Нослето е запушено!

  • 2 258
  • 22
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 272
Вече от 2 седмитци нослето ни е запушено .Когато присни със стеримар се оправя, но това неможе да продълава безкрайно. Вчера по препоръка на майка ми купих Витамин C на амули да и капя в носа. Но се притеснявам че не е по пропоръка на лекар. Някой слагал ли е на детенце Витамин C в нослето?

Последна редакция: чт, 01 фев 2007, 12:20 от Доня Туфиня

# 1
  • София
  • Мнения: 3 359
Да, странно, но майка  ми също ми е казвала това.
две седмици не е ли много  newsm78 А има ли гноен секрет, или безцветен само?

# 2
  • Мнения: 3 334
консултирай се с педито,ние промивахме нослето с физ.разтвор.Капвала съм и Вит. С,но знам от педито,че не е препоръчително Confused

# 3
  • Мнения: 7 723
Витамин С- то изсушава много лигавицата. Аз съм слагала, но го изсипвам в другите капки. Няма да навреди, консултирала съм се с доктор  Wink

# 4
  • Мнения: 125
Аз също съм капвала вит. C в нослето по препоръка на педито като капех и физиологичен разтвор. Последния път ни предписа и капки за нос виброцил, но ни се прояви един от страничните ефекти и ги спряхме, иначе много хубаво му отпушваха нослето.

# 5
  • Мнения: 5 026
Чувала съм, но никога не съм слагала.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Купи си низита-кремче.Това е страхотно за отпушване на нослето.Става за бебета.Другиа начин е да пуснеш горещата вода в банята и да постоите на парата малко-нослето ще се отпуши гаранирам.

# 7
  • Мнения: 1 237
Капала съм вит.С,и крем Низита съм използвала,и Стеримар,и Виброцил.И при нас се е случвало да минат 2 седмици,докато се оправи нослето от хрема и запушване,но ако искаш,за да си по-спокойна се обади на лекар.

# 8
Аз също слагам физиологичен разтвор в нослето на моята бебка.Сигурна ли си,че е хрема или въздуха в стаята е сух.При нас е така,въпреки,че съм сложила купичка с вода на радиатора.Физиологичния разтвор навлажнява лигавицата.

# 9
  • Мнения: 999
Опитай с Нисита

# 10
  • София
  • Мнения: 1 272
Благодаря ви! Првила съм всичко което ме съветвате, но без резултат. Днес сложих и Вит С. След вашите отговори съм по -спокойна, че не сме изключителен случай

# 11
ako kurmish i imash kurma-probvai da kapvash ot neia 1-2 puti na den.pomaga!

# 12
  • Мнения: 585
при нас запушеният нос се оказа че е от сухият въздух в къщи , това че слагах капки коларгол по съвет на педиатъра и стеримар само влоши нещата ,нас ни спаси овлажняване на въздуха вкъщи   - купихме си овлажнителна на Уфеса и честичко проветрявам и през деня и през нощта , ако не можеш да купиш овлажнител мокрите кърпи съшо овлажняват макар и в по-малка степен ,.Вместо капки за нос , които на толкова малко бебе дразнят лигавицата и водят до отделяне на повече секрет първите дни слагах отвара от лаика трябва да е със сламено жълт цвят, отделно първите дни кипвах на котлона тенджера с лайка , и я държах да ври докато овлажни стаята постепенно детето се оправи.Сега само веднъж на ден вадя секрет от носа със аспиратора и нищо не и слагам , при нас даже стеримара я дразнеше и и предизвикваше такова отделяне на секрет че се давеше .Всичко това са съвети на УНГ специалист който посетихме след като педито ни създаде проблем със носа с проклетите капки Коларгол . Според УНГ специалист през вторият месец при децата се увеливат всякакави секрети , но е временно само отминава  коларгола при нас е влошил нещата като и е изгорил лигавицата .Аз и пуснах и носогърлен секрет макар че лекаря каза че няма нужда и действително нямаше никаква патогенна флора , явно лигавицата им е по нежна и от сухия въздух се запушва носа .

# 13
  • Мнения: 4 392
Не е проблем да пръскаш със Стеримар-а. Това е само солен разтвор. Не може да навреди. Peace Другите неща са излишни според мен.
Вит. С в нослето и на нас са ни препоръчвали, даже сложих веднъж, но и аз четох, че изсушава излишно лигавицата и спрях.

# 14
  • Мнения: 511
защо не овлажняваш въздуха в къщи .а трябва да знаеш че слагаш ли капки в нослето и каквото и да е друго дори вит с  аз също съм слагала лигавицата в нослето изсъхва и това ще продължи доста дълго.

Общи условия

Активация на акаунт