някой ползвал ли е и знае ли нещо повече за контрацепция с лепенки

  • 908
  • 8
  •   1
Отговори
до колко е ефикасна тази контрацепциа каква сума са тези лепенки и най важния вапрос причиняват ли гъбички защото май всички други хормонални таблетки причиняват

# 1
  • Мнения: 605
Аз съм ползвала няколко месеца лепенки за контрацепция. В момента не мога да се сетя за името - беше нещо кратко /четирибуквено/, може би Евра, или нещо подобно  newsm78. Лепенките са на принципа на противозачатъчните хапчета - излъчват хормони в тялото през кожата. За 1 месец са 3 и се сменят на седем дни и имаш една седмица почивка. По-удобни са от хапчетата, защото не се вземат всеки ден, но бяха доста по-скъпи. Мисля, че за 1 месец струваха около 22-25 лева.
Та сега си карам на хапчета. Simple Smile

# 2
аз също но само един месец защото е доста скъпо не помня как се казваше но беше кам 23лв

Последна редакция: пт, 02 фев 2007, 02:28 от molii

# 3
  • Мнения: 13 512
Трансдермална контрацептивна лепенка – лепенката е високоефективна, поставя се всяка седмица и се носи върху кожата за да предотврати забременяване. Носи се в продължение на една седмица и се сменя в същия ден следващата седмица в продължение на три последователни седмици, а четвъртата седмица не се носи (бел прев. – за да настъпи менструално течение; точно както е с хапчетата). Лепенката е много тънка, бежова, гладка, с формата на квадрат с размери около 4 х 4см. В нея се използват комбинация от хормоните естроген и прогестин за да се предотврати забременяване – точно както е при повечето противозачатъчни хапчета. Може да бъде носена на ръката, хълбока или корема. Около 4 на 100 лепенки се отлепят частично или напълно (бел.прев. – което повлиява негативно контрацептивния им ефект). Единственият проблем засега е, че лепенката може да не е достатъчно ефикасна за жени с телесно тегло над 89,1 кг.
Лепенките трябва да се поставят ниско в областта на корема, върху бедрата или в горната част на тялото, като мястото им се сменя всяка седмица, съветват от управлението. "Орто-Евра" обаче никога не трябва да се поставя върху гърдите
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/392/

# 4
доста изчерпателна информация за която благодаря но за всички хормонални таблетки се дава като страничен ефект промяна на вагиналната секреция точно това ме интересуваше но не го пише това важи ли и за лепенките или не

# 5
  • Мнения: 451
и аз съм ползвала Евра, но ми се появиха обриви под самите лепенки, защото кожата не може да диша. иначе категорично не съм имала промяна във вагиналната секреция. лепенките са много удобни, но на мен ми прилошаваше от тях Sick

# 6
аз досега съм пила 3 вида хапчета и от всичките ми прилошава значи няма промяна може би ще ги пробвам благодаря на всички

# 7
  • Мнения: 12
Лично аз четвърти месец ползвам от тези лепенки...Много съм доволна от тях, както и от ефекта им. Както ми обесни моят гинеколог, положителните им черти са: не минават и не увреждат черният дроб, като всички останали хапчета; нямаш ангажимент всеки ден с тях, а на седмицата веднъж; не оказват никакво влияние на покачването на кг/ако някой е предразположен към това/...Верно по отношение на цената не са от най-евтините контрацептиви. Аз ги съм ги вземала от 24 лв - 23,50 лв. и днес си ги купих от една аптека за 19,50лв............Ами това е мами...дано съм била полезна на някого!

# 8
  • Мнения: 215
аз се опитах да ги ползвам най-вече заради фактът, че не увреждат толкова черния дроб, колкото хапчетата, но не бях никак доволна. появи се кървене някъде към 10-14 ден и се отказах.
иначе не съм имала гъбички от никакви контрацептиви. горе-долу 10 години съм на хапчета, със съответните прекъсвания и бременности. Peace

Общи условия

Активация на акаунт