киснат ли ви на главата, докато.......................

  • 1 365
  • 14
  •   1
Отговори
  • ...на брега на голямата река....и близо до морето
  • Мнения: 214
  Сутрин докато водя детето на градина ми се разваля настроението още в автобуса, а сменям два.  smile3511      Нали знаете каква е тъпканица?! newsm61      Не винаги успявам да си сложа пари в джоба за билет и се налага да ровя в чантата за портмонето.  Rage Иииииииииииииииии, като ми висне на главата кондуктора/кондукторката/, все едно ако мръдне да таксува други хора през това време, ще избягам. И се почва с едни реплики: "Абе, госпожо, къде сте тръгнали с това дете сутринта?",  newsm78 newsm78 newsm78 newsm78
"Абе, вие, няма ли да се научите да си приготвяте парите от в къщи?!". #Crazy #Crazy       В такъв момент давам банкнота, а пътувам с 0.30 стотинки. Познайте що коментари има...... smile3514 smile3514       Това е в Пловдив.

# 1
  • Мнения: 7 723
Наистина, що не си приготвяш парите, че да избегнеш ненужното късане на нерви  Thinking

# 2
  • София
  • Мнения: 6 148
Едва ли е чак такъв проблем да имаш някакви стотинки в джоба или в някой от джобовете на раничката/чантата на детето.
Така ще си спестиш подобни коментари и от твоя страна и от страна на контрольорите.

# 3
  • Мнения: 420
Че висят на главите на хората, вярно е.
Ама, нали това им е работата.
Не знам ти коя линия ползваш, но аз не съм била свидетел на подобни сцени. Обикновено кондуктора застава до теб и мълчаливо чака.
Мисля, че не е толкова трудно да си приготвиш някакви пари на леснодостъпно място още вкъщи или докато чакаш на спирката.

# 4
  • Burgas
  • Мнения: 92
Наистина, що не си приготвяш парите, че да избегнеш ненужното късане на нерви  Thinking

Аз си приготвям парите не за да не ми мрънкат, а защото може да изгубя нещо в автобуса или  да ме ограбят! А това, че водиш детето с теб, какво ги засяга, ако искаш и в 5 сутринта ще си с него. Не им се връзвай  и горе главата! Sunglasses

# 5
  • Мнения: 1 069
 Изключително неприятно ми е някой да нарушава личното ми пространство, да усещам миризмата му и т.н. Затова целенасочено избягвам подобни места и ситуации, в които може да ми се случи. Вярно, че не винаги е възможно, затова и аз бих си приготвила парите предварително.

# 6
  • София /Сухата река/
  • Мнения: 91
Вси4ки ти даваме еднакъв съвет....приготви си монети по от рано. newsm10с

# 7
  • Мнения: 577
Изключително неприятно ми е някой да нарушава личното ми пространство, да усещам миризмата му и т.н. Затова целенасочено избягвам подобни места и ситуации, в които може да ми се случи. Вярно, че не винаги е възможно, затова и аз бих си приготвила парите предварително.
Peace

# 8
  • Мнения: 1 910
Тя е клиент и като такъв е редно да я чакат и да са любезни с нея.  Друг е въпроса, че човек обикновено се нагажда към системата, а не системата към него...

# 9
  • Мнения: 1 069
Тя е клиент и като такъв е редно да я чакат и да са любезни с нея.  Друг е въпроса, че човек обикновено се нагажда към системата, а не системата към него...
И на Енергото и на Софийска вода сме клиенти, но те любезни ли са с нас? Въпреки че това е друга тема.

# 10
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Пари и ключове си приготвям предварително, защото не обичам да губя време в ровене, но аз съм пословична в семейството ми с това, че планирам всяка стъпка от деня си и от живота си  ooooh!

# 11
  • Мнения: 3 423
Висша форма на професионализъм.
Що назначават такива бенгалци за
кондуктори, та те нямат ни най-малко
чувството за работа с хора, къде им
е търпението, къде им е любезността,
абсолютни тиквеници. Няма ли къде
да се оплачеш? Как може такова
отношение? Към майка с дете!
И аз показвам картата си, като се
качвам в бус, но никой не нервничи,
ако не съм я приготвила предварително
и ровя, докато я намеря. Това, което
описваш е недопустимо за държава от ЕС.

# 12
  • Мнения: 732
Винаги си приготвям стотинките за билета предварително   Crossing Arms
По тази линия, която пътувам имат навика сутрин, когато всичко живо отива на работа да пускат малки автобуси  #Cussing out (През останалото време са големи и почти празни) Аз едва успявам да се кача вътре, камо ли да тръгна да ровя за пари. Кондуктурката си пробива път между пътниците със лакти  ooooh!
Ако имам неблагоразумието да нямам стотинки или дребни пари и ми се наложи да дам 10 лв за билет ми връщат цялото рестото на монети  #Cussing out И монетите са пари, ама 10 лв  ooooh!
Миналата седмица се качи контрола и вдигна страхотен скандал на 2 момичета, че нямат билет, а кондукторката просто още не се беше добрала до тях да ги таксува  Sick
Та, да ти отговоря на въпроса, да ми висят на главата ми е най-малкия проблем  Mr. Green
С нетърпение чакам да взема книжка и да не се налага вече да използвам градския транспорт  Naughty

# 13
  • Мнения: 1 910
Тя е клиент и като такъв е редно да я чакат и да са любезни с нея.  Друг е въпроса, че човек обикновено се нагажда към системата, а не системата към него...
И на Енергото и на Софийска вода сме клиенти, но те любезни ли са с нас? Въпреки че това е друга тема.
Веднага мога да ти отговоря - и те трябва да са любезни разбира се. Сега прочети второто ми изречение пак, да не си говорим за самото говорене. Grinning

Аз като Liska тръгнах да  разправям за системата в Холандия. За най-разпространеното: качване през първата врата, тази на шофьора. Как на един по един им удря печат на билетчето, или пък те си вадят пари пред него, ровят из чанти, джобове. Как мен ме дразнят, ама шофьора седи най-малкото неутрален, да не казвам по-често любезен. Как се качват разпитват дали това е необходимия им рейс, ако не кой да вземат...ама и това е друга тема. Просто си помислих, че на хората в България им е писнало да се разправят за всичко, да хабят нерви нон-стоп, дори да са си в правото.

# 14
  Ами - ДА! Много е неприятно да стоят като стражари. няколко пъти ми се е случвало в последната минута да се кача в автобуса натоварена с покупки и познайте докато си намеря парите, колко емоционални думички получих. Накрая ми дадоха и билет "Втора употреба"

Общи условия

Активация на акаунт