Пюре от манго!

  • 7 243
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 164
Здравейте мами, вчера когато купувах пюрета за малката, продавачката ми предложи пюре от манго за деца над 4 месеца. Аз бях учудена, защото си мисля, че е цитрусов плод, но тя ме увери, че се препоръчва за деца с алергии и може спокойно да се даде!
Аз го купих, но честно казано се колебая дали да й го дам, какво е вашето мнение?

# 1
  • Мнения: 1 186
Мангото е много полезно и мисля че не е проблем да даваш но изчакай да ти кажат и другите мами  Peace

# 2
  • Мнения: 1 284
и аз вчера купих такова пюре, още не съм го давала и аз ще изчакам да видя  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 1 457
Мангото не е цитрусов плод и не се води алерген.

# 4
  • Мнения: 371
Според мен е хубаво да поизчакаш - не че нещо ще му стане на детето, но на тази възраст аз предпочитах да давам пюрета с ябълки, моркови, тиква.

# 5
  • Мнения: 832
Взимала съм пюре с манго на Hello, но накъде към 10 месеца.

# 6
  • Мнения: 27 524
Мангото е един от най-подходящите плодове за захранване  Peace
Суров и пасиран може да се дава спокойно след 6-ти месец. Не е алерген, нито цутрус. Купено готово пюре от манго е ок след 4-ти месец. Семпер имат такова и е много хубаво  Peace

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
И аз мисля че може,но го опитай преди да го дадеш,защото бях взела манго от същата марка и направо ми изгърмя капачката в ръцете когато го отварях.А иначе си беше в срок по датата на капачката.

# 8
  • София
  • Мнения: 10 825
Мангото е много полезен плод и е подходящ за една от първите храни.

Хайде пак да преговорим: тропически плод НЕ означава автоматично цитрусов плод. Цитруси са всички плодове, които имат едни такива малки "мехурчета" от ципа пълни със сок като портокал, мандарина, лимон, грейпфрут, лайм... и още няколко, които не се внасят в България
Банан, манго, маракуя, личи, мангостан, авокадо, райска ябълка и всичко останало, за което се сетите не е цитрусов плод!

# 9
  • Мнения: 27 524
И аз мисля че може,но го опитай преди да го дадеш,защото бях взела манго от същата марка и направо ми изгърмя капачката в ръцете когато го отварях.А иначе си беше в срок по датата на капачката.

Това означава, че е било супер качество  Peace
Колкото е по-тих звука, толкова е по-старо пюрето.
Ако няма гърмеж или пукане - изхвърля се  Grinning

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Блонди,ама то така ми изгърмя че оплеска и всичко наоколо.Престраших се да го опитам-направо резняк. Confused

# 11
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Давай спокойно, мангото е една от първите храни при захранване!  Peace

# 12
  • Мнения: 164
Мили мами, благодаря за мненията и съветите! Ще хапваме манго   261uu

# 13
  • Мнения: 772
преди около месец дадох такова пюре и бебка много го хареса Peace

# 14
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Много интересно...Не съм попадала на манго.......Значи хелоу казвате?Кои други марки?

Общи условия

Активация на акаунт