Как приготвяте АМ?

  • 1 088
  • 14
  •   1
Отговори
Здравейте! Аз кърмя, но понякога се налага да дохранвам с Аптамил. Може би ще прозвучи тъпо, но въпроса ми е дали стриктно спазвате инструкциите за приготвянето му в смисъл разтваряте ли млякото в 2/3 от водата и след това добавяте останалата 1/3. Изглежда ми малко безсмислено. Не може ли направо да се отмерва цялото необходимо количество вода и да се добавя млякото? И още едно въпросче - след като отворите пликчето как съхранявате млякото и проблем ли е, че не може плътно да се затвори?

# 1
не ги спазвах тези инструкции... слагах цялото количество вода в биберона, стоплях го в микровълновата и добавях милякото.
пликчето го затварях със щипка за пране

# 2
  • София
  • Мнения: 2 157
Аз го приготвям така : Сварявам вода , оставям я да изстине малко , сипвам АМ в шишето и после доливам малко вода за да го разбия, и след това останалата вода до количеството което ми е нужно . В моя случай 7лъжици АМ и 210мл вода= 230 готово мляко. Затварям и разбивам.
Отвореното вече мляко защипвам с една щипка отгоре или го изсипвам в метална кутия ( от Нан имах една) Peace
Надявам се да си ме разбрала, че аз малко объркано обяснявам Embarassed

# 3
  • Мнения: 371
не ги спазвах тези инструкции... слагах цялото количество вода в биберона, стоплях го в микровълновата и добавях милякото.


 Peace

# 4
  • Мнения: 1 986
  Аз първо затоплям водата,отмервам необходимото количество АМ и го добавям постепенно,като непрекъснато разбърквам сместа Peace

# 5
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
аз държа преварена вода в термос, сипвам напр. 180мл. от водата в шишето, слагам 6 мерителни лъжици в шишето и така...не защипвам с нищо опаковката просто леко навивам.

# 6
  • Мнения: 832
Винаги имам преварена вода в каната. Когато бяхме на Аптамил го приготвях така - загрявам леко водата, сипвам необходимото количество вода, слагам млякото и разбивам. По някой път съм слагала първо млякото, после водата.
Отвореното пакетче изсипвах в кутия, която се затватя плътно. Една приятелка ми беше дала кутия от Нан.

# 7
  • Мнения: 27 524
Тъпи въпроси, свързани с отглеждането на децата няма  Hug

Аз лично давах вода със стайна температура, но може и да се затопля. Сивпаш необходимото количество вода и винаги 30мл вода отговарят на 1 мерителна лъжичка сухо вещество мляко. Това с 2/3 и 1/3 ми е малко непонятно  Thinking 150мл вода отговарят на 5 мерителни лъжчики мляко. Винаги се използва меритаелната лъжичка в кутията, защото понякога са различни. След отваряне млякото има годност около 4 седмици. Както и кашите. Не е проблем съхраняването му - или защипваш с щипка отвореното пликче, или го пресипваш в пластмасова кутия или стъклен буркан, които добре да се затварят  Peace

# 8
Ние също сме на Аптамил,аз го приготвям така:сипвам 40-50мл. преварена вода,затоплям я в микровълновата докато водата започне да ври,после слагам 4 лъжици АМ и разбърквам добре,после останалата вода и доста клатя шишето,защото Аптамила доста трудно се разтваря.
Съхранявам АМ в метална кутия от Фризолак.

# 9
  • Мнения: 508
На 30 милилитра вода, една лъжичка АМ. В моя случай 150 мл. вода + 5 лъжички АМ. След всяко хранене, стерилизирам шишето, сварявам водата, 150 мл и я сипвам в шишето. Когато дойде време за хранене, претоплям в микровълновата и сипвам 5 лъжички АМ.

# 10
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Винаги имам преварена вода в каната. Когато бяхме на Аптамил го приготвях така - загрявам леко водата, сипвам необходимото количество вода, слагам млякото и разбивам. По някой път съм слагала първо млякото, после водата.
Отвореното пакетче изсипвах в кутия, която се затватя плътно. Една приятелка ми беше дала кутия от Нан.
newsm10

# 11
  • Разград
  • Мнения: 3 110
На 30 милилитра вода, една лъжичка АМ. В моя случай 150 мл. вода + 5 лъжички АМ. След всяко хранене, стерилизирам шишето, сварявам водата, 150 мл и я сипвам в шишето. Когато дойде време за хранене, претоплям в микровълновата и сипвам 5 лъжички АМ.

Така правих и аз.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 750
И аз не спазвам описанието стриктно. Преварявам нужното количество вода, охлаждам, сипвам колкото ми трябва в шишето, след това слагам лъжичките суха смес, завъртам биберона и разбивам добре. Става си съвсем хомогенна смес. Ако водата е прекалено топла се появяват бучки.
Отвореният плик го изсипвам в една метална кутия от Нан, защото ми е по-удобно за употреба.

# 13
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 366
Сварявам водата и си я съхранявам в термус.В нашия случай слагам 60мл вода,после 3 лъжици мляко,разбивам добре и прибавям останалите 30мл,тоест правя млякото както си е описано на кутията,но мисля вече всичката вода да слагам и накрая млякото.

# 14
  • Мнения: 2 677
Водата и млякото - all in one!  Simple Smile И после - джуркане му е майката.  Laughing
Бранко обича по-студено АМ, но в топла вода млякото се разтваря по-добре. Затова го изстудявам.

Общи условия

Активация на акаунт