Синът ми е глух

  • 20 960
  • 140
  •   1
Отговори
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Не исках да пиша за това, но много болка вече ми се насъбра, съжалявам, че ви натоварвам с моите проблеми...
Илиян е на година и месец, установиха го преди 3 седмици - глухота и на двете ушета. С баща му бяхме като гръмнати. Той рухна, а аз останах да се държа да успокоявам и него и останалите роднини и приятели и детето, което усети, че става нещо. Не се знае от какво е, какво е причината, само сме почти ситурни че не е така роден и че е станоло последните 4-5 месеца. Сега сложихме някави слухови апарати, но лекарката ни предупреди, че от тях полза няма да има, детето няма да се научи да говори. Единствения ни шанс е кохлеров инплантант на ушето, възстановявал слуха до 50-90%, но операцията тук я извършват най-рано на 2 години. Тепърва ни предстоят изследвания, да се види дали Яни е подходящ за инплантация, а дотогава само ще треперим. Ужким се държах досега, но днес нещо рухнах, иде ми да крещя и да вия, за да си излея цялата болка и ужас в душата ми. Гледам да не ми остава и минута свободно време, за да не мисля, занимавам се с мъника, правим специални упражнения, ходим на рехабилитатор (да се учи за говори), но той е още толкова мъничък. На него му се беснее, играе, правят му се щуротии, а не да седи да ме гледа и повтаря... Много е тежко, много боли... дано никога, никога не се наложи да изпитате нещо подобно...

# 1
  • Мнения: 959
Много съжалявам.Но надежда винаги има,дори и мъничка.Дано има начин,искрено ви го желая.

# 2
  • Мнения: 6 315
Ох, миличка, много съжалявам за това, което трябва да изживеете! Искрено се надявам бебето да е подходящо за имплантация и да се направи каквото трябва и скоро да чува и с двете си ушенца както трябва!

Бъди силна, майчице! Само това мога да ти кажа! Нацелувай хубавото си детенце от мен! Кураж! И ако имаш нужда от подкрепа - само кажи - ние сме с теб!

# 3
  • Варна
  • Мнения: 513
Мила Петя, ужасно съжалявам за това, което ви се е случило! Как така изведнъж! Нали казваш че допреди 4-5 месеца нещата са били наред? #Puppy dog  Ох, незнам и аз какво да ти кажа. Много ми е мъчно и на мен ми текнаха сълзите, само като си представя какво ти е. Ти си знаеш - ще потърсиш най добрите лекари, ще направиш всичко възможно...
От мен само късмет, кураж и дано нещата се развият по възможно най-добрия начин! Ще се моля за Илиянчо, дано да успеете!  Praynig
 Целувки на дечко! Heart Eyes

# 4
Боже мили направо ужас. Не знам кааво да кажа. Много съжалявам. А това 100% ли е сигурно?

# 5
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Миличка ужасно е! Cry
Но си права - не рухвай, дръж се, окуражавай мъника и не спирай да се надяваш!
Искрено ви желая всичко да се оправи след време. Стискам палци!

# 6
  • Мнения: 772
Ужасно съжалявам и стискам палци нещата да се е пооправят, не губете надежда! и ако това ти помага, споделяй, пиши тук, с теб сме!

# 7
  • Мнения: 485
Само не се отчайвай.Незнам ,какво ти е защото само ти си знаеш ,но трябва да бъдеш силна ,колкото и да ти тежи.Сигурно ти е много тежко и особено ,като трябва да упокояваш и другите ,а ти самата трябва да имаш много подкрепа в момента.
Вчера даваха точно по темата за имплантантите по предаването на Гала.Сигурно  ще трябва да минете през доста изследвания.Но доколкото знам в днешно време има алтернатива, детенцето да чува и след това естествено да се научи да говори.
Прегръщам те!Не се предавай !

# 8
  • Мнения: 8 769
Мила Петя, много съжалявам да прочета горните редове Cry Наистина не ми е ясно как до преди време всичко е било наред, а сега изведнъж....представям си колко боли...ужасно е, но дано ДАНО бъде подходящ за операцията, за която говориш и дано Господ е свас в борбата ви!:pray:  Praynig  Praynig
Бъдете силни и обичайте вашето мъниче!

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 5 897
колко много мъка ........... ужасно съжалявам за бебчето ..... миличка операцията все пак е надежда и опитай от сега да го включиш в някоя програма за набиране на средства, колко струва операцията? открий се сметка и вярвам че всяка пишеща тук мама ще изпрати някой лев (дори сумата да е символична 10-20лв, ние сме много и все ще се събере нещо), кураж сега Петя (колко е лесно да го кажа - детето не е моето, аз вече плача) Стегни се в името на Яни

# 10
  • Мнения: 2 556
Ужасно ми е мъчно за това, което ви се е случило, но истината е, че медицината е изключително напреднала в точно тази област, което е страхотно за вас и детето. Непременно трябва да проверите основно въпроса с кохлеарните имплантанти, които дават на детето висок шанс да чува и говори напълно нормално! Каквито пари трябват, смятам, че ще се справите да ги намерите, защото доколкото знам, сумата не е непосилна като при някои други, много по-тежки операции. Важното е да се реагира навреме, около 2-годишната възраст на детето, за да няма то затруднения с говора. Не съм специалист, но съм сигурна, че точно вашият проблем има решение, и то реално.
Успех!!!

# 11
  • Мнения: 819
Скъпа Петя, не се предавай духом, защото детето ти може да бъде един съвсем пълноценен човек. Има толкова много области на науката и изкуството в които хората с подобни проблеми се изявяват гениално. Когато едно сетиво е наранено, другите стават по-чувствителни.
Не губи кураж, каквото и да става.
Прегръщам те!

# 12
  • Мнения: 5 241
Мила ужасно съжалявам,много мъчно ми стана  Sad Но все пак надежда има и не трябва да се отчаивате,сега повече от всякога сладура има нужда от вас.Ще се моля на Господ всичко да се оправи  Praynig

# 13
  • Мнения: 2 258
Мила,Петя!Страшно много съжалявам за това,което се е случило.Не се предавай и мисли позитивно!Всичко ще свърши добре!Дано детенцето е подходящо за инплантация!Стискам палци!Прегръщаме ви силно!

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Много ми е мъчно, че ви се е случило толкова неприятно нещо Sad
Сега трябва да си по-силна от всякога и да се бориш с всичко през което ви предсто да преминете. Знам, че една такава новина е ужасяваща за всеки родител, но ти си тази, която трябва да помогне на детето си със силен дух и воля.
Прегръщам те и ти пожелавам всичко да има щастлив край Sign Exclamation

Общи условия

Активация на акаунт