Кръвотечение от носа по време на ранна бременност

  • 17 902
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 555
Аз съм още в  много ранна бременност.Simple Smile 5 г.с. и 1 ден. Преди около седмица ми потече кръв от носа и днес пак изведнъж. Чудя се дали това е нормално и случвало ли ви се е? Като малка често ми течеше кръв, но не се е случвало от няколко години. И тогава се случваше след дълги хреми и много напъване от издухването на носа. Пък сега хрема нямам....и за това ми се струва странно. Някъде бях чела, че май е възможно да се появи по време на бременност, но не съм сигурна къде съм го чела и дали въобще е вярно. Thinking

# 1
  • Мнения: 294
честито ти и лека бременност!!
нормално е по време на бременност, на мен лично ми тече кръв от венците, но беше към 20 г.с. ако си спомням точно, и четох че се дължи на увеличеното количество на кръвта в организма. при теб ми се струва малко рано и може и да е друга причината, щом каваш че ти се е случвало и преди.
при всяко положение няма повод за притеснение!

# 2
  • Мнения: 724
Здрасти,на мен ми течеше и още продължава от венците от носа не ми е текло,но най добре е да се обърнеш към доктора който ти следи бременноста,
Леко бременеене  bouquet

# 3
  • Мнения: 4 555
Ивон, и на мен ми се случва нещо подобно последните 2-3 дни. Аз мислех, че е защото съм много нервна.
Силно ли тече или само по няколко какпи? При мен са капки.
За да си спокойна все пак се консултирай с доки.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 586
Мисля, че  е нещо нормално и няма за какво да се притесняваш. Laughing
"По време на бременност лигавицата на респираторния тракт е по-кръвоснабдена. Това повишено кръвоснабдяване предизивква усещане за запушване на носа или кръвотечение от носа. В допълнение малки кръвоносни съдове лесно се пукат поради повишеното кръвно налягане и това предизивква кръвотечение." ( http://www.biberonbg.com/info/pgprobs.htm)
Честито и лека бременност!  bouquet

# 5
  • Варна
  • Мнения: 3 880
Здравей! И аз в началото бях така - течеше ми много кръв от носа по всякакво време. Венците ми също лесно се разкървавяваха. Според док нямаше проблем. Сега съм в 5 месец и мога да ти кажа, че откак съм излязла от третия кръвотечението от носа спря от самосебе си, а за венците помогна смяна на четката и пастата.

# 6
  • България
  • Мнения: 3 620
При мен и сега има , в началото на 6-ти месец. Не е силно кръвотечение. По-скоро кървав секрет и обикновено сутрин като си издухам носа. Мисля че е нормално, но кажи все пак на лекаря следващия път.

# 7
  • Мнения: 1 029
Може би е нормално. И на мен ми се беше случвало няколко пъти в началото на бременността, но после отшумя. Най-добре да попиташ гинеколога, когато отидеш на консултация.  Peace

Лека бременност!  Hug

# 8
  • Мнения: 118
От началото на бременността ми и до сега доста непрекъснато имам кървав секрет от носа, но няма нищо обезпокоително. Обясниха ми, че съм с по-тънки стени на кръвоносните съдове и затова се получава така. А от няколко седмици започнаха да се пукат и капиляри основно по бедрата ми ... но какво да се прави:)

# 9
  • Мнения: 164
Няма нищо притеснително,просто ти се пукат капилярчета. При мен също беше така до 6 месец и след това спря от само себе си. Много е възможно,ако повръщаш да ти тече още по често,но и това е нормално. Дължи се на напрягането по време на повръщане, все пак сподели с наблюдаващия те лекар.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 555
Благодаря много момичета! Hug


Изглежда е нормално, ще спомена на доки другия път, но определено няма да се притеснявам.   bouquet

# 11
здравей,при мен не просто течеше,а направо шуртеше,но  беше за около 2 седмици и после отшумя.Доктора каза,че е нормално,така,ч е не се притеснявай,ште мине Simple Smileлека бременност Hug

# 12
  • Бургас / Славейков
  • Мнения: 741
На мен също ми течеше кръв от носа.Но и много повръщах .Проблема беше ,че в началото на бременноста бях вдигнала високо кръвно, но след 4 месец спря да ми тече кръв.А чак на 6 спрях да повръщам.Лека бременност ти пожелавам.

# 13
  • Мнения: 4 621
Здраавей и лека бременност ти желая. Не мисля, че имаш поводи за притеснение. Аз също имах периоди по време на бременността, когато ми течеше кръв от носа, след това ми кървяха венците, но всичко отшумя Hug

Общи условия

Активация на акаунт