, освен чрез вас.
Благодаря ви предварително.

не е ли рано за молби още,или аз нещо не съм разбрала  Thinking
и ние май там ще се запишеме,та ще ми е любопитно и аз да разбера малко повече за читавите преподаватели там Hug

Общи условия

Активация на акаунт