млечница

  • 470
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 490
здравейте мами, мисля че бебенцето ми има млечница.Единствената информация която намерих е в библиотеката,защотш търсачката неработи в момента.Моля ви кажете ми нещо повече за млечницата ,какво може да се случи на бебчето ми и какви са симптомите и .Дъщеря ми от вчера е нервна и нищо неможе да я успокои

# 1
  • София
  • Мнения: 10 825
Симптомите са бели налепи по езика и от вътрешната страна на бузките. Ако не се лекува млечицата започва да причинява болка и бебето отказва да се храни. При моят син млечица се появи на 2 месеца и малко - не забелязах да го притесняваше по някакъв начин. Мазах го с Дактарин орал гел след хранене в продължение на няколко дни. Лекарството е много сладко и той доста се потрисаше от него. Може би поради това лечение сега не обича сладко Rolling Eyes Както и да е. Все пак, консултирай се с педиатъра си, той ще ти препоръча най-доброто лечение Peace

# 2
  • Мнения: 2 631
Колко ти е голямо детенцето? Thinking
На моята дъщеря й се появи преди 2 седм., а аз свързвах млечницата само с новородените...  Shocked Продължаваме, да се кърмим преимуществено, макар и захранени, но Велина лази и абсолютно всичко лапа в устата, т.е. тъпчи си устата с микроби... Twisted Evil
Това, което аз знам е - добра устна хигиена, вкл. изплакване, след всяко сукане, което обаче не съм го спазвала, т.к. дъщеря ми почти никаква вода не пие, а още по-малко след сукане. Embarassed
Доки ни изписа Дактарин-гел и за 2-3 дни всичко се изчисти, а диагнозата, която постави беше гингивит! Peace

Пропуснах, че при Велина белият налеп беше от вътрешната страна на устните, а ъгълчетата на устичката й бяха леко разранени, но това абсолютно не я притесняваше. Crazy

Общи условия

Активация на акаунт