Дали е добър такъв хранителен режим???

  • 436
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 155
Здравейте майчета!

От март се връщам на работа. Синът ми ще е на 6 месеца тогава. Опитвам се да направя хранителен режим. До 4 месец е бил 100% на кърма. От 2 седмици се захранваме, като е опитал тиква, картоф, морков, тиквичка. Давам му и един път на ден АМ да свиква. Моля помагайте с мнения дали е добър такъв режим:
6.00ч. кърма
10.00ч. АМ
13.00ч. зеленчуково пюре
17.00ч. каша
21.30ч. кърма
Ако се буди нощем пак кърмене. Ако кърмата ми намалее или спре мисля кърменето да е заместено с АМ. Добре ли е???
Благодаря!  bouquet

# 1
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Нашият режим е горе долу същият, само че сме само на кърма и нямаме заместено хранене, т.е. след пюренцата и кашите си цокаме още, но за това давам по-малки количества пюре и каша, за да не я помпам излишно. Между зеленчука и кашата давам и плодово пюре. Иначе бебчето ще ти покаже самичко дали режимът е добър.
А ако имаш възможност да се цедиш, цеди се, за да оставяш кърма и съответно да не ти намалява.  Hug

# 2
  • Мнения: 115
На мен също ми предстои захранване и аз също мислех нещо подобно за хран. режим.Но не ми е много ясно как точно да започна. Значи към 13.00 часа ще започна да давам постепенно зел.пюре/ или купено или ще си го правя/, но докато заменя изцяло храненето, в 17.00 часа ще е на мляко. След това постепенно ще започна да давам каша, докато се замени изцяло храненето.Така ли трябва да стане?А плодовото пюре между кои хранения се дава и по колко?
Досега е бил на плодово пюре в 13.00 + мляко, на останалите хранения само мляко. Другото е, че досега беше на 6 хранения, а трябва да минем на пет.Предполагам, че зел.пюре и кашата ще го засищат и няма да огладнява толкова често, но все пак как ще стане точно.... В голяма чуденка съм и не знам как ще стане...

# 3
  • Мнения: 24 467
Мисля, че предлагания от Вас режим е добър. Ние спазвахме подобен на 6 месеца и сега, на 9, сутрин в 7.00 сме на АМ, в 10.30 на каша /правя си я от сурови плодове и 1-2 лъжички готова каша/, на обяд- зеленчуково или месно пюре, към 16.30 сме на плодово пюре или крем или кисело мляко с бисквитка, а вечер си вземаме каша "лека нощ". Аз тръгвам на работа до няколко дни и така ще сме по- самостоятелни, а и храненето е разнообразно. Обедните пюрета са или на Нестле/Хип или пасирам от нашата храна, преди да я посоля и подправя с черен пипер.

Общи условия

Активация на акаунт